“Është si Pikaso”, Saki “pagëzon” yllin e Italisë

April 12, 2016 10:09

“Është si Pikaso”, Saki “pagëzon” yllin e Italisë

Ish-trajneri i Italisë, legjenda Arrigo Saki, duket i mahnitur nga loja e Marko Verratit, duke e krahasuar yllin italian të PSG-së me piktorin e madhe Pablo Pikaso.

Verrati u transferua nga Peskara tek PSG-ja dhe tani është kthyer në një lojtar kyç për ekipin kampion të Francës.

Verrati është një talent. Është një lojtar me shumë kualitet dhe me një të ardhme të madhe përpara. “Nëse do ta krahasoja me një artist, do të theksoja se ai ngjan me Pikason. Është i paparashikueshëm. Një djalë inteligjent dhe do të bëhet më i mirë akoma nëse qëndron me këmbë në tokë”- ka thënë Saki për gazetën franceze “L’Equipe”.

April 12, 2016 10:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?