Erdogan: Turqia i dha botës leksion mbi demokracinë

June 24, 2018 22:23

Erdogan: Turqia i dha botës leksion mbi demokracinë

 

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke iu referuar zgjedhjeve të sotme parlamentare dhe presidenciale të mbajtura në këtë vend, tha se: “Lus Allahun që zgjedhjet e 24 qershorit të jenë në dobi për vendin dhe popullit tonë”, raporton Anadolu Agency (AA).

“Rezultatet jozyrtare të zgjedhjeve u bënë të ditura, populli im më besoi detyrën e presidentit”, theksoi presidenti Erdoğan.

Më tej, duke iu referuar zgjedhjeve parlamentare, Erdoğan tha se, “Qytetarët i dhanë përgjegjësi të madhe Aleancës Popullore dhe AK Partisë duke ua besuar shumicën në kuvend”.

“Turqia gjithë botës i dha leksion mbi demokracinë me pjesëmarrje e cila arrin deri në 90 për qind”, deklaroi presidenti turk.

l.h/ dita

June 24, 2018 22:23
Komento

10 Komente

 1. Mali June 25, 01:24

  Ik or Sulltan kujt i hep leksione ti?!

  Reply to this comment
 2. Turku June 25, 01:32

  Diktator manipulator armik I betuar I shqipetareve

  Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 June 25, 07:13

  demokracinë tënde kanë për ta shijuar mirë jo vetëm turqit,por dhe shtete të tjera ntë rajon!!!

  Reply to this comment
 4. Turkaxhiu June 25, 08:15

  Uuuu, mezi e prisnim lekcionin!
  Pah sa kemi prit!

  Reply to this comment
 5. info analitike June 25, 08:19

  Ja dhe kriepsikoja eshte demokratik si qy.

  Reply to this comment
 6. Arben June 25, 10:56

  90% pjesmarrje, ky eshte popull, nuk fle gjume NE kembe.

  Reply to this comment
 7. Babalja June 25, 13:13

  Ik more anadollak injorant. Ke futur burrgjeve mijera vete dhe i tregoke demokracine botes ti.

  Reply to this comment
 8. Labi June 25, 15:07

  Po nuk ka faj Ky kto gazetaret e leshit qe meren me ate leksion botes nga injoranca anadollake ha ha ha ha

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim