Ermal Meta me flamurin e LGBT në finalen e Sanremos

February 12, 2016 21:45

Ermal Meta me flamurin e LGBT në finalen e Sanremos

Ermal Meta ka performuar në natën finale të Sanremo Giovanni 2016 me ngjyrat e ylberit të pikturuar në fytyrë.

Flamuri i ylberit, simbol i lëvizjes për të drejtat civile të personave LGBT, është kthyer në një formë proteste për artistët pjesëmarrës në Festivalin e Sanremo 2016, në mbrojtje të ligjit mbi martesat e të drejtat e personave homoseksualë që po debatohet prej ditësh në parlamentin italian.

Pothuasje të gjithë këngëtarët që kanë performuar në skenën e teatrit Ariston të Sanremos kanë mbajtur në duar, në trup, mbi xhaketë o fustan shirita me ngjyrat e ylber.

Akoma më origjinal është shprehur kantautori shqiptar Ermal Meta që gjatë performancës së tij në natën finale të Sanremo Giovanni e ka pi6tkuruar flamuri e ylberit në fytyrë.

Reagimi në rrjetet social ka qenë i menjëhershëm e mjaft pozitiv ndaj gjestit të tij.

Ermal Meta garon për çmimin e parë në Sanremo Giovanni 2016 së bashku me tre këngëtarë të tjerë, Mahmoud, Francesco Gabani, Chiara dello Iacovo.

February 12, 2016 21:45
Komento

5 Komente

 1. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. February 13, 10:23

  Urgjentisht te dergohet ne Kavaje, qe te vazhdoje per te marre mesime te tjera, boll e lodhi bythen ne dyert e botes.

  Reply to this comment
 2. bytheci February 13, 10:55

  perfaqesim dinjitoz i shqiperise ……me bythe

  Reply to this comment
 3. R. Protector February 13, 12:53

  Flamuri i LGBT duhet te ngrihet ne Bruksel ne seline e BE se atje i shkon tamam per shtat politikaneve bythqire e politikes kurve globale te sotme qe kerkojne qe pederastine e tyre politike ta shesin si standart demokracie. Flamuri i LGBT sot mbi BE eshte simbol i denje per politiken liberal-anarkike qe po perdhunon europianin ne shtepi te vet nga llumi klandestin i sjelle nga prapa diellit ne emer te kurverise pa fund te anarkise pa fre me emrin – Te (Pa)Drejtat e Njeriut deri ne marrezi.

  Reply to this comment
  • ornel February 13, 18:45

   Problemi i kesaj bote jane njerezit qe flasin shkruajne dhe mendojne si ju!
   Qe diskriminojne dhe pastaj qahen qe diskriminohen, urrejne dhe qahen qe jane te urryer!
   Nxirrni dicka me vlere nga ajo goje e shkrete se perndryshe e cuat jeten kot.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*