EMRI/ Kush është adoleshentja që vdiq në spital, ja për çfarë u operua

July 10, 2017 11:44

EMRI/ Kush është adoleshentja që vdiq në spital, ja për çfarë u operua

Vajza 18-vjeçare që humbi jetën pak çaste pasi ishte operuar në spitalin e Elbasanit quhet Ketjona Ibrahimi.

“Panorama” raporton se vajza është nga një fshat i thellë i Gramshit, nga Shën Mërija.

Sipas mjekëve të spitalit ku humbi jetën pas operacionit, vajza erdhi në gjendje të rëndë me ileues, ose si njihet në gjuhën popullore me ngatërrim zorrësh.

Ajo ishte me dhimbje të forta dhe sipas mjekëve gjendja ishte shumë kritike.

Ndërkohë që familjarë të saj kanë akuzuar kirurgen që e operoi për mjekim të pakujdesshëm.

July 10, 2017 11:44
Komento

4 Komente

 1. !!!! July 10, 11:57

  Mjekja ka bere nje krim e per kete duhet te denohet. Mjaft me mos denime te mjekeve e gjyqtareve. Jane bere te paprekshem.

  Reply to this comment
  • __TAIPI July 10, 23:58

   Eshte e dhimbshme humbja e cdo jete ca me teper nje vajze ne lule te moshesJPoooot je gje mjek ligjor mo pikecuditese?Kur shpetojne jete orar pa orar nen kercenimin e mendjeve te semura si ty e me rroga qesharake jane te mire ?!?!? TURP

   Reply to this comment
 2. MH July 11, 00:57

  Jo vetem te denohet.Por te mos punoj as edhe nji sekond ne cfardo institucionit shendetesor.

  Reply to this comment
 3. j.k. July 11, 10:46

  Cdo vdekje ka hidherimin brenda, por kur degjon per vdekje ne spital te nji vajze te re 18 vjecare, kjo eshte nji tragjedi. M.gj.ate une mendoj se duhet pritur njihere expertiza mjeko-ligjore e me pas te gjykohet,shkaku,gjendja e pacientes, mundesite reale te mjekesise ne kete situate etj Nuk mund te gjesh qofte edhe nji mjek te vetem qe t`i shkoje keq rasti qe Ai trajton. Mos gjykoni pa mare vesh me pare te verteten, paaftesi, pamundesi, gjendje e rende qe m.gj.nderhyrjen nuk mund te garantonte shpetimin e jetes?? Te presim expertizen dhe te gjykojme me mendje te kthjellet, ku jane pergjegjesite e personelit dhe cilat jane mundesite qe per rastin konkret te mund te behej me shume- sherimi, shpetimi I jetes. Viktima u prehte ne paqe. Ngushellime familjareve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Tirana Bank