Era e fortë, pezullohet lundrimi për anijet tregtare dhe ato të peshkimit

February 4, 2020 15:29

Era e fortë, pezullohet lundrimi për anijet tregtare dhe ato të peshkimit

Ashtu si ishte parashikuar nga metereologët, bregdeti është përfshirë nga erëra të forta pas mesditës së sotme.

Mjetet lundruese të tonazhit të vogël dhe të mesëm, përfshirë anijet e peshkimit, kanë shmangur lundrimet në detin që regjistron forcën 6 ballë në rritje.

Edhe veprimtaria përpunuese e anijeve tregtare është pezulluar përkohësisht deri në qetësimin e erës, ndërsa ekuipazhet e anijeve kanë marrë masa për të shmangur incidentet në kalata dhe në det.

Masa kanë marrë dhe mjaft nga lokalet e shërbimit buzë detit, ndërsa në qytet situata paraqitet më e qetë.

 

l.h/ dita

February 4, 2020 15:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim