Ermelinda Meksi emërohet në zyrën ekonomike në Sekretariatin e OSBE në Vjenë

December 5, 2015 09:17

Ermelinda Meksi emërohet në zyrën ekonomike në Sekretariatin e OSBE në Vjenë

Ish-ministrja e Ekonomise dhe Integrimit Ermelinda Meksi ka fituar garen te perzgjidhet si drejtuese e aktivitetit ekonomik ne Sekretariatin e OSBE ne Viene, Austri.

Meksi ne profilin e saj ne Facebook ka postuar nje foto nga dita e pare e punes dhe shkruan:

“E mirepritur nga stafi dhe e vleresuar nga paneli qe me zgjodhi midis qindra kandidaturave nga shume vende ne detyren e rendesishme te drejtueses se aktivitetit ekonomik ne Sekretariatin e OSBE ne Viene. Ky eshte dimensioni i dyte e organizates krahas sigurise dhe zgjedhjeve. Vleresim jo vetem per mua, por dhe vendin tim ne kete pozicion te larte dhe njekohesisht po kaq pergjegjesi.”

December 5, 2015 09:17
Komento

6 Komente

 1. /=´´=/ December 5, 11:31

  c’Dmth kjo ?
  BAnda e osbe-se pasi degjeneroj e sabotoj Demokracine e poltik-berjen ne shqiperi per 24-vjet ,ne Shqiperi ku sherbeu si nji baze e loby-t te mashtruseve te brukselit duke i rrembyer miljarda atij vendi ,tani po krijon institucione paralele jasht shQYPnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  uah-hahahahahahahahahhaahah
  cfar fundi i tmerrshem po i kanoset vendit tim
  nderkoh qi lopa qe shqyeh nga dhembet e ujkut ,mendon te jet ala tu enderue !
  o TEMPORA O MORES

  Reply to this comment
 2. Pellumb Zaimi December 5, 11:32

  Laj thaj ketu kap lapsi gjithnje .Ermelinda ministre, Ermelinda deputete,Ermelinda ne mbikqyrjen bankare ku nuk mbikqyri fare ,Ermelinda ne OSBE! Po pse ore nuk paska ekonomiste te tjere Shqiperia ? Kjo as nuk u shqua ndonjehere ore ?

  Reply to this comment
 3. .....m i r... December 5, 12:30

  te lumte zogu linda meksi . kesaj i thone …ta mbeshtjellsha ne te mira e gezime.

  Reply to this comment
 4. LORA December 5, 12:39

  Per mua eshte nje dhjakse e merituar,qe e vertetoi veten si “mbikqyrse” leshko e vjedhjes marramendese te parave publike shqiptareve ,ne Banken e Shqiperise.Per mua eshte nje bufone e vetlavderuar.
  Sic duket keto jane parametrat perzgjedhese te kodosheve te OSBE-se .

  Reply to this comment
 5. Kris 1 December 5, 16:15

  natyrisht qe do te vazhdoje te paguhet dhe ne keshillin mbykqires.

  Reply to this comment
 6. mirel December 5, 17:02

  Kjo do ta sjelle patjeter pervojen qe pati me Banken e Shqiperise.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*