Vjen nga Prishtina / Eurokomisioneri Hahn, sot në mbrëmje në Tiranë

January 17, 2019 13:09

Vjen nga Prishtina / Eurokomisioneri Hahn, sot në mbrëmje në Tiranë

Pas vizitës së tij në Kosovë, komisioneri Johanes Hahn do të ndalet në kryeqytet, ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama.

Lajmi është bërë i ditur nga ambasadori i BE-së Luigi Soreca përmes një postimi në “Twitter”.

Sipas Sorecës takimi mes kryeministrit Rama dhe Hahn do të jetë për vlerësimin e reformave që do të ndiqen në vazhdim. Ndërkohë, pritet që Hahn të mbërrijë në Tiranë mbrëmjen e sotme.


l.h/ dita

January 17, 2019 13:09
Komento

1 Koment

 1. Adih January 17, 15:54

  Zoti Hahn ,, mos imitoni Austriakun kolegun tuaj ,Z Svobota ,qe bente vetem xhiro neper Shqiperi . I diktoni ketyre politikaneve tane , te bajne 5 detyrat ,qe kini vite , qe ja keni lene mbi tavoline .
  Dakort jam me ju ,dhe kini te drejte , qe interesoheni per cigojnat Shqiptare ,per te drejtat e tyre ,minoritetit ,por

  Pse nuk shkon prona te pronari reale .. Ku , per kete pike , ka mbi 5700 te vrare ,ne kete tranzicion post komunist ,per keto te mallkuara prona .Kur do e vene ne zbatim kushatetuten ne fuqi keta politikanet tane shqiptare Ne numer te viktimave, ja kalojne edhe diktatures komuniste ..Kush firme serjoze nga EU vjen te investoje ,as edhe nje . Duhet te mbani pergjegjesi , ti kerkoni llogari , z Hahn ,mbi pronen ,nuk ju falet.

  Pse me kooperativa bujqesore , doni ta integroni ju Z Hahn ,Shqiperine ne BE.???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim