Erla në muajin e shtatë

October 4, 2014 08:43

Erla në muajin e shtatë

Dy ditë më parë Erla Mëhilli, njoftoi në Facebook se ditën e djeshme në Muzeun Historik Kombëtar ajo e ati i saj do të promovonin një libër mbi historinë e Tiranës. Ajo që ra më shumë në sy gjatë këtij organizimi ishte shtatzënia e saj.

Erla po jeton ditët e bukura të pritjes së ëmbël! Është në muajin e shtatë të shtatzënisë dhe pret një djalë me të fejuarin e saj, deputetin Keltis Kruja. Lajmin e bukur të shtatzënisë ka qenë vetë Erla që e ka bërë publike, ndërsa tashmë gjithçka është e dukshme.

Çifti me siguri ka zgjedhur emrin e bebes dhe ka përgatitur gjithçka për ardhjen në jetë të tij. Fotot e reja janë realizuar pikërisht dje, teksa Erla merrte pjesë në një gëzim të familjes së saj. Babai i Erlës promovoi librin “Tirana 1920-1944”. Sa i përket karrierës politike të Erlës, ajo u zgjodh në Kongresin Partisë Demokratike, anëtare e Këshillit Kombëtar.

Sipas gjasave gara do të jetë e fortë brenda PD-së, ka shumë femra të reja, që pritet të “hanë” kokat e njëra-tjetrës gjatë muajve të ardhshëm. Që gjatë ditëve të kongresit u vu re një tension mes Gridës dhe Erlës, dhe ta mendosh që është vetëm fillimi!

October 4, 2014 08:43
Komento

6 Komente

 1. lejleku October 4, 12:48

  ERLA nje vajze e mrekullueshme .Le ti urojme me zemer lumturi ne familjene re dhe Djalit te saje dhe vete Erles shendet e dite te bukura e pasofshin ne jeten e tyre !
  Suksese dhe i ndritet mendja dhe babait te saj z Spiro Mehilli per punen e mrekullueshme me shume dashuri e pasion per TIRANEN, kryeqytetin e te gjithe Shqipetareve .
  E degjova tek Xhaxhiu dhe u mrekullova per ato qe degjova …..
  Ju ftoj ta merrni e ta lexoni …
  Pershendetje te perzemerta nga une , thjesht adhurues .

  Reply to this comment
 2. mir October 4, 17:07

  pershendetjet lum miku behen privatisht, ti nuk qenke thjeshte adhurus, sepse i njeh familjarisht.per te tjerat ha debat muhabeti….tung.

  Reply to this comment
 3. Agush October 4, 19:39

  Besoj se bebes do ka vene emrin Sali

  Reply to this comment
 4. Ben October 5, 07:22

  Ju lutem na mbani ne kontakt dhe keto dy muaj me konsultat mjekesore te Erles

  Reply to this comment
 5. emi October 5, 07:51

  Jo mo do ja vene shkelzen se i ati i bebes shoku i zenit eshte,po dhe po doli femer ka emer tjeter per ti vene si psh.lirie,argita,armina,desara,pra familja adams berisha,po nje gje nuk e dime ….po kesaj i leviz femija ne bark kur fliste saliu ne kongres,kush do e gjeje kete pyetje….

  Reply to this comment
 6. mond October 5, 09:05

  Nuk e dija qe emrin e babait e paska Spiro, dhe kjo del dhe shan Ramen me cti shkruajne “sporot” e PD-se dhe permend me ironi a nuk e di perse dhe emrin e z Kristaq.Interesi ben dhe me te paimagjinueshmen.Erla Spiro Mehilli….. nuk shkon fare, me bukur do ishte Erla SSSali Mehiiiiiillari.Dhe me e bukura….do beje dhe ndonje sali te vogel tani.Ju shofte fara ju dhe identitetit tuaj te bastarduar nga ….interesi,paraja dhe fama.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*