Erion Braçe: Çfarë fitore, por dhe çfarë përgjegjësie!

June 23, 2015 08:50

Erion Braçe: Çfarë fitore, por dhe çfarë përgjegjësie!

Deputeti socialist, Erion Braçe, është shprehur entuziast pas fitores së zgjedhjeve nga e majta.

Ai thotë se kjo ishte gjëja më e mirë, por tashmë kjo është një përgjegjësi më shumë për të majtën.

Çfarë fitore, çfarë fitore!

Pooor, çfarë përgjegjësie, çfarë përgjegjësie!!

Përtej fitores së madhe është përgjegjësi.

Duhet të mendojmë tërësisht për punë, vetëm për punë!!

Ndaj jam i kënaqur që punën në Durrës do ta drejtojë Vangjush Dako; në Vlorë fiton dhe shkon në punë një si Dritan Leli; në Korcë punën do ta vazhdojë Sotiraq Filo; në Fier puna merr një dimension të ri me Armando Subashin; në Elbasan punën do ta çojë kudo Qazim Sejdini; në Lushnje punën do ta vazhdojë Fatos Tushe; në Berat pa asnjë diskutim punën do ta drejtojë Petrit Sina.

Por mbi të gjitha jam i kënaqur për tre zonja që punën e tyre të derisotme do ja kushtojnë komuniteteve shumë të gjera për herë të parë.

Miken time, Majlinda Bufi, që ka fituar në një zonë tërësisht të vështirë e nën pushtet kriminal, në Roskovec;

Zamira Ramin në Gjirokastrën e vjeter e të re;

Luiza Mandin, doktoreshën e Libohoves, vendit të nënës sime”, shkruan deputeti socialist.

June 23, 2015 08:50
Komento

30 Komente

 1. info analitike June 23, 09:06

  hahaha…
  Flet per pergjegjesi ky qe mbeti duke bere dalje kot me kot ne facebook.

  Reply to this comment
  • brace June 23, 09:42

   kjo eshte ndoshta fitorja me e thelle e partise socialiste dhe te aleances per shqiperine evropiane!! eshte nje fitore qe prodhon nje mandat me se solid per te reformuar plotesishte qytetet ne te gjithe vendin. kryebashkiaket edhe qeveria shqiptare do kthej me verpa voten e shqiptareve!

   Reply to this comment
   • Andos June 23, 10:08

    E gjthe Shqiperia roze. Shqiptaret zgjodhen alternativen e duhur per te shkuar ne drejtimin e duhur. U paraqiten dy alternativa, alternativa e majte e zhvillimit dhe projekteve konkrete, dhe alternativa e djathte e premtimeve utopike e gjuhes se urrejtjes dhe shpifjeve. Shqiptaret zgjodhen me te miren. As qe kishte dyshim qe do ndodhte keshtu.

    Reply to this comment
    • Falmerajer June 23, 10:10

     I madhi Erion Brace. Eshte shume e drejte ajo qe ai konstaton. Populli edhe kesaj radhe ashtu sikurse ne vitin 2013 e dha verdiktin e tij tani i mbetet te votebesuarve nga populli ti kthejne reston ketij te fundit. Padyshim qe do te jete nje pergjegjesi e stermadhe e do duhet shume pune e perkushtim por jemi te bindur se bashke do ja dalim.

     Reply to this comment
     • joni June 23, 10:53

      fitorja e madhe e ashe tregon qe qytetaret jane shpresplote qeqeveria po ben detyren dhe pune e saj me se miri. ashe fitoi edhe ne saj te kandidateve te saj te cilet ishin figura me integritet

     • elizabeta June 23, 13:03

      kjo fitore eshte nje pergjegjsi e madhe per partine socialsite sepse vota e qytetarve shqiptare ishte pro tyre. nga sot shqiptaret presin qe vota qe shqiptaret i dhane tij kualicioni te kthehet ne pun edhe pergjegjsi per kte parti!

   • partia June 23, 11:12

    partia socialiste dhe aleanca per dshqiperine evropaine tani ndohen prane ne fiotre tenistike me te cilen ate do marrin nje mandat plebishitar me te cilin duhet te pergjigjen ne nevojat e qytetareve te cilet i votebesuan masivisht!

    Reply to this comment
  • Kristoforidhi June 23, 09:54

   Fitore plebishitare, vertete rezultoi e tille. Qytetaret votebesuan serish alternativen e majte. Qytetaret shqiptare deshmuan kesaj radhe se mbeshtesin reformat dhe punen e mire te kesaj qeverie. Reformat e nisura duhet te vazhdohen me tej e te dergohen deri ne fund. Populli ju mbeshteti serish punoni me pergjegjesi te plote, qytetaret i keni ne krah.

   Reply to this comment
   • Agamemnoni June 23, 10:03

    Fitore e thelle ne Tirane, fitore e thelle ne Divjaken e Erion Braces, fitore e thelle ne te gjithe Shqiperine. Nuk kishte si te shkonin me mire keto zgjedhje per te majten. Tirana si qyteti me i rendesishem zgjodhi te shkoje ne drejtimin e duhur pas kater viteve kundravajtje. Tani na duhet shume pune ne menyre qe te progresojme. E rendesishme eshte qe jemi ne rruge te mbare.

    Reply to this comment
  • gjyshja June 23, 09:58

   Nuk kishte as me te voglin dyshim ne fitoren e se majtes. Pjesa derrmuese e qyteteve shqiptare do shkojne ne drejtimin e duhur. Kryebashkiaket e zgjedhur duhet te punojne me pergjegjesi, do kene mbeshtetjen e qeverise qendrore. Rilindja e qyteteve ka filluar qe ne momentin qe e majta mori pushtetin, eshte transformuar rrenjesisht cdo qytet ne Shqiperi ky eshte realitet i prekshem. Gjithsesi ka nevoje per me shume pune.

   Reply to this comment
  • eri June 23, 11:09

   erion brace eshte shume i sakte kur thote qe kjo fitore eshte nje fitore stratosferike por qe duhet te bejme kujdes pasi kjo fitore aq e thelle te jee edhe shume pergjegjsi pasi qytetaret kane votebesuar ne menyre masive nje aleancen e cila tani duhet te tregoj me pune vlerat e saj!

   Reply to this comment
  • treni June 23, 11:11

   pjesa plebishitare e bashkive te vendit kane zgjedhur te behen pjese rilindjes urbane dhe zhvillimit qe partia socialiste dha aleanca per shqiperine evropaine siguron!! kjo i jep kesaj aleanca kompetencat e duhur per te bere reforma te thella ne te gjithe vendin !!

   Reply to this comment
  • hapi June 23, 11:14

   kjo fiotre historike eshte hapi i pare drejt nje reformormi total te te gjithe vednin nen drejtimin e duhur te bashkive dhe te qeverise shqiptare e cila eshte e vendosur ti japi fund nje epoke te erret per shqiparet. tani nje ere e re ndryshimi po fryn drejt te gjithe shqiperise dhe te gjithe qytetaret jane pjes e ketij ndryshimi!

   Reply to this comment
  • potence June 23, 11:16

   kjo eshte nje arritje qytetare dhe ombetare pasi qytetaret e te gjithe republikes se shqiptare votuan per programin dhe jo retoriken, shpresen dhe jo friken, programin dhe jo mashtrimin, punen dhe jo fjalet!! ky do jete nje mandat reformues per te gjithe gytetet dhe shqiperine!

   Reply to this comment
  • dyfish June 23, 11:18

   kjo eshte nje fitore padyshim e dyfisht pasi ne kete zgjedhje nuk fituan vetem qytetaret te cilet ben zgjedhjen me te mire duke votuar partne socialiste dhe aleancen per shqiperine evropiane por edhe e gjithe shqiperia e cila fitoj zgjehjve te lira dhe demokratike duke arritur standarte me te larta!

   Reply to this comment
  • pritja June 23, 11:21

   qytetaret e shqiperise nuk pse te presin me shume!!! ata kane tashme nje qeveria e cila se bashku me bashkite e reja jane te vendosure per te cuar deri ne fund premtimet e tyre te cilat edhe tani qytetaret kane filluar te shohin dhe prekin me te gjithe keto vepra konkrete!

   Reply to this comment
  • te mjeret June 23, 11:25

   fitorja e merituar e kesaj qeverie eshte firoja e madhe qe qytetaret aprovuan dhe nje here qe kjo eshte pasrtia e popullit dhe eshte krijuar per te mbeshtetur popullin,pse e tregoi dhe nje here se populli beson ne ate parti qe eshte e tyrja,dhe jo ne ate parti qe eshte e shqupit.populli i besoi sepse pa tek ta frymezimin dhe vizionin e tyre per pune.

   Reply to this comment
   • homeri June 23, 11:27

    reforma administrative eshte reforma qe tregoi se eshte e sukseshme dhe tregoi qe njerzit mbeshtesin ate qe eshte per njerzit dhe per popullin.keta njerez besuan qe ps eshte e vetmaj aprti per ta dh3e eshte e vetmja parti e ciala ka ne vizion zhvillimin e qyteteve dhe jo te nxhepave te kuneterve.

    Reply to this comment
    • plaku June 23, 11:29

     e majta fitoi.sot shifrat po tegojne qe e majta eshte ne krye te pushtetit sepse eshte partia e tyre dhe eshte partia e popullit e cila mbeshtet popullin dhe punon per popullin e tyre.kjo eshte partia qe eshte per popullin dhe sot fitoi e majta sepse e majta beson ne popull dhe po punon per kete popull.

     Reply to this comment
     • platoni June 23, 11:32

      populli shkoi masivisht ne zgjedhje per te votuar per reformene e re administrative dhe per reformat qe kjo qeveri po punon per popullin.kjo eshte fryma dhe kly eshte drejtimi i duhur qe do cojme shqiperin en drejtimin e duhur dhe do ta cojme shqiperin ne nje zhvillim real.dhe ta shnderrojme shqiperine ne nje te mire te perbashket.

     • lideri June 23, 11:35

      e verteta triumfoi dhe bashkepunimi qeveri popull fitoi masivisht sepse njerzit votuan masivisht per ashe dhe per ps.sepse reformat e tyre po tregojne qe shteti do behet dhe voita e popullit e afirmoi keto reforma per nje zhvillim te vendit.vota tregoi qe populli beson tek kandidatet tone dhe bson ne reformat e ps.

     • orjtoni June 23, 11:37

      zgjedhjet treguan qe ps eshte partia e popullit dhe populli beson ne ata masivisht.populli beson tek reformat e ps dhe tek vizioni dhe tek perkushtimi i tyre.populli beson ne reformat e ps dhe populli po i mbeshtet keto reforma sepse njerzit duan qe te behet shtet,dhe besojne ne berjen shtet.

     • liberali June 23, 11:39

      fitorja e madhe dhe fitorja qe populli i besoi pune dhe projekteve te ashe per qytet eshte prova e vetme qe populli beson dhe mbeshtet reformat e duhura per te vene ne levizje bashkite qe kishin 8 vjet pa marre asnje lek per projektet e tyre qe bene.ne vetem 18 muaj njerzit besuan dhe punuan per te vajtur me para me zhvillimin e shesheve te qyteteve.

  • nyc June 23, 13:58

   …ha,ha,ha…ti qenke i drejtimit te gabuar.

   Reply to this comment
 2. LOVE June 23, 09:25

  mire qe ka vene shallin e pionerit ne qafe Braqja
  se ndryshe do humbiste 😛 😛
  fjalen “pergjegjesi” e ngaterron me pergjegjsin e sektorit ti ,po na u hiq sysh !

  Reply to this comment
 3. gjati June 23, 09:38

  erion brace ka padyshim shume te drejt!! ka shume te drejt kurre thote se kjo eshte nje fitore absolutisht plebishitare por ne te njeten kjo nje fitore qe ka brenda saj nje pergjegjsi shume te madhe per kryetar e ri te bashkive qe kane nje mandat aq solid!!! vetem me pune keto kryetar do kthejn nderin e besimit te qytetareve!

  Reply to this comment
 4. Turi June 23, 09:50

  Fitore e papare o Brace rrocka! Ne Tirane nga 210000 vota ne 2013 sot jane 160000,plot 25% me pak.Edhe pse kete vit kishit plus votat e cameve dhe te Bamir Topit.
  Edhe kesaj rradhe rrofte Sali Berisha dhe kollovari i tij per ju.Prandaj nuk beni drejtesi ju qe te hyjne pas hekurave Saliu me Lulzimen.Sa te jene ata ne politike cfaredo huri apo mafiozi te vendose PS per kandidat,do ti marre perhere pese vota me shume se partia e talebaneve.

  Reply to this comment
 5. LORA June 23, 10:43

  Eshte e etur per pune ,rezultate dhe progresim e tere Shqiperia Erion djali.
  Ju duhet t’a kuptoni me perunjesi ,pas dy dekadash paralize turperuese per shkak vetem te politikes se mbrapshte antishqiptare,kete besim te etur dhe bujar qe po ju japin shqiptaret.
  Shendet e suksese ,Erion Brace,,per mua perfaqesuesi im me i respektueshem.

  Reply to this comment
 6. emigranti June 23, 12:43

  NGJYRA ROZ OSHTE NGJYRE………. E DINI VET JU. PUNA OSHTE MOS NA BO VAKI GJO ANEJ KA QEVERIA…..ahahah.

  Reply to this comment
 7. Bledar June 23, 13:26

  PS + PPSH ka drejtuar Shqiperine per rreth 70 vjet qe nga 1944 (dhe fatkeqesisht per nga gjeografia e Shqiperise, i ka qelluar ta drejtoje kete vend kryesisht JUGU i SHQIPERISE, per te cilin nuk kam asgje personale pasi vete jam nga Permeti)….Shqiperia eshte kjo qe eshte, e mire apo e keqe gjykojeni secili nga Ju vete. Kam nje pyetje per cdo qytetar te denje….A mendoni se eshte drejtuar mire Shqiperia?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim