Është 103 vjeç dhe nuk ka munguar asnjëherë në stadium: Njihuni me tifozen e Bristol Rovers  (Foto)

February 12, 2018 14:52

Është 103 vjeç dhe nuk ka munguar asnjëherë në stadium: Njihuni me tifozen e Bristol Rovers  (Foto)

 

Ka dashuri që zgjasin përgjithmonë. Si ajo e zonjës Kitty Thorne për skuadrën e saj të zemrës, Bristol Rovers.

E lindur në vitin e largët 1915, e moshuara, e cila sapo ka mbushur 103 vjeç, nuk ka munguar në asnjë ndeshje në shtëpi të Bristolit, ndërsa ka udhëtuar rreth 130 000 kilometra për ta parë ekipin e dashur nëpër transferta.

Një kurrikulum i jashtëzakonshëm që e ka bërë të famshme në të gjithë Anglinë.

“Kam njohur shumë njerëz dhe kam lidhur miqësi të rëndësishme. Të shkosh në stadium është bukur edhe për këtë. Më vjen keq që sot shumë tifozë zgjedhin ta shikojnë ndeshjen nga televizori. Nuk është e njëjta gjë”, thotë Kitty.

Aktualisht, Kitty Thorne vazhdon të shkojë në stadium kur Bristol i luan ndeshjet në shtëpi dhe e shoqëron djali i saj 73-vjeçar, Pete./a.s/dita

February 12, 2018 14:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*