Facebook bëhet “shtëpia” e të moshuarve

February 12, 2018 20:04

Facebook bëhet “shtëpia” e të moshuarve

Përdorimi i “Facebook” duket se po bie ndjeshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sepse sipas një studimi thuhet se, për herë të parë në gati një dekadë, më pak se gjysma e adoleshentëve atje vizitojnë rrjetin social facebook, të paktën një herë në muaj.

Tanimë duket se të rinjtë po preferojnë më shumë “Snapchat”-in për shkak të filtrave të tij, ndërkohë numri i përdoruesve mbi 55-vjeҫ po rritet në Facebook.

Shifrat e sakta të përdoruesve të rrjeteve sociale dhe grupmoshave, do të publikohen në fund të muajt nga një kompani në New York.

l.h/ dita

February 12, 2018 20:04
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim