EMRI/ Shkoi me vizë të rregullt, arrestohet në Itali

August 16, 2017 22:29

EMRI/ Shkoi me vizë të rregullt, arrestohet në Itali

Një 21 vjeçar shqiptarë është arrestua në Itali në zonën e njohur si Via Fratelli Cervi në anë Oberdan, ndërsa ishte duke i shitur kokainë një klient. Në pranga gjatë aksionit ka rënë Halil Skordha, i cili paso kishte mbërritur në Itali në korrik me një vizë turistike ende të vlefshme.

Ai është pikasur nga oficerët e policisë në rrugë, duke i dhënë lëndë narkotike klientëve. Aksioni ka qenë një ndjekje e shkurtër, pas së cilës i riu është ndaluar. Gjithashtu me vete në cilësinë e provës materiale i janë sekuestruar 300 euro dhe 7 gram kokainë gati për shitje.

Policia pastaj shkoi në shtëpinë tij , në Via Perugino, ku gjeti kokainë peshon një total prej rreth dyqind gram dhe 2 mijë e 600 euro para të gatshme. Vlera e drogës së konfiskuar, e cila do të shitej me 50 euro për gram, arrinte vlerën e rreth dhjetë mijë euro.

August 16, 2017 22:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*