Euro në rrugë të mbarë, dollari amerikan mund të pësojë rënie

May 16, 2018 10:37

Euro në rrugë të mbarë, dollari amerikan mund të pësojë rënie

 

Në tregun valutor vendas euro në rritje, blihet me 127 lekë dhe shitet me 128 lekë.

Parashikohen nivele më të larta gjatë kësaj jave për euron.

Ndërsa dollari amerikan blihet me 107.20 lekë dhe shitet me 108.20 lekë, ndërsa parashikohet nga ekspertët se mund të pësojë rënie.

Paundi britanik sot blihet me 144.70 lekë dhe shitet me 145.70 lekë.

Në tregun e paundit britanik parashikohet rritje në nivelin e 148 lekë.

a.s/dita

May 16, 2018 10:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*