Beci shkon te Nishani, pas përmendjes së emrit të tij për atentat ndaj Doshit

March 5, 2015 12:42

Beci shkon te Nishani, pas përmendjes së emrit të tij për atentat ndaj Doshit

Prokurori Eugen Beci ka shkuar sot në Presidencë për të takuar Bujar Nishanin, një ditë pas përmendjes së emrit të tij për vrasjen e Tom Doshit.

Për momentin nuk ka shumë detaje nga ky takim.

Një ditë më parë, Beci u shkarkua nga kryeprokurori Adriatik Llalla nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, për t’u transferuar në Elbasan.

Pavarësisht përmedjes së emrit të tij, ministri Tahiri tha një ditë më parë se ai nuk ka gisht në asnjë plan për vrasjen e Tom Doshit.

 

March 5, 2015 12:42
Komento

5 Komente

 1. anonimi March 5, 13:33

  Plera vajti tek keshilli i ndrikullave…Ja lidhjet

  Reply to this comment
 2. info analitike March 5, 14:36

  Nuk u mor vesh perse Llalla menjehere pas takimit me Ramen, Meten dhe Tahirin shkarkoi Becin. Ky vendim behet akoma me i pakuptimte kur vete Tahiri ne deklaraten e tij theksoi se atentati ndaj Doshit nuk kishte asnje baze besueshmerie. Atehere lind pyetja: perse u shkarkua Beci dhe perse u moren masa vetem ndaj tij kur ai ishte vetem nje nder emrat e permendur?

  Reply to this comment
 3. BB March 5, 14:48

  Me qe emir I Becit eshte permendur nga akuzuesi Doshi, ai nuk mund te jete kreu I prokurorise (Krimet e renda) qe do te beje hetimet, pari kjo perben konflikt interesi (supozohet, ose te tjeret do te mendoning, qe nuk do te jete i paanshem). Une nuk shoh asnje gje te ngateruar ne kete levizje.

  Reply to this comment
  • info analitike March 5, 15:04

   BB,
   Cudi se aty permendej edhe emri i Ilir Metes, Llalles etj. e cuditerisht ministri u keshillua me te akuzuarit per kete ceshtje. Apo edhe kjo eshte normale per ty e nuk sheh konflik interesi?

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim