Episodi në Elbasan: Si u prodhua nga media një “hoxhë” i paqenë

June 3, 2018 09:43

Episodi në Elbasan: Si u prodhua nga media një “hoxhë” i paqenë

 

Një episod u veçua nga vizita e kryeministrit Edi Rama një ditë më parë në Elbasan.

Gjatë vizitës, një shtetas mjekërgjatë, besimtar mysliman, ndërhyri gjatë një ballafaqimi mes një gardisti civil dhe dy të rinjve protestues demokratë të cilët mbanin një pankartë kundër kryeministrit.

Shtetasi me mjekër, duke kaluar aty rastësisht, i kërkoi gardistit që t’i lërë të rinjtë të shprehen, sepse siç thoshte ai, kjo është demokracia.

Por një pjesë e medias “e emëruan” me titullin hoxhë atë që në rrethin e besimtarëve në Elbasan njihet si një njeri i thjeshtë, pa ndonjë pozitë a status të veçantë, i quajtur Mentor Musabelli.

Kjo, nisur vetëm nga mjekra e tij.

Por hoxhë është një pozitë klerikale dhe jo me patjetër ka mjekrën e gjatë në realitet.

a.s/dita

June 3, 2018 09:43
Komento

5 Komente

 1. info analitike June 3, 12:04

  O shoke problemi ne ate video nuk qe aspak “mjekergjati” si i thoni juve por sjellja harbute e rojeve te kriepsikos. Ore po qy kriepsjikoja sikur gjezdiste pa roje! Cfare e ka gjetur qe tani rojet e tij heqin edhe pankartat e protestes. Po ai tjetri q e u rrezua nga dy metra lartesi? Edhe ky do te na behet si kumbari Erdogan me sa duket e do te na shpalle armiq te gjithe ne qe e kritikojme.

  Reply to this comment
 2. XXXL June 3, 16:09

  Prap ti “info halenitike” shko shpejt bej gojore dhe pastaj dil.
  Mediat me lajme “fake news” nje te palare me mjeker na e bene Hoxhe Efendi.
  Jane keta plehrat me pantallona trecerekeshe qe mbushen Shqiperine pasi Saliu ne beri pjese te vendeve te Konferences Islamike.
  Cuditerisht jane te kudondodhur dhe se shumti prej tyre kane hapur dyqane per “Riparime Celularesh” si puna e atij qe i plasi mina ne dore kur po i montonte celularin ne Tirane, punime me porosi per killer te paguar nga mafioze.
  Cfare rojesh more “kriepsikos”, 5 vete ishin demostrues dhe po aq shikues, vetem Edi me car t’i qellonte i hallakase me Luciano BOCEN e SHQUP-it ne krie.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro June 3, 21:24

   XXXL, jo vetem aq sa thua ti , por ai me mjeker eshte dhe agjent i inperializmit Amerikan!!! Personi ne fjale eshte njeri i nderuar ne Elbasan . Kurajo e tij duhet te vleresohet. Servilizmi te ka erresuar mendimin , e nese i njeh sado pak ligjet , detyra e gardes eshte te mbroje jeten e kryeministrit e jo te merret me pankartat.

   Reply to this comment
 3. Arben June 3, 19:04

  Dhuna e policise tregon friken ne palce

  Te edkokaines asgje me shume.

  Reply to this comment
 4. Mali June 3, 19:11

  Me at kapuc e me ato syze dhe me at mjeker hoxh e kaluar hoxhes eshte ky si nga taxhikistani.Shqiptar nuk duket nga pamja si nga lindja e mesme duket.Ska faj gazetari,se nga pamja si hoxh turqie duket.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*