Foto/ Emri i Ramës dhe deputetëve në kosha plehrash

September 23, 2016 09:58

Foto/ Emri i Ramës dhe deputetëve në kosha plehrash

Pas miratimit të ligjit për importin e mbetjeve në Shqipëri, shumë të rinj pjesë të shoqërisë civile kanë ndërmarrë veprime të cilat u kanë kushtuar edhe arrestimin.

Të ndaluar janë Klodjan Leka dhe Bislim Lakba, pasi janë kapur duke shkruajtur në kazanë plehrash në rrugën ‘Muhamed Gjollesha’ në Tiranë. Menjëherë pas miratimit në parim të projektligjit për mbetjet urbane dje në Kuvend, përfaqësues të shoqërisë civile dhe qytetarë shprehën indinjatën e tyre ndaj deputetëve duke shënuar emrat e tyre nëpër kosha plehrash.

Ndërkohë, emra të tjerë deputetësh janë shkruan nëpër zona të ndryshme të kryeqytetit. Pas shumë debatesh dhe diskutimesh në seancën plenare, ligji kaloi në parim me 63 vota pro, ndërsa përçau mazhorancën.

 

September 23, 2016 09:58
Komento

10 Komente

 1. Albi September 23, 10:18

  Ja se vjen Viktor Malaj e u shpjegon qe megjithese Ed Rama do ta kthej Shqiperine ne fushe toksike, nuk eshte krim po nje gabim i lehte ne gjykim. Krim eshte te flasesh me theks veriu.

  Reply to this comment
 2. intelektuali September 23, 10:21

  EMERI I PLEHRAVE TE POLITIKES NE KOSHIN E PLEHRAVE ESHTE VETEM FILLIMI

  Keto PLEHRA dhe PUSHTA te politikes sone enveriste kombetare duhet te nxirren para Drejtesise per krimin makaber te Korrupsionit ne dem te Vatanit dhe popullates

  sepse:

  EDI RAMA ESHTE KRYEMINISTRI ME I POSHTER DHE ME KARAGJOZ NE HISTORI

  Kaq poshte i ka rene morali saqe ketu tek Tajvani ku komentohen gjeresisht te bemat e tij mafioze, mileti dru me pre ka filluar ta ktheje koken nga Saliu dhe DUDUMI i tij Loqe Basha duke u justifikuar si me pare per Enverin:

  AMAN O ZOT NA HIQ EDI RAMEN DHE NA SILL NJE TJETER SE KY KAQOL LAKMITAR DOLI QE ISHTE DJALLI VETE!

  Reply to this comment
 3. anticensurë 25642654 September 23, 10:51

  dhe këta dy terroristë duhet të jenë gylenistë të tërbuar!!bravo policia!!arrestojini të gjithë ata që përdhosin emrin e eddoganit!!
  poshtë gylenistët antipleraxhinj!!
  rroftë plolitika e plehërave!!politikë që do të na çojë në europë!!do të jemi kazani i plehërave të europës!!një nder i madh për kombin tonë!!
  përpara ed rama “TA BËJMË SHQIPËRINË,HALE TË EUROPËS”!!
  sllogani i ri i rivdekjes për vitin e ardhshëm!!
  me këtë sllogan jo vetëm do të fitojmë zgjedhejet por do të vëmë bazat e diktaturës!!

  Reply to this comment
 4. kris 1 September 23, 11:40

  Kazane eshte mire te vendosen para zyres se Rames dhe selise se Ps.ndersa gjithe makinat e plehrave te behen prone e Ps
  Kompania rilindja te marre me koncension plehrat.

