Euro 2020/ FSHF prezanton uniformat e reja të kuqezinjve (foto)

March 20, 2019 19:02

Euro 2020/ FSHF prezanton uniformat e reja të kuqezinjve (foto)

Më 22 mars Shqipëria do të nisë me ndeshjen përballë Turqisë në “Loro Boriçi” aventurën e re në futboll me synimin për të përsëritur suksesin e De Biasit, duke u kualifikuar në finalet e Europianit 2020.

Hyrja në këtë etapë të re është shoqëruar edhe me prezantimin e uniformave të reja që kuqezinjtë e Cristian Panucci-t do të mbajnë veshur gjatë kompeticionit.

Uniforma që do të mbajnë veshur portierët, është pothuajse e njëjtë, me ngjyrë jeshile, dhe disa shirita të zi të vegjël, në pjesën e shpatullave.

Edhe uniforma e dytë dhe e tretë, në thelb janë të njëjta. E dyta, do të jetë e bardhë, me një jakë të zezë, si edhe tutat e bardha.

v.l/ Dita

March 20, 2019 19:02
Komento

3 Komente

 1. Hosteni March 20, 19:19

  Mos na thoni se i ka ” dizajnuar” lideri global te studio e Adit, prane oxhakut 18 000 euro.

  Reply to this comment
 2. Besi March 20, 20:42

  Kjo jeshilja e trmerrshme!!

  Reply to this comment
 3. mirel March 21, 13:55

  Po jeshilja cne? Kombetarja Kuq e Zi, pse diskutohen ngjyrat. Ndoshta dizenjimi mund te ndryshoje, por ngjyrat jo. Fanella zevendesuese mund te jete e bardhe me figuracion Kuq e Zi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim