Eshtrat e zbuluara në Pogradec dyshohet se i përkasin kohës së komunizmit

March 5, 2016 16:44

Eshtrat e zbuluara në Pogradec dyshohet se i përkasin kohës së komunizmit

Eshtrat e zbuluara një ditë më parë në hyrje të qytetit të Pogradecit janë të para viteve ’90.

Të këtij konkluzioni kanë arritur ekspertët mjeko – ligjorë në kqyrjen paraprake të tyre.

Mbetjet njerëzore u zbuluan nga punonjësit e mirëmbajtjes së rrugës në aksin Lin – Pogradec.

Ato kanë dalë në sipërfaqe nga puna me eskavator.

Për ngjarjen është ngritur një grup hetimor, i cili dyshon që eshtrat të jenë të vjetra pasi kjo zone, vite më parë ka qenë e njohur për pushkatimin e personave të dënuar.

March 5, 2016 16:44
Komento

6 Komente

 1. Lili March 5, 17:04

  Per kete zone pra paskan ditur te gjithe …pos familjaret e te pushkatuarve! …
  Turp pra per ju te gjithe qe keni heshtur,turp per kete shtet e turp per qeveritaret pas 1990 shit qe me kete heshtje behen ma kriminale se vete krimineli Hoxha!

  Reply to this comment
  • intelektuali March 5, 17:18

   Kane pasur frike nga Mafia e Kuqe me pushtet o Lili guximtarja,

   sepse:

   A NUK I PE SI RILINDJA ENVERISTE DEKORON ME MEDALJE TRIMERIE KRIMINELET DHE XHELATET E ENVERIT DHE SI JU LESHON PNESIONE SHTESE VETERANI?

   Reply to this comment
 2. intelektuali March 5, 17:12

  ESHTRAT E ZBULUARA JANE VETEM MAJA E AJSBERGUT TE KRIMEVE TE ENVERIT DHE NEXHMIJES

  Po eshtrat e zbuluara dhe te mbuluara serish nga Rilindja Enveriste e Edvinit dhe Likes ne reze te Dajtit?

  Po dhjetra mijra eshtra te groposura dhe te pazbuluara akoma ne te gjitha gerxhet e Shqypnise Komuniste, eshtra te viktimave qe Mafia Enveriste me pushtet nuk ka as deshiren me elementare per t’i zbuluar dhe hulumtuar?

  Po 800 ruset e martuara ne Shqypni, te likuiduara dhe te zhdukura pa nam dhe nishan, pa varr nga regjimi sadist dhe gjakatar i Enverit dhe Nexhmijes?

  Ne vend qe Shoqeria shqyptare te marre pergjigje adekuate per keto pergjigje ne nje kohe qe po kerkon te behet pjese e BE-se Demokratike dhe Antikomuniste, pushteti mafioz qe la pas Enveri me Nexhmijen, dekoron me medalje trimerie kriminelet dhe xhelatet qe i kane kryer keto krime monstruoze, mban ANTIKRISHTIN Enver Hoxha si HERO me gjithe Piramiden e tij famekeqe ne mes te Tiranes dhe u leshon pensione shtese vampireve te regjimit komunist qe mbushen lumenj me gjak njeriu ne Shqypni.

  Si mund t’i perkrahe Bota Demokratike keta pushtetare lakmitare qe nuk ndjejne asnje pendim per krimet e Enverit dhe te Nexhmijes, perkundrazi i inkurajojne me cfaredo lloj murafetesh, qe nga intervistat ne TV si komedi muzikore romantike si ajo e Kukumjackes se Kuqe Rudina Xhunga ne Vizion Plus e deri tek homazhet e deputeteve dhe ministrave te qeverise se Rilindjes Enveriste me fotografine e Enverit ne dore?

  Reply to this comment
  • Cane March 5, 20:47

   Po mire o i nderuari intelektual,jam dakord me ty.Po sa vite nevojiten per te gjetur te vraret nga diktatura.Keta pasardhesit i blokut nuk duan qe ta bejne kete pune.Po Doktorri me 16 vjet ne krye te puneve perse nuk ja u dha kenaqesine ti gjente?Jeni bere budallenj si doktori qe te gjithe ju demokratet besnike te tij.

   Reply to this comment
   • intelektuali March 6, 07:28

    Doktori eshte pjese e Mafies se Kuqe me pushtet bile nje nga BOSAT e saj, ka qene sekretar i Partise se Punes dhe besnik i familjes Hoxha qe e ka vertetuar besnikerine e tij me shume viktima te Enverit, kolege mjeke, por edhe opozitare te regjimit kriminal si Hysen Shoshori,

    prandaj:

    mos ja ngjit intelektualeve properendimore qe Enveri i vrau dhe i masakroi me nje pabesi prej pederasti vetem sepse e deshen Vatanin pas Lufte ashtu sic po kerkon te behet sot, 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit, por qe s’po ja hedh kush GELBOQEN

    sepse:

    ASGJE NUK KA NDRYSHUAR NE TROJET TONA QE NGA KOHA E QEPES E ENVERIT DHE NEXHMIJES.

    Reply to this comment
 3. Atdhetari March 5, 23:39

  KETA SHQIPTAR BOLSHEVIK ISHIN ZÉNESI TE STALINIT.Nostagjiket té Enverit té kini turpe mendoni krimet e tij dhe lani durét.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?