Erla në muajin e shtatë

October 4, 2014 08:43

Erla në muajin e shtatë

Dy ditë më parë Erla Mëhilli, njoftoi në Facebook se ditën e djeshme në Muzeun Historik Kombëtar ajo e ati i saj do të promovonin një libër mbi historinë e Tiranës. Ajo që ra më shumë në sy gjatë këtij organizimi ishte shtatzënia e saj.

Erla po jeton ditët e bukura të pritjes së ëmbël! Është në muajin e shtatë të shtatzënisë dhe pret një djalë me të fejuarin e saj, deputetin Keltis Kruja. Lajmin e bukur të shtatzënisë ka qenë vetë Erla që e ka bërë publike, ndërsa tashmë gjithçka është e dukshme.

Çifti me siguri ka zgjedhur emrin e bebes dhe ka përgatitur gjithçka për ardhjen në jetë të tij. Fotot e reja janë realizuar pikërisht dje, teksa Erla merrte pjesë në një gëzim të familjes së saj. Babai i Erlës promovoi librin “Tirana 1920-1944”. Sa i përket karrierës politike të Erlës, ajo u zgjodh në Kongresin Partisë Demokratike, anëtare e Këshillit Kombëtar.

Sipas gjasave gara do të jetë e fortë brenda PD-së, ka shumë femra të reja, që pritet të “hanë” kokat e njëra-tjetrës gjatë muajve të ardhshëm. Që gjatë ditëve të kongresit u vu re një tension mes Gridës dhe Erlës, dhe ta mendosh që është vetëm fillimi!

October 4, 2014 08:43
Komento

6 Komente

 1. lejleku October 4, 12:48

  ERLA nje vajze e mrekullueshme .Le ti urojme me zemer lumturi ne familjene re dhe Djalit te saje dhe vete Erles shendet e dite te bukura e pasofshin ne jeten e tyre !
  Suksese dhe i ndritet mendja dhe babait te saj z Spiro Mehilli per punen e mrekullueshme me shume dashuri e pasion per TIRANEN, kryeqytetin e te gjithe Shqipetareve .
  E degjova tek Xhaxhiu dhe u mrekullova per ato qe degjova …..
  Ju ftoj ta merrni e ta lexoni …
  Pershendetje te perzemerta nga une , thjesht adhurues .

  Reply to this comment
 2. mir October 4, 17:07

  pershendetjet lum miku behen privatisht, ti nuk qenke thjeshte adhurus, sepse i njeh familjarisht.per te tjerat ha debat muhabeti….tung.

  Reply to this comment
 3. Agush October 4, 19:39

  Besoj se bebes do ka vene emrin Sali

  Reply to this comment
 4. Ben October 5, 07:22

  Ju lutem na mbani ne kontakt dhe keto dy muaj me konsultat mjekesore te Erles

  Reply to this comment
 5. emi October 5, 07:51

  Jo mo do ja vene shkelzen se i ati i bebes shoku i zenit eshte,po dhe po doli femer ka emer tjeter per ti vene si psh.lirie,argita,armina,desara,pra familja adams berisha,po nje gje nuk e dime ….po kesaj i leviz femija ne bark kur fliste saliu ne kongres,kush do e gjeje kete pyetje….

  Reply to this comment
 6. mond October 5, 09:05

  Nuk e dija qe emrin e babait e paska Spiro, dhe kjo del dhe shan Ramen me cti shkruajne “sporot” e PD-se dhe permend me ironi a nuk e di perse dhe emrin e z Kristaq.Interesi ben dhe me te paimagjinueshmen.Erla Spiro Mehilli….. nuk shkon fare, me bukur do ishte Erla SSSali Mehiiiiiillari.Dhe me e bukura….do beje dhe ndonje sali te vogel tani.Ju shofte fara ju dhe identitetit tuaj te bastarduar nga ….interesi,paraja dhe fama.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*