Euro 2020/ Panuçi shpall listën e Kombëtares për Turqinë dhe Andorën

March 14, 2019 13:20

Euro 2020/ Panuçi shpall listën e Kombëtares për Turqinë dhe Andorën

Trajneri i kombëtares, Kristan Panuçi ka shpallur listën e futbollistëve që do të grumbullojë për 2 ndeshjet kualifikuese për Euro 2020. Grumbullimi i kombëtares do të nis ditën e dielë.

Më 22 mars nis zyrtarisht aventura e kuqezive në Europain teksa presin Turqinë në “Loro Boriçi”, një sfidë shumë e rëndësishme për rrugëtimin e tyre.

Pasi i dha fund zërave që e shihnin shpesh në stolin e çdo ekipi italian që ishte pa trajner, mbi të gjitha në stolin e Romës, Panucci është i fokusuar totalisht te Shqipëria dhe kualifikueset.

Këtë të enjte trajneri i Kombëtares publikoi listën e parë me lojtarët që ka grumbulluar në dy takimet e para, kundër Turqisë dhe Andorës.

l.h/ dita

March 14, 2019 13:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?