EUROVIZION/ Shqipëria i jep 12 pikë, australiania bën shqiponjën

May 15, 2016 09:59

EUROVIZION/ Shqipëria i jep 12 pikë, australiania bën shqiponjën

Mbrëmjen e djeshme u zhvillua finalja e Eurovizionit ku fituese u shpall Ukraina me këngëtaren e saj Jamala.

Por një moment që ka tërhequr vëmendjen e publikut shqiptar ka qenë momenti kur juria e RTSH dha pikët.

Juria shqiptare i dha pikët maksimale këngëtares australiane Dami Im, e cila nga ana e saj përshëndeti duke bërë shqiponjën.

Për fat të keq Shqipëria mungoi në finale pasi nuk arriti të kualifikohej, kështu që Australia nuk mundi t’ia kthente ‘respektin’ me votë.

 

May 15, 2016 09:59
Komento

1 Koment

  1. Melodia May 15, 11:20

    Bravo Shqipëra që votoi pa komplekse naconale e politike, dëshmi kjo se kemi midis nesh njerëz të kulturuar dhe dinjitozë, duke vlerësuar një nga kengët më të mira….ndoshta më të mirën.Është antivlerë votimi i shumë shteteve mbi bazën e platformave gjeopolitike.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*