Erion Veliaj nis të shkëputet ndjeshëm nga Halim Kosova

June 22, 2015 08:47

Erion Veliaj nis të shkëputet ndjeshëm nga Halim Kosova

Procesi i numërimit vazhdon për kandidatët për kryetar të Bashkisë së Tiranës. Përditësimet e fundit të pas orës 09:00 të mëngjesit të së hënës, flasin për një shkëputje të ndjeshme të kandidatit të koalicionit të majtë, Erion Veliaj.

Pas numërimit të votave të 243 qendrave të votimit nga 864 në total, Veliaj kryeson me 12 221 vota diferencë ndaj kandidatit të koalicionit të djathtë, Halim Kosova.

Kandidati i ASHE ka marrë 53.44% të votave, ndërsa Halim Kosova 38.83%. Kandidati i pavarur Gjergj Bojaxhi, 5.4% të votave, Sazan Guri 1.13%, Arban Tafaj 0.92% dhe Dhimitër Muslia 0.28% të votave.

Ndërkohë, procesi i numërimit të votave është duke vazhduar normalisht, pa probleme.

June 22, 2015 08:47
Komento

16 Komente

 1. nisja June 22, 09:13

  halim kosova deklaronte se ne kutit e votimit gjendet votat e fitores!!! padyshim qe po!! fitores plebishitare te erion veliajt, partise sociliaste dhe aleances per shqiperine evropiane!!! kjo eshte nje fitore e pamohueshme e cila i jep erionit nje mandat solid per te revolucianizuar qytetin e tiranes!!

  Reply to this comment
  • Bufon June 22, 10:29

   As qe mund te kishte dyshime. Qytetaret e Tiranes e kishin bere me kohe zgjedhjen e tyre, Erioni ishte alternativa e duhur per Tiranen ndaj edhe e votuam masivisht. Fitorja e thelle e Erionit pritej nga te gjithe. Shpresojme qe tani te beje pune te mire per kryeqyetetin qe per fat te keq ka kater vite qe eshte lene ne harrese. Ka ardhur momenti qe Tirana te ece ne rrugen e duhur.

   Reply to this comment
   • Gertjan June 22, 10:46

    Deri tani jane 20 mije vota me shume per Erionin, akoma nuk eshte numeruar gjysma rezultati pritet te fitohet edhe me thelle mbi 60 mije vota. Erioni tani do kete shume pune ne Tiranen e 1001 problemeve. Ne qytet mungojne edhe gjerat me minimale si kazanet e plehrave, kapaket e pusetave, korsite e bicikletave jane zaptuar nga makinat ndersa ne pjesen derrmuese nuk ka fare, duhen pastruar trotuaret nga shitesit ambulante. Ka shume shume pune per te bere.

    Reply to this comment
   • Kristos Ksolidhis June 22, 10:50

    Bashkine e ka te fituar, qytetaret e Tiranes e kane bere zgjedhjen e tyre. Tani i duhet te punoje fort ashtu sikurse beri ne Ministrine e Mireqenies Sociale dhe Rinise. Kreativiteti, energjia, aftesite drejtuese e menaxhuese, vizioni i qarte, jane te gjithe elemente qe karakterizojne z. Veliaj dhe qe do bejne te mundur daljen e Tiranes nga kjo gjendje e ndere qe e katandisi kryebashkiaku aktual.

    Reply to this comment
    • Qazim Hala June 22, 11:13

     Erion veliaj e ka te fituar bashkine e tiranes, ai eshte i duhuri qe i nevojitet ketij vendi, njeri punetor, i shkathet, qe do e coje kete vend perpara,, ne qytetaret kemi bere thjesdht zgjedhjen e duhur qe zgjodhem erionin, jemi te gjithe ne drejtimin e duhur…

     Reply to this comment
    • YlliMataj June 22, 11:20

     Erion veliaj i duhuri per tiranen, i njevojitej tiranes qe kohe me perpara dhe tani me ne fund jemi ne drejtimin e duhur,, erioni do i ktheje tiranes frymen qe i ka humbur, doi ktheje tiranes gjelberimin qe i ka humbur prej kohesh, jo si lulzimi qe nuk beri as investimin me te vogel per kete vend dhe e la ne harrese,,, suksese te metejshme erion..

     Reply to this comment
  • veshi June 22, 10:38

   halim kosova tani qe diferenca me kundershtarin e tij po thellohet ora ores , duhet te dali edhe te bej nje deklarate duke pranuar humbjen e tij per te mos lene pastaj hapesira qe partia demokratike dhe lulezm basha qe ai thote qe nuk esht i varur, te dali edhe te thote qe zgjedhjet ishin te gatuara!

   Reply to this comment
  • REXHEPI June 22, 10:53

   Shpresojme shume qe te realizoni projektet konkrete qe keni per kryeqytetin z. Veliaj. Ne zonat e reja qe i jane bashkuar Tiranes si pasoje e ndarjes se re ka nevoje per investime ne infrastrukture dhe ujesjelles kanalizime etj, kjo do beje te mundur afrimin e ketyre zonave me qytetin. Gjithashtu edhe qyteti ka nevoje per shume investime pasi ka kater vite qe ka marre rrugen e gabuar, 0 investime. Erioni do ja dale!

   Reply to this comment
  • Ymer June 22, 10:58

   Dy lajme te mira se pari do na shporret nga Bashkia nje pertac si Lulzim Basha i cili vetem vegjetoi e nuk beri as me te voglin investim, nderkohe lajm i mire tjeter eshte se qyteti tani eshte ne duar te sigurta. Erion Veliaj do beje me te miren dhe do u riktheje Tiranen qytetareve. Jemi shume optimiste per te ardhmen e Tiranes, do kemi nje Tirane te zhvilluar. Qytetaret u braktisen nga Luli, besimplote se Erioni nuk do zhgenjeje.

   Reply to this comment
 2. erioni June 22, 09:15

  kjo do jete fitorja me e thelle qe eshte arritur ndonjehere nga ndonje kandidat ne tirane!! tirane ka folur qartazi MAJTAS!! ka votuar masivisht partine socialiste dhe aleancen per shqiperine evropiane.. halim kosova dueht te dali dhe te pranoj humbjen dhe te kerkoj qe edhe basha te bej dicka te tille dhe te kerkoj falje!!

  Reply to this comment
 3. falje June 22, 09:17

  lulezim basha duhet te dali para qytetareve te tiranes dhe te kerkoj falje publike!! falje per faktin se eshte tallur me qytetaret e tiranes dhe pastaj pretetonde qe puna e tij e mire do vleresohet me vote!! ja si eshte vleresuar kjo pune edhe nese ka sadopak dinjitet atehere duhet te bej kete akt simbolik!!!!!

  Reply to this comment
 4. fillim June 22, 09:21

  nga fillimi i kesaj gare te gjithe tham qe kjo nuk do ishte gara aspak per nje reolt popullore kunder lulzim bashes tha partise demokratike per ate qe asnje pushtues nuk do bente per nje kryeqytet!!! tani pune per rindertimin e qytetit duhet te filloj menjehere, por drejtimi tashme eshte i sigurt!!

  Reply to this comment
 5. Perkthyesi June 22, 11:33

  Mos prisni te kerkoje falje ai qe i vodhi votat e 2011! PD duhet te reflektoi thelle, pasi ka 2 humbje rradhazi. ! Por. me ato pratagoniste qe ka kjo Parti, nuk ka gjasa te ndodhe!

  Reply to this comment
 6. Lindi June 22, 11:38

  padyshim nje nga fitoret me te medha te ketij kryeqyteti
  erion veliaj dhe ekipi i tij prej vizionaresh do ta ndryshojne kryeqytetin tone qe kishte marre fund nga pertaceria dhe papergjegjshmeria e lul bash deshtakut

  Reply to this comment
 7. Barist ne Vicitol June 22, 13:01

  Halim Heqim Mah-mut Kosova, ne moshen e pensionit kerkonte te behen N/Kryecar Bashkie, se kryetar do te ishte Shkerdhen Berisha dhe Korbi Argita.

  Reply to this comment
 8. fteri June 22, 13:57

  Pa dyshim qe Erjon Velija eshte nje ylle ne ngjitje ,qe nga shkolla ,familja ,shoqria institucjonet ku ka punuar jane perpjekur vetem te edukojne dhe ndikojne per mire tek Erjoni ! .Shikoni femijt e rritur me veshtrsi dhe nepermjet shkolles , punes dhe edukimimit behen te mire e shembullor .Edhe Erjoni qyshe femije eshte shkathtesuar me forma nga me te ndryshmet me shkollen dhe me praktiken e vullnetit te energjise se tije .Ka shitur edhe fiq dhe sot ne flasim per arritje te rekordeve te fuqishme ne jete te ketij djali guximtar .Ky njeri sot I jep me shume rendesi energjise ,vullnetit,dhe aktivitetit deri ne drejtimin e Tiranes Metropol europian.Detyrat jane te mdha por besojme do ti ralizoi me ndere dhe sukses,si gjithmon .~~~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim