“Presidenti e lexoi letrën e Trump dhe e hodhi në koshin e mbeturinave”

October 17, 2019 18:15

“Presidenti e lexoi letrën e Trump dhe e hodhi në koshin e mbeturinave”

Nga kabineti i Erdoganit konfirmojnë se kanë pranuar letrën e Trump dhe se menjëherë pasi e ka lexuar presidenti turk e ka hedhur në koshin për mbeturina, njoftoi BBC.

Në letër presidenti amerikan Trump i kërkon homologut turk Erdogan të bëjë marrëveshje me kurdët e Sirisë, ose historia do ta ndëshkonte si “djall” dhe SHBA-të do ta shkatërronin ekonominë e Turqisë.

“S’do të duash të jesh përgjegjës për vrasjen e mijëra njerëzve. Dhe unë s’dua të jem përgjegjës për shkatërrimin e ekonomisë turke. Dhe kam për ta bërë”, kërcënon Trump në letrën e shkruar më 9 Tetor, të publikuar nga Fox News.

Trump i bën thirrje Erdoganit të bëjë marrëveshje paqeje me Forcat Demokratike Siriane, duke theksuar se gjenerali kurd, Mazllum Kobani, do të ishte i gatshëm të bënte lëshime që nuk do t’i kishin bërë kurrë më parë.

“Mos bëj të fortin. Mos u bëj budalla”, i shkruan Trump presidentit turk. “Jam munduar shumë që t’i zgjidh disa probleme tuajat. Mos e zhgënje gjithë botën. Mund të arrish një marrëveshje shumë të mirë.”

o.j/dita

October 17, 2019 18:15
Komento

12 Komente

 1. BLEDARI October 17, 14:34

  Erdogami eshte Miloshevici i dyte.Ai ka pushtuar me tanke dhe bombardime Sirine e Veriut, me 30 kilometra ne thellesi.Vret dhe pret njerez te pa fajshem.Shkaterron cfre gjen perpara.Ai duhet te shkoje ne gjyqin e Hages se Miloshevizi,se bashku me at ae e mbeshtesin.
  Bledari

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 October 17, 16:09

  hahaha!!
  njëri më koqe se tjetri!!
  trampi,që nga dita e parë që e kam dëgjuar me vëmëndje,është i fshirë,ky tjetri i fshirë që në lindje!!i është mbushur mëndja se është i paprekshëm pavarsisht se ha shkelma bythëve gjithandej!!
  trampi shkuran një letër si një kalama i klasës së pestë,ky i përgjigjet si një halabak pa shkollë fare!!
  akoma nuk më besohet që nuk është një “lajm” i gojëve të liga??
  po të jetë i vërtetë!?
  kemi për të parë gallatë??
  mejrë ata që do të jenë në mes!!

  Reply to this comment
 3. Labi October 17, 16:35

  Erdogani do te bej ate qe ka filluar,ne duhet ta mbeshtesim,e para gjysma e oficereve te shtabit suprem Turk eshte me origjine Shqiptare, e dyta per nga menyra se si Trump i drejtohet me kercenim pak i ka bere duhet te fshinte menderen,Trapi ka mendu se po i shkruan Metes ose Tit vaslit.

  Reply to this comment
 4. Buzuku October 17, 19:10

  Ne fund te fundit, populli kurd ka te drejten e Vetvendosjes.

  Reply to this comment
  • ganiu October 17, 20:19

   Ty të lëviz ndopak truri apo hiç fare?

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 October 18, 07:41

   plotësisht e drejtë!!
   nëse ne e kërkojmë për vete një gjë të tillë!?
   nuk duhet tua mohojmë të tjerëve!!
   jo si ky debili i mutit nga anët e mija që na vjen me idiotësira të tilla”para gjysma e oficereve te shtabit suprem Turk eshte me origjine Shqiptare”!
   ky copë idioti akoma nuk e di se ka qënë kjo përbërje shqiptare e ushtrisë turke që ka bllokuar tërë pretendentët islamistë!mustafa qemali promovoi shqiptarët,kishin qënë gjithnjë në krye të ushtrisë osmane,në rangjet e larta të ushtrisë!duke e ditur shpirtin tonë laik!!
   ky haleja me pseudonim Labi ndonjë mbeturinë turke,ska pikën e trurit!!mund ti hedhë një sy takimit që ka bërë me zv/presidentin!!
   erdogani është një tigër filmash vizatimor,as tigër prej kartoni nuk e quan dot!!

   Reply to this comment
 5. Arben October 17, 19:28

  PERPARA SULLTAN,

  JE SHPRESE PER POPULLIN

  Reply to this comment
 6. Perandoria e dhier osmane October 17, 21:27

  Ska gje se e mer prape me gjuhe nga koshi.

  Reply to this comment
 7. Major October 18, 12:38

  Kur ta kapin si sadamin ket budalla anadollak injorant dhe koktrashe

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim