EURO 2020: Dermaku ndëshkon Islandën, shpërthen Elbasan Arena

September 10, 2019 21:27

EURO 2020: Dermaku ndëshkon Islandën, shpërthen Elbasan Arena

Shqipëria është shfaqur që në minutat e para të ndeshjes sulmuese

Shqipëria në minutën e 32′ e gjen veten në avantazh minimal 1-0 pas një pjese të parë vërtet sulmuese.

Kur pritej të shënonte një sulmues shënoi një mbrojtës. Kastriot Dermaku kalon në avantazh Shqipërinë përballë Islandës me një gol me kokë.

Mbrojtësi ka shënuar pas një harkimi në zonë të kapitenit Hysaj. 27- vjeçari i cili i mori vendin Mavrajt ka shpërblyer me gol jo vetëm Shqipërinë por dhe besimin e Edy Rejas për këtë sfidë kaq të rëndësishme.

 

l.h/ dita

September 10, 2019 21:27
Komento

1 Koment

  1. Sporti September 11, 10:46

    Mavraj duhet te zhduket nga kombetarja. Te shkoje te luaje ne meke

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*