Erdogan-Haradinajt: Me udhëzim të kujt more një hap të tillë?

March 31, 2018 17:46

Erdogan-Haradinajt: Me udhëzim të kujt more një hap të tillë?

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka reaguar ndaj kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj, pasi ky i fundit shkarkoi nga detyra ministrin e Brendshëm dhe kreun e AKI në Kosovë.

Në një takim me partinë e tij, ai e quan Haradinajn përgjegjës për shkarkimin e tyre, dhe i bën thirrje kosovarëve t’i kërkojnë llogari.

“Kryeministri i Kosovës largoi nga detyra personin në krye të inteligjencës dhe ministrin e Brendshëm. Unë tani pyes kryeministrin e Kosovës: Me udhëzim të kujt more një hap të tillë? Prej kur fillove t’i mbrosh ata që u përpoqën t’i bëjnë grusht shteti Republikës së Turqisë?”, është shprehur Erdogan.

Ai vijoi më tej duke thënë se përkrahja që Haradinaj ka treguar ndaj “gylenistëve” do të dënohet nga vet kosovarët.

“Si mund t’i ushqesh këta njerëz që kanë bërë një tentativë për grusht shteti ndaj Turqisë ,e cila mirëpret Kosovën si një vëlla. Do të japësh llogari edhe ti për këtë. Vëllezërit e mi kosovarë nuk i japin kredibilitet një kryeministri si ti. Vëllezërit e mi kosovarë, kosovarët që njoh, do të kërkojnë llogari prej teje për këtë. Unë e di edhe këtë.”

s.a/dita

March 31, 2018 17:46
Komento

22 Komente

 1. uahahahahahahah cakkalli turk i cirret Luanit Shqiptar ! March 31, 17:56

  Uahahahahahahhahahahahahahha

  ky kujton se gjithe kosovaret ,pra shqiptaret jane fare turku
  dhe i tremben er dog ani t .
  haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahhaah

  nuk po e din turki qe para shqiptarit duhet
  te tregohet i sjellshem e mos ta ngrej zanin
  se shqiptari i can ballin .

  Reply to this comment
 2. intelektuali March 31, 18:20

  ERDOGANI ESHTE NJESOJ SI PUTINI DHE ENVERI

  Kujt i hakerrohet Erdogani si nje halabak pis dhe i paftyre?

  SHUME MIRE KA BERE RAMUSHI QE NDESHKOI MINISTRIN DHE SHIK-UN KARAGJOZ DHE SERVIL TE HASHIM THACIT

  por:

  Do te kishte bere me mire akoma po te kishte mbrojtur pedagoget intelektuale turq te pafajshem nga Kulcedra Mesjetare qe vret njerez te pafajshem njesoj si Enver Pederasti i Shqypnise dhe qe i ngjan si dy pika uji Putinkes se Rusise Bolshevike.

  PO SI NUK KA PAK TURP ERDOGAN KARAGJOZI QE SHAN KRYEMINISTRIN E NJE VENDI TJETER KUR ESHTE NJE MUT DITAKTORI DHE ASGJE TJETER.

  Reply to this comment
  • Lehje qenesh te rrugeve March 31, 21:37

   Psed ha mut me Enverin ti idjot , qe mbyll syte , per te mos pare perse flitet ?!

   Reply to this comment
  • Mali April 1, 16:52

   Ti rruani leshte Enver Hoxhes ti dhe Erdogani se vdiq si zotni ky Erdogani çirret si psikopat. Merruni me problemin dhe lereni te kaluaren. Drejtori i AKI-se duhet çuar ne burg. Nuk merr vendime drejtori i AKI por gjyjata. Nuk mundet qe te kidnapohet cilido ne territorin e nje shteti sovran. Te ulet ne aeroportin e Prishtines nje avion special dhe te kidnapohen qytetare me leje qendrimi. Momentalisht nje Turqi e destabilizuar me nje president qe e drejton vendin si nje otoman nuk perbejne element sigurie per gjykim te cilitdo shtetas turk qe i eshte kundervene politikave te Erdoganit. Ne asnje vend te botes nuk jane arrestuar kaq shume gazetar se gjate drejtimit te Erdogan. Dy republikat shqiptare nuk mund te behen prehe e intimidimeve te Erdogan. Nje drejtor sherbimi sekret qe injoron kryeministrin eshte nje skandal i jashtezakonshem. Erdogan ka nje sjellje dipllomatike sikur te ishte nje kalif. Por kjo smund te ndodhi ne shqiperi dhe kosove. Provat jane te dokumentuara qofte per drejtorin e AKI-SE ashtu edhe per drejtuesit e policise se kosoves.

   Reply to this comment
 3. ELIOT March 31, 18:43

  ER DOGANI ESHTE TRAP ….KUJTON SE SHQIPTARET JNE SKLLEVERT E TIJE LE TJA THITHI PUTININ TURKU I PISET …QE PO VRET KURDET KOT SEPSE KERKOJEN DEMOKRACINE DHE INDEPEDANCEN E TYRE .. ER DOGANI SILEN TE FLASIN GJUHE E TYRE … MIRE E KE BERE KRYE MINISTER QE I HOQE NGA PUNE SERVILAT E TURKUT .

  Reply to this comment
 4. Shabani March 31, 19:01

  Mos u kruj me shqiptaret se ta bojne si ne kohen e skenderbeut o anadollak mongolit

  Reply to this comment
 5. demo March 31, 19:33

  Kemi DREQIN kojshi-thote shkodrani.Kemi grekun e pangopur qe kerkon toke e det,kemi serbin qe nuk e harron Kosoven.Nuk kemi llux te bejme hasem edhe sulltan Erdoganin.

  Reply to this comment
  • intelektuali March 31, 19:54

   Po te kishinm luftuar me pare hasmin otoman, nuk do te kishin mbajtur per 50 vjet SULLTAN ENVERIN,

   prandaj:

   SA ME LARG KARAGJOZIT TE TURQISE ERDOGAN AQ ME MIRE PER KOSOVARE DHE SHQYPTARE.

   sepse:

   Me Kojshite e Dreqit do te bejme disi si te gjithe te tjeret.

   Reply to this comment
  • ELIOT April 1, 11:02

   OR DEMO NUK E SHIKON SE ER DOGANI JA THITH PUTININ ..SKE TELE AS RADIO NE SHTEPI .APO NUK DIN TE LEXOSH .. DHE ME SERBIN ER DOGANI BEN BIZNNESE DHE NE NA BON SI PASHA .. ER DOGANI ESHTE NJE QELBESIRE QE SE KA SHOKUN ..DHE SNA PLASI PER GREKUN DHE SERBIN… SHQIPTARET TE BASHKOHEN DHE TE MOS PPRESIN NGA QELBESIRET KOMSHIJE QE DUAN VETEM TE NA VJEDHIN TOKAT DHE PASURITE TONA MJAFT NA PERCANE TURQIT …. …DEMO SHIKO TELE HER PAS HERE ..OSE ME THUAJ TE NIS GAZETA NGA PARISI NE QOFTE SE SE KA MUNDESINE …MERCI ..uuuuuuse harrova ;TURQIA ME TANKET QE I DHA GJERMANIA PO I SHKATERRON KURDET … DHE ME DOLLARET QE I JEP EUROPA PER TE NDIHMUAR EMIGRANDET NGA SIRIA …???

   Reply to this comment
 6. tomsojeri March 31, 19:47

  “bravo” Erdogan ! E vulose Kosoven protektotatin e “vllezerve” te tu e kercenon kryeministrin e saj si sulltanet i her ne vaktit ! Nuk mjafton turpi i ktij vendimi qorr, qe nuk esht ven ne dijeni kryeministri, por na i beke verejtje, qe ste mori doren per shkarkimin e pergjegjesve ! Rrofshin vellezerit kosovar me “bab” turk !

  Reply to this comment
 7. Perandoria e dhier osmane March 31, 20:26

  Te te mare leje ti o anadollak? Shqiptaret nuk jane vellezerit tuaj. Ju pushtuat dhe sunduat popullin shqiptar ne nje prapambetje 500 vjecare. Ik pirdhu. U dashka te te mare leje ti…!
  Muslimanet shqiptare jane besimtare shqiptare jo turq

  Reply to this comment
 8. Arben March 31, 20:26

  Me urdher Cia, ne lundershtim te hepur me vullnetin

  e popullit.

  Perpara Sulltan

  Reply to this comment
 9. Xxx March 31, 20:33

  Perpara Erdoganit e shikonim Turqine me dashuri. Qe pas ardhjes se kerij neo-osmani me imponimin qe u ben shqiptareve me politiken e tij neo-osmane “vllazerore” eshte kthyer ne nje lider antipatik i pasurueshem.
  Na kerkoka ti marim dhe leje tani!

  Reply to this comment
 10. thjesht... March 31, 20:34

  aksioma, e thjeshte per erdoganin dhe plehrat komentues pro tij ketu; ne qofte se ju turqeve, ju kthen kurrizin ky popull, ju shperbeheni….si romet….vellezerit tuaj ne gjak dhe menyre…jetese .

  Reply to this comment
 11. santa quaranta March 31, 21:08

  Rrofte Gjergj Kastrioti!! Ai qe u del akoma ne ender turqelive…..

  Reply to this comment
 12. Mark .U.K March 31, 23:01

  Kta jan vllezerit turq.Po kan lene muturina edhe ne vendin ton e qe fatkeqsisht flasin shqip.Turk te mire e .ute te mire nuk ka.

  Reply to this comment
 13. Turgut April 1, 00:49

  O arben te q… sulltani

  Reply to this comment
 14. Turgut April 1, 00:52

  O arben te qifte sulltani ty

  Reply to this comment
 15. ganiu April 1, 14:49

  Dilin në protestë për të mbrojtur Erdogannin o shqipo.
  Sa vlen turku e Turqia, nuk vlen shqiptari dhe Shqipëria.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?