Enkelejd Alibeaj: Brenda PD-së duhet një lëvizje për mendim ndryshe

March 8, 2015 14:56

Enkelejd Alibeaj: Brenda PD-së duhet një lëvizje për mendim ndryshe

Enkelejd Alibeaj thotë se brenda PD-së duhet një lëvizje për mendim ndryshe brenda partisë.

Mirë do të ishte të kishte një lëvizje për mendim ndryshe.

Fakti që PD është në opozitë, mund të duket se do të ishte e tepëruar që dikush të fillonte të hidhte “vickla” brenda PD duke krijuar të tilla shizma, ndarje.

Është e shëndetshme çfarëdo lloj kritike.

Sigurisht me një limit të caktuar”, thotë ai për Ora News.

Pavarësisht se tashmë është tërhequr nga PD, Alibeaj thotë se nëse gjërat ndryshojnë, ai mund të rikthehet.

Unë kam hequr dorë për atë arsye që  thashë nga ky angazhim politik.

Më vonë mbasë gjerat ndrushojnë për mirë, dhe po ndryshuan gjërat për mirë sigurisht që kurrë nuk thuhet kurrë

Megjithatë ai shpreson që nga kjo tërheqje diskush në PD të jetë ndjerë keq.

Nëse ka ndodhur kjo që ju thoni që dikush ka ngelur keq për ketë lëvizjen time, uroj të jetë kështu

March 8, 2015 14:56
Komento

4 Komente

 1. aaa March 8, 15:47

  ENKELEJD AI QE E KISH MENDIMIN NDRYSHE SALA I HOQI KOKEN PROVOJE PO TA MBAJTI SUMA??

  Reply to this comment
 2. lejleku March 8, 15:47

  Eshte plotesisht mendimi me i drejte i z Alibej.
  Sepse jo vetem PD por ne pergjithesi klasa e RE politike e dale ne skene kohet e fundit eshte me e KEQE se brezii kaluar si mund te themi.PSE??!!
  Djem si puna e jote dhe te tjere late te penetrojne ne drejtim dhe ne udheheqje te puneve TE RINJ INKUBATORI te cilet njohin vetemm rruget e TIRANES dhe te GJimnazeve te tij te nderuar P Nini, Partizani etj.por nuk njohin aspak jeten e vertete reale te popullit qe ata i dalin ne udheheqje e drejtim .Shqiperia nuk eshte Tirana por e tera me male fusha kodra lumenj liqenj keneta te shkolluar injorante dhe me pak arsim por nuk dine ta ndretojne jeten si te bejne e te mosbejne femije ku te gjejne farat e mira te mbjelljes sptiatele te semure psikopate arme parmenda kuaj gomere mushka tagji makina e buldozere.
  DEPUTETET TE JENE djem me shkolle te besueshem me ekesperience jetesore te shkojne te pakten TRE muaj ne cdo nje vit te jetojne ne zonen e tyre dhe jo te marrin deputetllekun e te rrine ne TIRANE……..Je djale i mire urime nese kerkon nje politike ndryshe .
  Me poziten nuk flitet me gjuhen KUNDERSHTARI IM ose i yne .Nese i keni kundershtare personale zgjidhini punet tuaja ne rruge private por jo nen petkun e mbrojtjes POPULLORE dhe ne emer te TYRE….

  Reply to this comment
 3. LOVE March 8, 17:00

  nuk i kishte keto mendime kur erdhi nga hici dhe u be minister
  gjithmone keto idera ju vijne kur ju flakin nga pushteti .
  Levizja ndryshe nuk mund te vij nga te njejtet surreter .Na lini rehat me keta ndryshe ju te PD
  sepse ende na kane ngelur ne dere ata te KOPilave dhe histori e gjate do jete me ta
  Alibeaj , derisa te keni gjyshin gjalle …nuk ka shprese per juve .
  Ne pushtet ndoshta vini se ju jep nje dore E DRAMA ,por i njejti mmmmmm…jalte ngeleni
  rri rehat shiko shendetin ,se virusi i tritolit nuk pyet ….

  Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi March 9, 00:38

  Për çfarë e ke fjalën Alibeg,- lëvizje për “mendim ndryshe” apo levizje për “bythëlëpirje ndryshe”? Nuk ke këllqe ti Alibeg dhe unë vë bast që dështon pa e nisur! Nuk kalohet kollaj nga “bythlëpirja” te “mendimi ndryshe”! Duhet të kaptosh shtatë male e shtatë hale! Tung Alibeg,ndalu pak se ka hendek,mos i thuj byrekut kek,bytha jote s’bën një lek !!! Ha ha ha ha ç’dekadë mjerane! Bythlepirësit duan të bëjnë revolucion mendimi ! Ha ha ha ha…!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*