  Reply to this comment
 5. logjika September 23, 12:38

  Ca djem te pa pune merren me keto gjera, ndoshta dhe vajza, burra apo gra, domosdo kur i therrasin ata te partive kundershtare e u servirin edhe ndonje gje. Keta nuk jane shoqeri civile, se shoqeri civile nenkupton nje grup te madh njerzish qe veç punes se tyre per te jetuar me familjen, bejne dhe kete pune vullnetare per ti sherbyer shoqerise me dinjitet, respekt dhe pergjegjesi. Po ka pune te pa paguar ne Shqiperine e sotme? Nuk e besoj; ose ka premtim politik ose u jepet para, ndryshe nuk egziston ne ate vend as shoqeri civile, as sindikatat (keto s’bien era fare se edhe ne kohen e Enverit ishin bashkimet profesionale). Une nuk fola per ligjin e mbetjeve se dhe une e kam nje kundershtim: Bashkite e çdo qyteti duhet te detyrojne qytetaret me ligj qe para se te derdhin mbetjet familjare, ti seleksionojne ato si ben gjithe bota. Tjeter eshte se biznesi riciklimit kur ka gjithe ato mbetje ne Shqiperi duhet te organizoje punen qe ato te riciklohen dhe kur keto nuk mjaftojne, te exportoje nga jashte. Ndersa keto kakarisjet, si kakariste edhe Lulezimi mbreme tek Fevzua, me duken anakronike dhe shume te vjetra e jashte modes. Shoqeria duhet te veproje me logjike e jo te kakaris rrugeve dhe kur nuk degjohet , atehere te zbatoje misionin e saj ne kerkimin e largimit te qeveris.

  Reply to this comment
 6. Raimond vlonjati September 23, 15:14

  Shum mire thote ky Krisi
  Te mblidhen kazanet me plehra dhe te vendosen para Kryeministrise dhe Parlamentit

  Atje ti derdhni gjithe plehrat qe te diskretitohen bastardet e qelbur

  Reply to this comment
 7. Nga Bedri September 23, 16:45

  Plerat duhen te ndalohen nga ana e popullit dhe Pa dhe Pa i duan Plerat

  Reply to this comment
 8. nina September 23, 22:03

  Keta qe kane shkruar emra njerezish ne kazana plehrash, po edhe ata qe bejne gjoja qe i sherbejne shoqerise shqiptare ne Shqiperi, jane vecse PLEHRA me te ndyre te kesaj shoqerie… pasi keta kur kane interesa personale, dhe ku i preken interesat e tyre, se nuk u ka shkuar me haterlliku te gjejne ndonje pune me karrike, edhe pse jane te pashkolle, se shihen nga veprimet qe ndermarrin, ku ndermarrin keto aksione kundra te mires se ketij populli dhe shteti, dhe kuuurr nuk ngrihen per ceshtje me elemetare qe e shqeteson kete shoqeri…. pra keta kuuuurr nuk quhen shoqeri civile, shoqeri servile.. turp te kene… Tani qe Shqiperia ka filluar te levizi tullen per ndryshim, dhe po punohet per ndryshim rrenjsore, keta bytherrjepur dhe kokepalar sic ka tjene Meta, qe sheh punet e veta, ngrihen kundra te mires.. pra vertetohet se ne Shqiperi ka njerez qe nuk duan ecjen perpara te Shqiperise…. Pra Ne jemi te keqinjt e vetes….. poo nese ka dicka gabim… te kerkoje me tolerance, tju spjegohet, tu propogandohet , organizohet bisedime, emisione qe te sqarohen me mire, por jo te pengojne lugje dhe Reforma qe pengojne shtetin te ec para… Kjo eshte Krim qe behet nga vete njerzit ne Shqiperi… pra NE nuk duam Shqiperine, dhe i badhkohemi me ata kriminele qe e shkatruan Shqiperine per 25 vite me rradhe… Turp….nga Danimarka ju shkruaj…. turp….

  Reply to this comment
 9. Patriot September 23, 22:46

  Nga plerat erdhen plera mbeten besnik te nje rinije te plakur me bindje ekstremiste.Nese ne Shqiperi populli do te heshte para ligjit te plerave te bere nga plerat,pa tjeter qe do te vuaj pasojat e tmerrshme te heshtjes se tij.Vetem protestat e pa nderprera ne mbrojtje te femijve,familjes dhe popullit,do te bejne te mundur qe ligji i plerave nga Italia te mbetet nje nisme e nje endrre te keqe e se kaluarse trashegimtare nga eterit,tek bijte e mostrat e djallit qe nuke ju ndane Tiranes zyrtare ne dite e vite.PROTEST DHE VETEM PROTESO NE MBROJTJE TE JETES.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*