F1 Singapor, Nico Rosberg i pari në provat zyrtare

September 17, 2016 16:46

F1 Singapor, Nico Rosberg i pari në provat zyrtare

Nico Rosberg tregohet i jashtëzakonshëm edhe në Singapor. Piloti gjerman i Mercedes do të niset i pari në Ccmimin e Madh të Singaporit, pasi përfundoi i pari në provat zyrtare.

Ai preku finishin në kohën 1:42.584, duke marrë “pole position”-in e 8 sezonal. Ndërsa, shoku i skuadrës dhe kampioni aktual, Lewis Hamilton humbi vendin e dytë në xhiron e fundit dhe do të niset të dielën i treti.

I dyti në provat zyrtare përfundoi Daniel Ricciardo, ndërsa Raikkonën i Ferrarit nuk arriti më shumë se vendin e pestë, ndërsa shoku i skuadrës, Vettel, zhgënjeu plotësisht.

2

September 17, 2016 16:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*