Veliaj: Javën tjetër tërhiqem nga posti i ministrit

April 20, 2015 11:03

Veliaj: Javën tjetër tërhiqem nga posti i ministrit

Erion Veliaj do të japë dorëheqjen javën e ardhshme si ministër i Mirëqënies Sociale, pas zyrtarizimit të kandidimit të tij për Bashkinë e Tiranës.

Kjo është pohuar nga vetë Veliaj gjatë mbledhjes së mbajtur sot, të Këshillit Kombëtar të Punës.

Veliaj tha se po e drejton këtë Këshill për herë të fundit.

Sot lë stafetën e Këshillit Kombëtar të Punës.

Falenderoj kolegët për reformën e arsimit professional.

Kjo frymë do të vazhdojë edhe në të ardhmen me atë që do të më pasojë”, ka thënë Veliaj.

Veliaj tha se drejtimi i këtij dikasteri ka qenë një eksperiencë e jashtëzakonshme.

81 mijë persona aplikuan në zyrat e punës.

Falë skemës sonë, rritëm pensionet”, ka thënë ndër të tjera Veliaj.

April 20, 2015 11:03
Komento

25 Komente

 1. kleo April 20, 11:07

  shpresoj qe ministri i ardhshem i mireqenies sociale te jete aq i afte sa edhe Veliaj

  Reply to this comment
  • GJ April 20, 12:09

   Puna e bere nga Erion Veliaj ne ministrine e Mirqenies Sociale eshte per tu lavderuar. Reformat e ndermarra nga kjo ministri deshmojne me se miri kete gje.
   Shpresojme qe te drejtoje Tiranen pasi ka aftesite e duhura.

   Reply to this comment
  • gertjan April 20, 12:15

   Reforma ne pensione.
   Ligji per hapjen e dosjeve.
   Demshperblimi i ish te perndjekurve politike.
   Arsimi profesional.
   Zyrat e punes etj. Keto ishin disa ne punet e bera vertet mire nga Veliaj.

   Reply to this comment
 2. desi April 20, 11:10

  politikan shembull,politike e re.kjo frymei duhet tiranes dhe bashkise se saj.energji.reforma pune.

  Reply to this comment
  • neli April 20, 11:12

   bravo erjonit.shembull model i politikaneve te rinj.ministri i 1 pare qe ktheu syte nga arsimi profesional,arsim i mungaur gjate gjithe ketyre viteve

   Reply to this comment
   • niku April 20, 11:14

    erjoni politik premtim mbajtese,dha kestet e te perndjekurve,premtim i mbajtur pasi politka shqipetare kishe 25 vjet qe bente premtime boshe per te perndjekurit,

    Reply to this comment
    • teli April 20, 11:14

     kshu duhet te jene tgjith politikanet ,te ndershem punetore dhe ne sherbim te popullit.

     Reply to this comment
     • toni April 20, 11:15

      kjo eshte ajo qe te ben te mendosh se per shqiperine dite me te mira do vin.politikane me te tilla vizione si puna erjonit

     • tosi April 20, 11:16

      erjo sukses ne bashki sepse ti di si te punosh e vertetove ne mandatin tend ministror dhe jemi te gjithe te sigurt se keshtu do veprosh me bashkine

     • erandi April 20, 11:18

      bashke per bashkine e tiranes,i duhet shume pune dhe jam i sigurt qe dop ja dali,shpresojm qe ne vendin tend te vihwet 1 politikan i zoti si puna jote .

  • LOVE April 20, 12:21

   desi ,neli ,kleo e gjithe ju gay99 e mjaftit
   kuptojme faktin qe jeni punesuar neper blog ku ju permendet idhulli
   po kjo vetem sa e shton me shume deficitin e balerines suaj

   sa qe minister i mireqenies ,u pane rezultatet ,jane te gjithe aziliante
   300 mij vende pune perkthehen ne 300 mij te arratisur nga ai vend
   reformat do duken ne kohe ,sepse minimalisht duhen 5 vjet qe te duket rezultati …deri ateher uroj te na zhduket nga syte ky dhe ju idiotet e dobishem

   tani qe jep doreheqjen ,uroj qe te kthehen mbrapsht te gjithe, dhe ti tregojne me vote sesa i sukseshem eshte ky trapi i rilindur .

   Reply to this comment
 3. miri April 20, 11:15

  Eshte vertet per tu pergezuar puna e Veliajt ne krye te ministrise se mireqeinies sociale…jemi besim se nje pune te tille do beje edhe ne krye te bashkise

  Reply to this comment
 4. lab April 20, 11:16

  Nji gjeagjeze per te tere: SI TE BEHESH DEPUTETE, MINISTER DHE KRYETAR BASHKIE ME VETEM 3000 MIJE VOTA?

  pergjigje: te jesh veline e Edi Rames si veliaj.

  SI TE BEHESH MILIONERE?

  te kesh vlla Edi Ramen si Kocoja

  Reply to this comment
  • Ben April 20, 12:19

   o lab, po miliarder si behesh? duke iu lepire saliut dhe lulit tend?

   Reply to this comment
   • lab April 20, 13:29

    Saliun dhe Lulin kujtoja Edi Rames qe po puthet me Meten dhe Idrizin. Rilindas e pame qe jeni njelloj me Saliun juve dhe shpifni neper forume per nje rroge nga velina.

    Reply to this comment
 5. besnik April 20, 11:24

  cdo reforme qe ka ndermarre ne kete ministri ka qene nje sukses. me veliajn ne krye te bashkise, tirana do kete nje tjeter fytyre

  Reply to this comment
 6. Arben April 20, 12:26

  HALIM KOSOVA PER KRYETAR TE TIRANES.

  KY QE DEL NE FOTO ESHTE AGJENT QE DO TE VIJE VETEM PER TE SHITUR TIRANEN TEK ASFALIA GREKE DHE ZIONISTET TIP SOROS.

  Reply to this comment
 7. albania April 20, 13:35

  ik more sa me pare, se ke dy vjet qe ke mashtruar shtresat ne nevoje, e per kryetar bashkie i ka bere nder pd, edi rama me nje mashtrues si ti….n

  Reply to this comment
 8. gjermani i fundit April 20, 13:38

  Ne fakt kam shkruar ndonje koment kritik mbi kete punen e suksesshme te Veliajt. I kerkoj ndjese, ka bere pune epokale.Reforma e pensioneve eshte per tu marre shembull, une pagova 1milion per te siguruar pensione sociale kur te “piqen fiqte”. Ne Evrope kete pensione ta japin a priori, edhe pa punuar asnje dite.Shkollat profesionale jane akoma nje arritje epokale, keshilloj z. Veliaj qe kur te kete kohe te lexoje njefare Joseph Stieglitz qe keshillon sesa pak vlen arsimi professional kur mungon offerta per pune, megjithate keto shkolla furnizojne emigrante te shkolluar, jo keq si IDE, vec duhet mbeshtetur nga fondet tona publike te mbytura ne borxhe.Po drejtoi Tiranen me ide kaq innovative kam frike se tollombacja do plase pa mbaruar Avati.Sidoqofte suksese, qofsha i gabuar!Por mbase ben mire ti mbaje veth ne vesh, pak kamera dhe komsomolas aguridhe e shume pune, je ne anije tashme dhe deshmo qe di ta drejtosh!

  Reply to this comment
 9. erjonka April 20, 13:41

  ne tirone, 50% e votuesve jane nga veriu, qe nuk e votojne erjonken, 30% nga tirona qe nuk e votojne, nga 20% qe mbetet do e votojne vetem tepelenas, si mero baze…

  Reply to this comment
  • petro April 20, 18:00

   Sipas teje nje dose tropoje duhet te kete pjelle nja 500 kelyshe qe ti afrohesh llogarise tende po nejse, edhe zhozefines 1m kub debore i prodhonin 4 m kub uje.

   Reply to this comment
  • "Horri i Bulevardit" April 20, 21:41

   Ai 50% o shpellari salehut jan ne bathore, vetem xhiron e bojn ne Tiron anej ka blloki, keshtu qe mos u ngushto shum.

   Reply to this comment
 10. pro.... April 20, 14:45

  -Erionin do ta votojne ata qe kane besim ,se neser do te jete me mire,ata qe kane pasur kohe te vleresojne seriozisht punen,pergatitjen,..perkushtimin e tij.

  Reply to this comment
 11. alqi kondi April 21, 05:17

  mooooos,po tashti?moren fund reformat ne pensione,vendet e reja te punes e plot gjera te tjera ku ky djali I ka bere topin.po harxhon shume fakiri duke paguar ca koment shkrues si puna juaj per te na cuditur me bemat e ketij kllouni cirku.do u nxirrni mendte njerezve deri ne zgjedhje.por ju merrni ato pare,se jeni nevojtare,me falni,nevojtore.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*