Ermal Meta, mesazh për gazetarët shqiptarë: Nuk dini asgjë për jetën time

February 13, 2018 14:01

Ermal Meta, mesazh për gazetarët shqiptarë: Nuk dini asgjë për jetën time

Është folur shumë për jetën e Ermal Metës dhe aluduar për raportin e tij me një baba të dhunshëm. Pas gjithë atyre që janë thënë e shkruar, vjen reagimi i fortë i vetë kantautorit shqiptar në faqen e tij në Facebook.

“Mesazh për të gjithë gazetarët shqiptarë:

Mos spekuloni mbi jetën time, ju nuk dini asgjë nga jeta ime. Kur në atë intervistë përdora fjalën “bastard” nuk thash asnjë emër. Mos e shtoni ju atë emër sepse gaboni rëndë jo vetëm me mua por edhe me familjen e personit për të cilin po shkruani ose po flisni.

Kënga që fitoi festivalin e Sanremos është kundër terrorizmit, asgjë më shumë. Shpresoj mos te lexoj më gjëra të tilla.

Falemnderit për vëmëndjen.

Ermal Meta”

February 13, 2018 14:01
Komento

14 Komente

 1. GIOTINA February 13, 14:39

  KA ‘HARRUAR’ TE SHTOJE KUNDER TERRORRIZMIT ISIS SKIPETAR DREJTUAR NGA DY XHIHADISTET SALIJA E LIKE FLORIJA …DHE PROPOGANDUAR NGA BUSHATI I KAPOVE E FEVZIJA ,LUBONJAT ,NGJELAT E TERE XHOANA NANOT BLUSHAT E ALABAKERIJAAAAAAAAAAAA

  Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku February 13, 14:41

  Nuk e marr vesh perse ia varni kaq shume ketij ahengxhiut pe Fieri. Merruni o me Edvinin, Saliun, Ilirin, Lulin etj. etj. Nuk ju mjaftojne keta per tallava?

  Reply to this comment
  • Amerikani February 13, 14:53

   Ahengexhi te duket ti o plako te fitosh Sanremon? Me kujton ate beun te “koncert ne vitin 1936” .
   Po ka te drejte djali!
   Ne vend te krenohemi me djem dhe vajza te reja qe i japin emer dhe fame Shqiperise dhe shqipareve, nga perversiteti dhe llumi ku jane zhytur sot keta qe shkruajne parjeter kerkojne ti vene nga nje bisht pas suksesit te cdo shqiptari qe na nderon.

   Reply to this comment
   • Plaku Xhuxhumaku February 13, 15:22

    Pash Zotin, me verte e ke qe meqe fitoi festivalin provincial te San Remos ky shqiptari pe Fieri na shtoi krenarine neve shqiptareve te tjere? Shko pyet ata qe nuk kane buke te hane se sa ju rruhet per kete bython pe Fieri.

    Reply to this comment
 3. MOS I JEP SPJEGIME ME ASKUJT ERMAL DJALI SEPSE S'DO TE KUPTOJN KURR ! February 13, 14:48

  SHUME MIR JU THOT LLAPAQENESVE QE
  SHITEN PER MEDIA
  HUM HUM-AT E KAZANIT

  Reply to this comment
 4. Kaçi i zi February 13, 14:58

  Te lumte or djale!
  Jeni krenaria e çdo shqiptari te ndershem qe e do popullin e vet dhe Atdheun e vet.
  Llapaqenet deshtake, sensacionin do ta kerkojne ta nxjerrin gjithmone nga llumi dhe balta. Nuk kane faje! Mushkonja nuk mbjeton dot pa moçalin. Pa pasur moçalin prane nuk pickon dot.

  Reply to this comment
 5. Sanremo February 13, 15:26

  Ec perpara Ermal
  Nuk donte tja dinte njeri per ty deri sa u bere dikushi. Tani vrapojne te gjithe te shkulin ndonje xixe nga shkelqimi I yt.
  Hic fare, asnje gje mos ju jep, as me fjale.
  Aty ku je te coi mundi, sakrifica dhe puna jote, jo ai vend qe te futi shkelmin dhe te la ne fatin tend dhe tani te reklamon si pjellen e vet.

  Reply to this comment
 6. Lulhollandezi February 13, 15:53

  Me krenar nga te gjithe eshte lulushi qe rri e shane Shqiperin dhe shqiptaret gjithe diten.

  Reply to this comment
 7. "baba sulltani" February 13, 16:55

  Ti ..plaku, me mendje kalamaku, do jesh pjelle e ndonje qefleshe harremi, qe vdes per turqit e sulltanit . Po ndrysho ore burre, se demokraci eshte sot . Vlen dhe per ju turkoshaket……

  Reply to this comment
 8. A February 13, 17:42

  ERMAL META, lexoji thjeshte komentet, por mos ju jep pergjigje.
  U bene 550 vjet nga vdekja e Heroit Kombetar GJERGJ KASTRIOTI dhe po ndigjojme lloj derdimenesh qe broçkullisin kundra tij.
  Ky takem mileti nuk i vjen mire kur nje shqiptar hecen perpara me mundin dhe djersen e tij. Sepse kane qejf pisllikun, pluherin e bardhe, mashtrimin dhe gjithçka negative. Tung.

  Reply to this comment
 9. shqip February 13, 17:54

  Nuk mund te beshtysh larte se te bie ne fytyre . Por sinqerisht media ne Shqiperi eshte llum kazani . Ermali jo vetem qe eshte nje kengetar i mire , por edhe njeri i ekilibruar e me kembe ne toke . Ka plot thenie te Konices , Nolit , e te tjere kollose SHQIPTARE , qe kane folur qe para nje shekulli per fshatin e madh Shqiperi . Vazhdojme me perversitete orientalesh per te sulmuar kedo qe eshte i sukseshem jashte vendit . Ky eshte produkt i Salicizmit shpellar , qe nuk njeh as kulture e as etike . A mjere ai vend qe eshte marre peng nga balta .

  Reply to this comment
 10. specialisti February 13, 17:58

  Urime Ermal
  Ne djall gazetaret llapaqena.
  Edhe Gjergj Fishta, ne nje situate te tille, shkruajti vargjet qe diktatura e perndoqi.
  Ta marre vesh Shqiperia mbare , se Gjergj Fishta nuk eshte me shqiptar. Keshtu keni qejf ju gazetare pa moral ?

  Reply to this comment
 11. Coli February 13, 20:58

  Ore po ky ua dhjet te gjitheve. Atyre qe e shajne po dhe atyre qe krenohen me te. Na la pa gazeta, cfare te shkruajne e llafosim Tani?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*