“Euro 2020”, Spanja, Polonia e Ukraina më afër Europianit

June 11, 2019 10:53

“Euro 2020”, Spanja, Polonia e Ukraina më afër Europianit

Në grupin F, Spanja ka qenë spektakolare pasi ka mposhtur në “Santiago Bernabeu” 3-0 Suedinë duke kryesuar me pikë të plota grupin F.

Pas 4 ndeshjesh, Spanja rezulton me 12 pikë , duke e parë Europianin edhe më pranë.

Golat u shënuan të gjithë në pjesën e dytë nga Ramos e Morata me penallti dhe Oyarzabal. Rumania dhe Norvegjia po ashtu fituan ndeshjet e djeshme.

Pas 4 ndeshjeve të para me pikë të plota është edhe Polonia në grupin G. Dje polakët mposhtën Izraelin 4-0 me golat e Piatek, Lewandowski, Grosicki dhe Kadzior. Po në grupin G Sllovenia mposhti Letoninë dhe Austria mundi 4-1 Maqedoninë e Veriut.

Ukraina kryeson grupin B me 10 pikë dhe dje mposhti 1-0 Luksemburgun ndërsa Serbia u rikthye tek fitorja duke mposhtur me 4-1 Lituaninë.

j.l./ dita

June 11, 2019 10:53
Komento

1 Koment

  1. Shqiperia Etnike June 11, 13:55

    NCNC Marre nuk ju vjen juve te Gazetes Dita .. Asnje Lajm per Fitoren Historike te Kosoves po shkoni ktu e jepni lajme per Spanjen e Polonin…. TURP tju vije.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*