Enno Bozdo reagon ndaj kritikëve brenda PD-së: S’kanë folur gjatë dy viteve

July 1, 2015 13:00

Enno Bozdo reagon ndaj kritikëve brenda PD-së: S’kanë folur gjatë dy viteve

Enno Bozdo, zv.kryetari aktual i Bashkisë Tiranë i ka dëlë në mbrojtje Lulzim Bashës duke akuzuar kritikët e tij se nuk kanë bërë asgjë në dy vite opozitë.

Bozdo, i cili në shkrimin e tij nuk përmend emra por flet për “kritikuesit” mbi rezultatin e dobët në zgjedhjet lokale të Partisë Demokratike.

Epidemia e artikujve dhe postimeve” – do ta quaj. Garë kush shkruan më shumë, kush bën postimin e radhës dhe kush bën kritikën apo analizën më të shpejtë. Garë e atyre që mezi kanë pritur këtë çast”, shkruan ai.

Kritikëve, Bozdo u përgjigjet duke thënë se në dy vite nuk ia ka parë të flasin për bllokimin që Rama i ka bërë punës në Bashkinë e Tiranës dhe e mbyll me shprehjen ‘ai që hesht, miraton’!

Nuk kam parë askënd më parë, të shkruajë qoftë edhe një rresht të vetëm kur papunësia dhe çmimet rriten përditë, kur tritoli kërcet sheshit, kur njerëzit futen në burg padrejtësisht, kur korrupsioni i qeveritareve është kapilarizuar kudo, në çdo cep të administratës, kur krimi është ulur këmbëkryq me politiken dhe shantazhon vendin, kur prindërit kërcenohen me vendin e punës, kur votat blihen sheshit dhe kutitë mbushen ditën për diell dhe rezultati na shitet si ‘zgjedhje të drejta dhe demokratike‘”, shprehet Enno Bozdo.

July 1, 2015 13:00
Komento

10 Komente

 1. Emigrant July 1, 13:22

  Eno fjete gjume se bashku me kryetarin tend te partise per 4 vjet bete ndonje tender ose dhate padrejtesisht ndonje leje ndertimi sa per te kenaqur xhepat tuaj tani kerkoni llogari te tjereve qe nuk jane te kenaqur me punen tuaj Mire dy vjetet e fundit por dy vjetet e para te qeverisjes tuaj cfare bete na thoni vetem nje gje qe bete se kishit udheheqsin tuaj kryeminister qe mund te firmoste leket per nje projekt te madh tuajin Kete gje mund te bente edhe ne diten e fundit te qeverisjes sepse veprime te tilla klienteliste beri sa mundi Por ju nuk kishit asnje projekt dhe ai smund te firmoste asnje gje. Heshtja eshte flori djale.

  Reply to this comment
 2. TJ July 1, 13:32

  Enno zevendesi i bashes, qe eshte mandolina e sales,eshte nje pervers servil,si te gjithe ata qe kane ngelur ne PD!

  Reply to this comment
 3. Edi July 1, 14:18

  Ufff sa i neveritshem qe je more Bozdo!

  Reply to this comment
 4. Arben July 1, 14:20

  FOLEN TANI ME VOTA OR MIK, POR TI NDOSHTA NUK DO TE DEGJOSH, KY ESHTE PROBLEMI YT.

  Reply to this comment
 5. Daniel July 1, 14:40

  Ka te drejte. Ku do shkoi ky njeri ne se hiqet Basha ????? Ç’fare eshte i afte ky leshko te bej ,me largimin e shefit te tij.

  Reply to this comment
 6. fad July 1, 17:02

  Ky me ate fytyr si derrkuc esht nje supermashtrues me keq se lulushi.

  Reply to this comment
 7. Deni July 1, 17:33

  IK MERR PLESHT, 1.5B M BUZEQUMESHT!

  Reply to this comment
 8. beni July 1, 18:00

  me nje fjale mjeran!

  Reply to this comment
 9. miku July 1, 20:45

  Ju te pd ( te kam ty dhe ata thuthuqin tjeter ne mendje) kur flisni dukeni sikur hani s’kuptohen fare.

  Reply to this comment
 10. Kopaçe July 1, 21:52

  Enno flet sikur pertyp mut.. marmalate desha me thene.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?