Erjon Braçe: Përse nuk i telefonova sot Petrit Vasilit

June 3, 2017 09:40

Erjon Braçe: Përse nuk i telefonova sot Petrit Vasilit

Me afrimin e zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit, situata politike është bërë më e “nxehtë”.

Deputeti socialist Erjon Braçe shprehet se ka dashur të telefonojë këtë mëngjes kreun e ri të LSI, për t’i bërë një pyetje. Siç shkruan në rrjetin social “Facebook”, Braçe thotë se ka ndjekur nga afër këtë mëngjes punën e dy fermerëve që kultivonin luleshtrydhe natyrale.

Por përpos përkushtimin në punën e tyre, Braçe thotë se ata nuk kanë marrë asnjë mbështetje nga shteti.

“Si ka mundesi që subvencionet e Ministrisë së Bujqesisë nuk arrijnë kurrë tek punëtorët e bujqësisë?”, është pyetja që deputeti socialist do t’i drejtonte Petrit Vasilit në telefonatën që nuk e realizoi.

POSTIMI I PLOTE

Qe ne mengjes;
TEK PUNETORET E BUJQESISE!

Gezim Meta dhe Diana-gruaja e tij, ne Krutje te Siperme, kane ndertuar nje super ferme Manaferrash!

Shiheni vete!
Toke e mire, uje dhe diell pa fund-vetem kaq per:
MANAFERRA TE PRODHUARA NE KUSHTE
NAAAATYYYYYRAAAAALEEEEEE!

Punojne pa fund, me mund e djerse, i pashe vete qe i perkushtohen cdo bime e cdo kokre manaferre me nje dashuri qe njeriu e ka per femijen e tij.
Dashuria e tyre eshte elementi i katert-toke, uje, diell, dashuri, natyral ne
LORIS BLECK BERRY!

Asgje tjeter;
Asnje ndihme, asnje subvencion!

Po si ka mundesi? Heee si ka mundesi?

Doja ti telefonoja Petrit Vasilit per ta pyetur;
Si ka mundesi qe subvencionet e ministrise se Bujqesise nuk arrijne kurre tek punetoret e bujqesise?

E lashe fare;
U kujtova qe urdhri ishte per pas zgjedhjeve.

Nejse,
Deri atehere ka kohe, por do jete krejt ndryshe!

Subvencionet nga agallaret, do i cojme tek punetoret e bujqesise.

#krutjeesiperme #LorisBlackBerry #manaferraNatyrale #10minutalargngaAutostradaLushnjeFier #ktheutekPushimiShoferit #ushqeushendetshem”

June 3, 2017 09:40
Komento

10 Komente

 1. aty June 3, 09:49

  O z.Brace po sa persona te tille ka qe nuk marrin nje lek nga shteti, eshte si puna e atyre familjeve ne Shkoder e Lezhe qe u permbyten disa morren miliona e te tjeret hic me bisht.Keshtu ka qene e keshtu do te vazhdoje, une shpresoj qe te minimizohet pak e jo shume se nuk arrihet.

  Reply to this comment
 2. Aliu nga Selenic June 3, 10:22

  I nderuar Z.Deputet Erjon Brace. Eshte karakteristike e ketyre Ministrave te LSI-se te cilet ne detyren e tyre dy nga keta mbulojne digasteret e sektorit me te rendesishem te Bujqesie frutikultures e perime, si dhe Pyje kullota .
  Mga keto digaster qe i mbulojne prodhohet te gjitha llojet e prodhimeve.
  Per fatin ton te keq nga keta sektore eshte prodhuar edhe droga ne keto 25 vjet (Kanabesi)
  A keni degjuar ju i nderuar Deputet qe keta te thojne madje edhe nje her se ne mbajme pergjegjesi per kultivimin e kesaj bime. Ajo behet ne toke e nuk behet ne ajre. Pra e mbulon ky kete digastier.
  Keshtu qe keta nuk mbjan pergjegjesi ase per subvesionet dhe per asgj.
  Keta vetem dijne te akuzojne Qeverin e Kryeministrin ndersa vet si pjesa kryesore e ketyre prodhimeve njeher nuk u degjohet zeri.!

  Reply to this comment
 3. info analitike June 3, 10:57

  Ja mos u merzit se tani qe keni bere krushqi do te kesh prane Lylin qe te te beje shoqeri enuk do ta ndjesh mungesen e LSI-se.
  Karagjoze.

  Reply to this comment
 4. Arben June 3, 10:58

  O ERJON. vllai.. Ata te Lsi e kane mendjen te force e pare..mos u besoni me atyre ata jane vetem per llafe…te shikojne Veliajn dhe Ramen dhe te mesojne te punojne..i ka hyre vetja ne qejf partise”pazar..

  Reply to this comment
 5. kris 1 June 3, 11:10

  Ku ke qene ti dhe kryetari jot deri tani qe nuk e dini ku ka shkuar paraja?Pas 4 vjeteve ne pushtet ju hapen syte dhe po shikoni gropat qe ju ka hap LSI dhe pa aftesia e kryetarit te qeverise?

  Reply to this comment
 6. A. Kotobelli June 3, 11:59

  Erjon problemi qe ngre eshte shqetesues, i sakte dhe i vjeter ne kohe. Puna qendron se nuk duhet te ngrihet tani qe aleanca PS-LSI duket si marrdheniet Ruso Shqiptare ne nendetesen 105. Parcelizimi i shtetit dhe mosreagimi per abuzimet e LSI-se me pushtetin, e ka faktorizuar kete lukuni deri ne delirin e pretendimit per te dale force e pare.

  Reply to this comment
 7. Arben June 3, 13:37

  Merr kryeministrin dhe thuaja,I papergjegjshem,ministri varet nga kryeministri nuk varet nga LSI,apo I kishit nda ministrite ne plantacione ju dhe nuk perziheshit dot me ministrine e bujqesise .

  Reply to this comment
 8. 2plus2 June 3, 15:29

  po kane ndare fonde, ato kane shkuar ne fshatare LSIst, te tjeret ngrohen ne diell

  eshte ndare vendi ne parcela, sipas partive
  Turp.

  Reply to this comment
 9. DASHAMIRESI June 3, 17:30

  Do iu tregoj dicka per Petrit Vasilin ,minister te shendetesise ne qeverine Berisha .Nuk kaloi as dy jave , kur Patrit Vasili ia dorzoj detyren zotit Kosova dhe , une ate ilac qe e blija 11.800 leke , e mora dhe vazhdoj ta mar me 6200 leke ! Oreksi i hajduteve te LSI-se per te vjedhur eshte rrenqethes! Ajo qe pame , me ze e figure me Ilir Palacon , eshte vetem maja e ajsbergut . As edhe nje vote nuk u duhet dhene ketyre kusareve te pa shpirt , qe shtiren si engjej ! ! !

  Reply to this comment
 10. katarakti June 3, 19:37

  PS-ja ka qene nen presion te papare gjate ketyre 4 viteve te gjoja “bashkeqeverisjes ” me LSI-ne. “Po nuk me le te bej si te dua ( pra te vjedh sa kam deshire) une iki nga koalicioni dhe bashkohem me Berishen qe mezi po pret”, – dukej se i thoshte Likja me Bllok Edi Rames. Dhe Rama nuk mund te prishej me Meten se pastaj te vetet do t’i hidheshin ne fyt, qe i nxorri perseri ne opozite. Prandaj Rama e “kafshoi” gjuhen 4 vjet me rradhe se nuk kishte rrugedalje tjeter. Braçe pyet se ku shkuan parate e bujqesise?! Pyetje naive! Ne arken e zeze te LSI-se, ku tjeter?!….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim