Europarlamentari: E majta shqiptare, rol të rëndësishëm në lëvizjen globale socialiste

July 16, 2017 22:32

Europarlamentari: E majta shqiptare, rol të rëndësishëm në lëvizjen globale socialiste

Përfaqësuesi i grupit të progresistëve, të Aleancës Social Demokrate të Parlamentit Europian, Tibor Szanyi ka mbajtur një fjalim para të rinjve të LRI në kampingun e Jalës.

Ai ka vlerësuar punët e LRI, veçanërisht në organizimin e festivalit të IUSY-t, me pjesëmarrjen e mbi 1000 personave, vendas dhe të huaj, ndërsa u shpreh se e majta shqiptare është një lojtar i vërtetë në lëvizjen globale socialiste dhe kjo është provuar nga performanca e shkëlqyer e organizmit të LRI dhe LSI.

“E majta shqiptare është një lojtar i vërtetë në lëvizjen globale socialiste, e cila është provuar nga një performancë e shkëlqyer e organizmit si LRI dhe LSI”, tha Tibor Szanyi.

July 16, 2017 22:32
Komento

4 Komente

 1. Aliu nga Selenic July 17, 01:20

  LRI dhe LSI nuk kan asnje merit ne te majten Shqiptare dhe ase ne ate Evropiane.!
  LSi me shum i ka ber keq shqiperise se sa i ka ber mire asaje.!
  Keshtu i nderuar te majten shqiptare mose e barazo me LSI pore vetem me Partine Socialiste.!

  Reply to this comment
 2. alphade July 17, 13:25

  Ky diskurs i zotit Tibor ngjan si dy pika uji me slloganet
  dikurshme te M-L qe e konsideronin Shqiperine “Yll
  ndricues ne Evrope dhe ne bote” ! As sot kokemadhet
  nuk heqin dore nga keto bidate..!!!!’

  Reply to this comment
 3. ARIU July 17, 15:13

  Kjo interviste behet me porosi te paguar nga Meta.

  Reply to this comment
 4. DIBRANI July 17, 16:57

  Pas pritjes bujare ,dhe qendrimit disa ditor , qe iu be ne kamping zotnise , eshte e kuptueshme qe do t`i thoshte dy fjale te mira . Keshtu kane bere e bejne me ne parfaqsuesit e ndryshem nderkombetare , me levdata e deklarata te paguara prej politikaneve tane !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*