Erjon Braçe: Taulant Balla e ka gabim për Berishën

Erjon Braçe December 16, 2015 18:15

Erjon Braçe: Taulant Balla e ka gabim për Berishën

Gjuha e Sali Berishes sot eshte gjuha e Sali Berishes dje, nen diktature!! As qe kam dyshimin me te vogel se Sali Berisha, keshtu sic sot ndaj perfaqesuesit te Qeverise Gjermane ne Tirane, ka folur nen petkat e sekretarit te organizates se Partise se Punes kunder cdo udheheqesi te Gjermanise Federale (Perendimore), dje nen diktature.

Nje njeri i lindur pas viteve 90-te, nuk mund ta njohe kurre ate fjalor, nuk e meson dot, madje as e flet dot ate gjuhe. Ky i lashti po;

Berisha eshte i lindur i asaj kohe, eshte i edukuari i asaj kohe, eshte perfaqesuesi tipik po i asaj kohe. Ndaj Taulanti e ka shume gabim;

Sali Berisha nuk e ka asnje minute me ambasadorin Hofman, fare; e ka me Gjermanine, Francen, Britanine, SHBA–ne, gjithe Perendimin qe as e pranon dot filozofine e tij te dhunes.

E dyta, Sali Berisha nuk eshte me vetem vetvetja, jo; eshte edhe goja e pamundur e Lulzim Bashes kunder Perendimit; cdo gje qe Lulzim Basha e mendon por ja ka ndaluar gojes se tij ta artikuloje, e thote Sali Berisha.

Te dy jane bashke nen nje hall; Hallin e madh, reformen ne drejtesi, qe, rrezon pushtetin politik e kriminal te pa drejtesise shqiptare por edhe si instrumentin thelbesor per ndeshkimin e krimit e korrupsionit politik ne kete vend, i pandeshkuar kurre!!

*Postim i deputetit të PS në FB

Erjon Braçe December 16, 2015 18:15
Komento

12 Komente

 1. gon December 16, 18:23

  Ca i bojne Facebook-ut keta socialistet mer jahu? Vec byth me ndal dhunen e Berishes s’ka kush.

  Reply to this comment
 2. LORA December 16, 18:29

  Brace djali,,,njerzit e dijne shume mire kasavetin e mortjemadhit brekedhjere e jane duke pritur me stoicizem sahatin e bekuar te reformes qilizme ne drejtesi.
  Te kerkoj Ty dhe Taulant Balles t’i lini aksesin me te gjere thiatros free te kryenevojtarit shqup-s.
  Duhet lene azat magjari I Vicidolit,per t’i hequr me vullnetin e tij te lire te gjitha maskat,me te cilat ka mbijetu ne kaos-shtet-pushtetin e tij te pas nentedhjetes,,,,,dhe per t’u gajasur njerezia
  me vetposhterimin e tij ekzemplar.
  TUNG.

  Reply to this comment
 3. Mark uk December 16, 18:56

  Prap doli mistreci i Beratit.

  Reply to this comment
 4. charli December 16, 19:13

  Qe mediet ,te vazhdojn ala ti bejne jehone figures me te urryer te kombit Shqiptare ,
  – e theksoj te Shqiptareve te vertet sepse shqiptare e quajn vehten gjithe banda e krimineleve islamike qe i shkon pas kriminelit te shpelles –
  le te kuptoje ,
  se shqiptaret uan te jetojne ne marrezin e nji shpellari dhe nuk Duan te ndryshojn jeten e tyre .

  Ky kriminel ,ne nji shoqeri tjeter , pra ne nji shoqeri njerezish normale ,
  do ishte bojkotuar nga cdo medie ,nqs do mendonin te leviznin drejt rruges se duhur .

  Reply to this comment
 5. Lulezim Basha December 16, 19:25

  Por ne kena me fitu kunder imperializmit amerikan dhe neonazizmit gjerman. Rrnofte Sali Berisha, Skenderbeu e dite i Shqipnies.

  Reply to this comment
 6. Mark uk December 16, 21:36

  Korcari:Ku je he tu mbyllet,sapo dola nga gjumi e po shkoj te grueja babes tuaj.

  Reply to this comment
 7. shpatar December 16, 21:42

  Me duket se kjo eshte loje .Gjermanin nuk e shajne perfaqsues shtetesh me bole e shan ky dordoleci morraxhi qe hapi syte ne shekullin e 20 .Nuk ka si te shpjegohet ky qendrim i Salit qe eshte nje nga figurat me me shume vite ne politiken shqiptare .Te jene kaq budallenje gjermanet ti leshojne perin nje idioti .Habitemi per keto cka bene kjo moster.Si brenda e jashte ky Dordolec na del fitimtare .Pse na gjen keshtu me te huajte .Ci kemi bere Perendise te na tallin kaq shume sa qe kriminelet ne Shqiperi jane burra shteti dhe te plotfuqishem .
  E po qe keshtu Rama ta lere Evropen. Te beje nje gje tjeter, nese do te behet Shqiperia,tu tredhi koqet duke i nxjerr me force para drejtesise se popullit .Ndryshe ta lere kete ta bejne te tjeret .Nuk na duhen fare ato cfaqe teatrale e satira sa here del kerma e flet ne Parlament. Ju bene dhe protesta duke ju kercenuar e ju i qeshni nje budallai apo nje k… sic i thot Rama Berishes .Ky i thot keshtu dhe ai i tregon dashnoret dhe plazhin nudo .Palacolleqe qe cdo kush nuk e justifigon ate qe u ka besuar populli ..Keto i komentojme dhe i perbuzim cdo dite e azgje nuk po ndryshon ne politiken shqiptare si ketu e ne Kosove .

  Reply to this comment
 8. Aqo December 17, 05:14

  Ujku,ujkuuuuuuuuuu o Mark Ujku.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*