Europa League, Shkëndija në “play-off”

August 4, 2016 22:02

Europa League, Shkëndija në “play-off”

Partizani nuk do të jetë skuadra e vetme shqiptare që do të synojë të luajë në fazën e grupeve të Europa Leagues, pasi edhe Shkëndija e Tetovës arriti të kualifikohet në fazën e “play-off”-it të këtij kompeticioni.

Kuqezinjtë u mundën minimalisht 1-0 në Çeki ndaj Mlada Boleslav, por fitorja 2-0 në Tetovë një jaë më parë e bëri të pavlefshme atë të sotmen, duke bërë që tetovarët të vazhdojnë më tutje.

Në të vërtetë, Shkëndija arriti të ruajë rezultatin dhe vetëm në minutën e 82, Magera shfrytëzon një krosim në zonë të Kudelas për të çuar me kokë topin në rrjetën e Zahov.

Në minutat e mbeura, Shkëndija u tregua e përqendruar, ashtu siç ishte gjatë gjithë takimit, dhe falë mbështetjës së madhe të “Ballistave” arriti që në fund të festojë edhe kualifikimin.

August 4, 2016 22:02
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*