Europa League: Arsenal barazon ndaj Benfica, Napoli “bie” në Granada, rezultatet

February 18, 2021 23:40

Europa League: Arsenal barazon ndaj Benfica, Napoli “bie” në Granada, rezultatet

Napoli ka zhvilluar një ndeshje zhgënjyese në Spanjë në fazën 1/16 të Europa League duke u mundur me rezultatin 2-0 nga vendasit e Granada-s.

Djemtë e Gatusso, të kushtëzuar nga mungesat e shumta në formacion, nuk arritën të shënonin një gol që t’i ndihmonte shumë në ndeshjen e kthimit në Itali.

Vendasit shënuan 2 herë brenda 20 minutave lojë dhe që nga ai moment asgjë nuk ndryshoi në këtë takim.

Në ndeshjen tjetër të rëndësishme të kësaj mbrëmje Arsenal barazoi 1-1 ndaj Benfikës në fushën e këtyre të fundit. Tashmë Arsenali është më i favorizuar me këtë rezultat për të kaluar në fazën e radhës së kupës së vogël të Europës.

h.b/dita

February 18, 2021 23:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim