Ermonela Jaho shkëlqen në teatrin antik të Francës, bën simbolin e Shqipërisë

June 21, 2016 13:08

Ermonela Jaho shkëlqen në teatrin antik të Francës, bën simbolin e Shqipërisë

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka shkëlqyer mbrëmjen e djeshme në koncertin e saj në Teatrin antik “Orange” në Francë. E veshur me një fustan të kuq, Jaho ka mahnitur me performancën e saj, duke bërë edhe simbolin shqiptar, shqiponjën.

Nën praninë e 8000 spektatorëve dhe 200 këngëtarëve artistja ka performuar duke emocionuar të githë.

“Muzika madhëshore na frymëzon të gjithëve. Faleminderit publikut në  të C.D’Orange per atmosferen dhe mbështetjen” është shprehur Jaho.

June 21, 2016 13:08
Komento

1 Koment

  1. Guri June 21, 16:27

    T’u lumte Ermonela! Ti je krenaria shqiptare, qe, bashke edhe me artiste te tjere, mbani lart emrin SHQIPTAR.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin