Erdogan uron Ramën për fitoren në zgjedhje: Spektakolare

June 27, 2017 18:57

Erdogan uron Ramën për fitoren në zgjedhje: Spektakolare

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka uruar sot për fitoren kryeministrin Edi Rama, pas rezultatit që mori PS-ja nga zgjedhjet e 25 qershorit. Me anë të një mesazhi të shkurtër, Ergodan thekson se kjo ishte një fitore spektakolare.

Mes të tjerash presidenti turk nënvizon faktin se pas fitores së Ramës, do të forcohen edhe më shumë marrëdhëniet mes dy shteteve. Po ashtu, Erdogan ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë edhe për festën e Fiter Bajramit.

“Përgëzime për fitoren spektakolare. Kjo fitore forcon marrëdhëniet tona. Shqipëria dhe Turqia partnere strategjike. Gëzuar Bajramin gjithë shqiptarëve”, citohet në mesazhin e Erdogan.

Pavarësisht se në Qarkun e Tiranës nuk janë numëruar edhe disa kuti, PS-ja, që drejtohet nga Edi Rama, ka siguruar një avantazh të thellë ndaj PD dhe LSI, ndërsa ka siguruar deri më tani 74 mandate.

June 27, 2017 18:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim