F1, Hamilton triumfon në Singapor, lë pas Vettel

September 16, 2018 17:02

F1, Hamilton triumfon në Singapor, lë pas Vettel

 

Lewis Hamilton ka fituar Çmimin e Madh të Singaporit dhe e çon në +40 pikë avantazhin e tij ndaj Sebastian Vettel në klasifikimin e përgjithshëm të pilotëve.

Piloti britanik i Mercedesit u nis nga vendi i parë dhe e ruajti këtë pozicion deri në fund të garës, ndërsa gjermani i Ferrarit përfundoi garën vetëm në vendin e tretë, pas një gare me shumë pak emocione.

Mes Hamilton dhe Vettel u fut holandezi i Red Bullit, Max Verstappen. Jashtë podiumit ngelën Bottas (Mercedes), Raikkonen (Ferrari) dhe Ricciardo (Red Bull).

l.h/ dita

September 16, 2018 17:02
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?