TABELA: Tarifat afrofe egzistojnë ende për 30 mijë abonentë. Sa paguhet në çdo qytet

November 7, 2015 09:13

TABELA: Tarifat afrofe egzistojnë ende për 30 mijë abonentë. Sa paguhet në çdo qytet

Faturat aforfe janë nga 200 kilovat orë në muaj në fshat dhe deri në 600 kilovat orë në muaj në qytet për sezonin e dimrit.

Tabela e mëposhtme për çdo zonë, fshat dhe qytet, përmban, përveç kilovatëve, edhe llogaritjen për energjinë e shpenzuar së bashku me Tatimin mbi Vlerën e Shtuar.

Çmimi i energjisë për kilovat orë është 9.5 lekë për konsumatorët familjarë, ku duke i shtuar edhe TVSH-­në 20%, tarifa shkon në 11.5 lekë/kilovat orë.

Në të gjithë vendin tarifohen aforfe 30 mijë abonentë, raporton GSH.

OSHEE thotë se brenda gjashtë muajve të parë të vitit të ardhshëm të gjithë abonentët do të pajisen me matës të energjisë.

 

Untitled-116

November 7, 2015 09:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim