Erion Braçe: Nuk ka bastard më të madh se Sali Berisha

December 30, 2014 10:15

Erion Braçe: Nuk ka bastard më të madh se Sali Berisha

Deputeti socialist, Erion Braçe, ka replikuar për herë të fundit këtë vit me Sali Berishën.

Ai e ka quajtur atë bastard, pasi ka vjedhur dhe vrarë popullin e tij.

Ja kam degjuar shpesh Sali Berishës këtë fjalinë me:

“Bastardë”!!

Na i adreson ne, kundërshtarëve të tij!!

Për ta mbyllur këtë vit njëherë e mirë me të, me takon dhe mua të prish një herë gojën për të:

Nuk ka bastard më të madh se ai që vjedh dhe vret popullin e tij”, shkruan deputeti socialist.

December 30, 2014 10:15
Komento

19 Komente

  1. orli December 30, 10:25

    Bastard do te thote kopil!

    Reply to this comment
    • raimond vlonjati December 30, 18:52

      O Brace je nje halabak , azgje me shume

      Ik ore idiot se na hape barkun ! – Ti nuk shikon Partine tende dhe qeverine tende te pjerdhu qe po e rjepin popullin e thjeshte por meresh me Salen qe eshte ne opozite dhe nuk ka gje ne dore

      Ik ore Brace se po te del boja fare , nuk shikon ti ore trap, se kjo qeveri mori 1 miliard dollare se gjasme do ua jepte biznesmeneve qe ua kishte borxh qeveria e Sales ,
      kur ne fakt sipas tatim taksave qe varen nga ju, doli se bzineset i kane shtetit 800 milion dollare –
      -Dmth doli vertete ajo qe e ksihte thene Sala ne fillim fare , qe thoshte se bizneset i kane shtetit 700 milion dollare

      Pra o Brace deficenti i , qeveria jote po fut ne burg njerez qe i kane nje detyrim shtetit prej 30 dollaresh ( q ene asnje vend te botes nuk futesh ne burg per kaq leke )
      dhe lejon te lire biznesmenet qe i kane shtetti 800 milion doallre, biles mer borxhe duke e futur gjithe popullin tone ne varferi ekstreme per tu dhene
      1 miliard dollare biznesmeneve se nuk kane para ata miqte te lajne borxhet

      Kjo eshte skandaloze, !!!!

      Por Brace QESHARAKUT nuk i ben pershtypje kjo gje , i duket normale, KUR SHKATEROHET EKONOMIA E nje shteti te tere per shkak te pa aftesise esktreme te kaureve qe jane ne krye te Ekzekutivit shqitpar

      Gjithe fajin e ka Berisha , sipas mendjes se vockel te Brace budallait

      Reply to this comment
  2. treporti December 30, 10:27

    O te lumte o Brace,se na kenaqe shpirtin per vit te ri!

    Reply to this comment
  3. Lul December 30, 10:37

    Bo bo sa e paske ofenduar mo Brace!!!! Populli shkret qe ju zgjodhi ne 23 qershor ishte e shkruar ne voten e tyre e duam Sali Berishen dhe fronin e tij pas hekurave, kjo jo qe nuke ndodhi dhe nuk do te ndodhe… por akoma po ju bejne presjon per te rrezuar qeverine tuaj qe me sa duket o i keni bere llogarit me ta ose kaq e keni hapin rilindja….2015 Brace populli qe ju zgjodhi nuke don deklarata nga Fb qe pa perjashtim jeni bere si femijet me kete rrjet….por premtimet qe ua paraqites si hope…..Gezuar dhe mend per vitin tjeter.

    Reply to this comment
  4. arbi December 30, 10:49

    Bravo erjon ..vazhdoni punen qe keni nisur “reformat “. Qente le te lehin.

    Reply to this comment
  5. qerosi December 30, 10:51

    pse nuk e futni ne burg ca prisni apo te vras prap plaku qelbur

    Reply to this comment
  6. LIGJI December 30, 11:19

    Bastardet me te medhenj se saliu,jane ata qe e mbrojne kete monster, ne kohe demokracije,i pari eshte llalla.

    Reply to this comment
  7. Hp December 30, 11:39

    Erion xhepisti , flet per berishen .po ku ka me BASTARD se ti ,me LEGEN se ti ,me fal se harrova TY TE PERSHTATET PALAÇO.

    Reply to this comment
    • N.VJOSA December 30, 12:46

      I nderuar Braçe,
      Berisha nuk eshte thjesht bastard, AI ESHTE NJE KRIMINEL QE KA .LYER DUAR ME GJAKUN E QYTETAREVE SHQIPTARE!!!!!.
      AI ESHTE NJE KUSAR I PASKRUPULLT,
      Ai eshte nje Genjeshtar paranojak!
      Njeri pa personalitet, qe e shiti Kombin e vet per interesa meskine….
      Ndersa ne drejtimin e vendit eshte teper primitiv….
      Mire thone ne Tropoje per keta tipa: NJË HERE FLET, DY HERE GENJEN…
      Ne politike ai eshte Babai i Luftes se piste politike!…
      Sali Kllouni, çdo pune tjeter mund te beje, por me politike nuk duhet te merret….
      Ne vend qe te ule koken, sepse e demtoni Shqiperine ne menyre te
      pariparueshme, del dhe ben moral ne Parlament….
      Ai eshte llumi i Parlamentit,
      I pare ne nje kend historik,
      para Sali Hijenes,
      Esat Pashe Toptani eshte nje Tradhetar i permasave me te vogla…

      Esati i pagoi parat, para nje Libohoviti qe nuk dinte ta ulte doren….Po Sali Vrasesi
      kur do ta marre reston qe i takon?…Sa shqiptareve , sa nena veshi me te zeza ky Monster?!…
      Ju politikanet po e perkedhelni, tok me syjeshilet e ShBA-ve ( dhe ketu kam parasysh krahun konservator te politikes amerikane, ata qe kane per perendi Dollarin dhe jo socialdemokratet amerikane dhe presidentet e tyre, qe kane per Perendi principtet e shenjta te Demokracise)….
      Tashme eshte bere e qarte se kush i ferkon kurrizin ketij Krimlinei te urryer dhe demagogu te paskrupullt!…..

      Reply to this comment
  8. Kris 1 December 30, 13:09

    pune dobicesh.Dobici i vogel vlereson dobicin e madh.Dhe thuaj po deshe qe keta karagjoze nuk jane modeste.

    Reply to this comment
  9. shqiptar sharri. December 30, 13:51

    O’brace,po pse more cune,nuk e arestoni ate,BASTARD,DOBIC,KOPIL,TRADHTAR,VRASESE,KRIMINEL,dhe percares i popullit?
    pse,nuk i burgosni,kupolen e partis fashiste more te mjer,por po bejni si grat prostitutka,njeri quen juve bastard,mandej ju ja ktheni,ju jeni bastard,po kjo eshte te luani kocet me popullin more ju te gjithe jeni bastard,qe nga sali serbi,deri tek rama,iliri,dhe ti brace.Pse,po burgosni fukarat,dhe nga burgu lironi fullhajnin,dhe ate rospin qeter te bankes?
    more,ju thate ne zgjedhje se dote beni namin,doti nxjerni pra gjygjite,bashen berishen,llallen,vishen,deri thate se nishanin dota njerim nga presidenca,cfar jeni duke bere more kaluan nji vite e gjysem dhe ju asnji kriminel te rangut te larte nuk e keni burgos,cfar mashtrusesh jeni more aman?!!

    Reply to this comment
  10. avrizuja December 30, 14:26

    BASTARD NUK ESHTE VETEM SINONIM I TE KEQIT DHE KOPILIT.

    Erjoni i vogel me mire le te lexoje pak histori perpara se te imitoje si papagall Sali Berishen nga Tropoja qe i perdor fjalet badiava pa u thelluar, njesoj sic i perdorte Enveri ne Partine e Punes. Prandaj eshte me vend qe ne raste te tilla te kete pak rregull dhe inteligjence kur debati behet ne nivele te larta te politikes dhe shtetit. Per kete arsye po sjellim nje shembell nga historia ne menyre qe t’i japim mundesine Brace Deputetit socialist te pasuroje bagazhin e fjalorit te tij te varfer dhe te mos i huazoje me epitetet nga Armiku i tij i Partise Socialistedhe Miku i tij i Kllases Komuniste Sali Berisha:

    Uiliam Basdardi (William the Bastard) ka qene Mbreti Famoz i Anglise ne vitin 1066 dhe arriti nga nje femije kopil i Dukes se Noramndise (France) te behet nje nga Mbreterit me me fame te Anglise dhe u nderua me emerin Uiliam Pushtuesi (William I the Conqueror) meqe me fitorjet e tij pushtoi dhe neshtroi shume toka dhe fise ne dobi te Mbreterise angleze. Megjithese enciklopedia e ka emeruar si Uliliami i Pare per anglezet ai ka mbetur Uliam Bastardi dhe kete anglezet e thone me respekt te plote per Mbreterot dhe Mbreterine e tyre ne dallim nga komunistet shqyptare qe nuk dine te drejtojne shtetin me liliput ne Bote.

    Reply to this comment
    • N.V. December 30, 18:18

      O nastradin arvizuja,
      Po mbete skolastik ipa riparushem, mor te marrt e mira….
      Braçja e ka perdorur drejt fjalen…
      Njerzit e thjeshte shohin si perdoret ajo sot, si nje fjale sharje, per nje njeri pa moral, te pandershem, i pabese, , qe nderin e ka te humbur ne substancen e vet….
      Dhe nuk duane te dine cfare ke lexuar ti nga Wikipedia apo fjaloret etimologjik….
      Fjala ne shqip, eshte shqiperuar….sepse edhe gjuha evolon, jo aq shpejt sa natyra, por ndryshon…
      Ti si perkthyes, kur e shqiperon fjalen, nuk e perkthen si kali karroces, por e shqiperon…Apo jo?…E dime qe ti je poliglot dhe njekohesisht magazine pa iventar….

      Reply to this comment
      • avrizuja December 30, 19:17

        C’TE KEQE KA KETU O NETI INTERNETI?

        Me kete pergjigje tejet etike, me shume historike tentova te bej ne kete debat te nderuar vetem nje nderhyrje krejt llogjike qe mileti te mos e kuptoje gabim Erjon Pizevengun nga Berati qe e cileson Sali Berishen nga Tropoja si Uiliam Bastardin nga Anglia, qe e fakt ishte Mbreti KOPIL qe erdhi nga Normandia e Frances per te zaptuar Fronin e Britanise se Madhe si Saliu Yne, Mbreti KOPIL shqyptar qe erdhi nga Bjeshket e Nemuna per te zaptuar Fronin e Shqypnise se Vogel qe la pas Ramiz Alia.

        Reply to this comment
  11. Bocari December 30, 15:30

    Zoti Brace flet bukur dhe mban gjalle endrat tona mbi drejtesine, te miren dhe te keqen.
    Problemi eshte Zoti Brace se kur njeriu vetem flet dhe kercenon pa vepruar nuk mund te ndryshoje asgje.Ne diktaturen e kaluar socialiste nuk ndryshonim dot asgje dhe mendonim se kjo vinte se na kishin hequr te drejten e fjales, por koha po tregon se ndryshim midis diktaturave nuk ka. Nqs. me pare nuk flisnim dot sot mund ti themi te gjitha, te shajme e te kercenojme por sna e ve veshin njeri. Pra rregulli veprim- pasoja edhe ketu nuk funksionon, ndryshimet jane si ne socializem zero.
    Si ti qe flet si ne qe te miratojme dhe ju votojme, skemi force te ndryshojme asgje. Pra ti je nje lloj prifti qe predikon dhe na gjen zemren, por keto fjale ne gojen e nje parlamentari quhen jo predikim, por propagande dhe kane te dyja efekt qetesues deri sa nje dite ata qe humbasin besimin e quajne mashtrues.

    Reply to this comment
  12. Astrit December 30, 17:10

    Bastardi me i madh ashtu sic thote dikush me siper eshte ai qe mbron Saliun!! Edvin Rama!!!!! Nqs na e mbroka Llalla (qe nuk ka kellqe per te mbrojt as veten e vet) le ta shkarkoje Edvini me 85 votat qe i dhame!!!!! Sic shkarkoi saliu sollakun, e thjeshte fare

    Reply to this comment
  13. tradita December 30, 19:04

    Shpresat e ketij populli jane te ti Braçe, lum ky popull qe te ka….

    Reply to this comment
  14. fteri December 30, 21:07

    Persh.z.ERJON BRAÇE- grzuar vitin e ri 2015 ,Je zemra dhe shpirti i atdhetarizmit ,krenaria e partise socjaliste ,Arresrimi i S.Berishes,eshte detyra e pare e shtetit ligjor (nqse ka shtet) ligjor Ky eshte kushte qe keni marre voten e shqiptarve.Ne te kundert jeni kopja me e shemtuar se S.Berisha dhe grupi vrases e hajdut qe e rrethojn kete hijene “shekullore”; shqiptaret s’ kane mundesi te vendosin shtetin e tyre ligjor per 24v ,por ka gjithmon ne krye mafioze pasanikesh, zagare te lidhur njeri me tjetrin qe s’jane ne sherbim te popullit por te gjepit tyre.vlersimi i sakte i eshte bere nga N.Vjosa ,duhet kaluar ne veprime konkrete – ka prova te provuara te krimit me te eger, me gjiganand e çnjerzor nga ky bastard .

    Reply to this comment
  15. Mark uk December 30, 22:33

    Edhe ju te gazetes se nderuar DITA sigur e beni qellimshem qe nxierrni te njejten foto kur flitet per Berishen e Bracen.Kur Berisha i tha braces ik ore permend malsort.Se sa jeni ju malsort kan mustaqet.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*