FAKSIMILET: Urdhëri për paraqitje i Prokurorisë për deputetin Sali Berisha

March 7, 2015 19:00

FAKSIMILET: Urdhëri për paraqitje i Prokurorisë për deputetin Sali Berisha

EKSKLUZIVE DITA – Ish-kryeministri Sali Berisha është thirrur nga Prokuroria për Krime të Rënda.

Faksimilja që po boton DITA provon se ai ka marrë një urdhër për paraqitje.

Shkresa ka shkuar në Kuvend, ku i është dorëzuar deputetit të PD.

Prokuroria ka zgjedhur tone të buta në deklaratën e saj publike, por dokumenti zyrtar është mëse i qartë për çfarë bëhet fjalë.

Ai e urdhëron deputetin të paraqitet në zyrën e prokurorëve Manjola Kajana dhe Përparim Kulluri të hënën në orën 9.00 paradite.

Berisha deklaroi në seancën e fundit parlamentare se ai e dinte prej 3 muajsh që Tom Doshi do vritej / DITA

fax 2fax1

March 7, 2015 19:00
Komento

24 Komente

 1. Ballist i PENDUAR. March 7, 18:28

  iL POTERE ;

  TRATTATO DI LISBONA .

  KUR te gjithe ne shikojme nga e njejta Ane ,
  nga Ana tjeter vendoset Fati YNE .
  pER shembull trattati i Lisbones qe vendos egzistenzen tone ,
  dhe u jep fuqi te pa imagjinueshme dhe pjese te Fateve tona . Al POTERE .

  Mendoni :
  jemi duke u bere qytetare i te Madhes europe ,
  qe Qeveriset nga njerz qe nuk jane te zgjedhur Direkt nga ne [ edhe per europianet ]],
  dhe nga Misterioz burokratesh per ne te pa njohur ,
  sipas Principeve sociale ,politike dhe Ekonomike qe Ne [ popujt europian ]
  nuk i kemi zgjedhur .
  Kthehemi privatisht ne sostanze , ashtu si e kemi njohur ne Atdheun ,
  parlamentin , shtetin , Autodeterminazione e shume te tjera .

  Eshjte Trattati i lisbones .
  U ka folur ndonje per kete ?
  Pra parlamenti eshte nje pallat , Ku 150 burokrat sillen verdalle ,
  duke bere sikur jane te rendesisherm ose dikush ,
  Mbas disa vjeteve Kushtetuta e Shqiperise ,
  do tu jepet nxenesve si nje Cope e Historie te Vjeter ,
  Mbas pak shumica e politikaneve qe nuk e di se çdo te Thote
  ” çorape ” do te gjenden njelloje si ne duke u kuruar ,
  po te kene PENSION , O SE DO TE hyme ne lufte .

  Trattati i lisbones ne sintese :

  Eshte nje Impiant rregullash , qe nuk eshte ashtu si e mendojme ne ,
  qe eshte e formuar me Mijra emandamendi dhe qindra rregulla ,
  prej 2.800 faqesh .
  Eshte krijuar ne ate menyre ” truffaldino ” e anti demokratico ,
  Se Ratifikohet nga te gjitha shtetet Ajo do te jete ,
  Kushtetuta Europeo . duke Furnizuar strukturat per lindjen e
  super shtetit EUROPIAN , njelloje si SHBA .
  DUHET te kuptoni tani qe po lexoni keto rrershta ,
  qe po flasim per TRATTATIN ,
  QE shume shpejt munde te ktheje jeten tuaj , sikur mos te ishte asgje ,
  nga 60 vjete e kendej ,
  shtet i Ri , citadinanze e Re , ligje te reja , Adresa te reja ,
  deri tek gjerat me banale ,
  Si do te jete kjo egzistence e Re ?
  Me e mire apo Hapa mbrapa ne kUALITETIN E JETES ?

  dO TE JEMI me te Lire , apo me Skllever ne interes te ELITAVE DI POTERE

  eDHE TEK kapitulli i Drejtesise trattati ka probleme serioze
  Ci sara un Organo Superpotente ?

  Reply to this comment
  • Alphade March 7, 21:13

   Shqiperia nuk ka njohur dhe nuk ka per te njohur edhe ne njeqind vjetet e ardheshme nje
   mashtrues,kriminel ,antishqiptar ,hajn,mafioz ….me te rezikshem se sa Sali Berishovicit !
   Hamza Kastrioti….deri te Esat Toptani duken mikroskopike ne krahasim me kete monster
   qe pergjate nje cerek shekulli e vrau, e shkaterroi , e vodhi, e percudnoi ,e prostitutezoi, e
   beri muhaxhir popullinshqiptar . Varja te Sheshi Skenderbegut ne Tirane s’eshte gje fare
   ne krahasim me fatkeqesite qe i ka shkaktuar popullit shqiptar ky dement psikik, ky tradhe-
   tar i betuar, ky horr,hajn,katil,xhahil,vrases…!!!!!

   Reply to this comment
   • edi March 7, 21:14

    Inshallah po don zoti dhe njeher e pergjithmon ky sali lepri po hin ne burg edhe te shpetoje shqiperia nga nje kriminel si ky ,,, as xhaxhi enver nuk jav ka be ma zi popullit veq se aj nuk ka perdorur tritol po ka pasur menyre tjeter … krejt keto gjera qe i ka be edhe apet deputet ne parlament sa njerin e ka vra duke u nisur nga shkelqim haklaj e deri me sot sa njeri jeton ne burg qe 14 vjet per faj edhe sa njeri e ka leshuar shqiperin njejt si ne kohen e xhaxhit enver edhe ma i zi asht xhaxhi sali sdi qysh nuk po mujn mej ba gja as prokuroria as drejtesia as kerkush …. kjo te tregon sa ka ligj ne shqiperi

    Reply to this comment
 2. Toni March 7, 18:45

  Vafte e mos dalte me. Shpresojme ta mbajne aty se ska ci duhet askujt. Te gjithe do te gezojne pa mase nese qoftelargu ngec ne cark si mi gjirizesh.

  Reply to this comment
 3. Mark uk March 7, 19:49

  cfar po ja uroni atij,e pafsh tek vetja

  Reply to this comment
  • Korcari123 March 7, 20:09

   @Mark Uku.Me duket se ra ne kurth kete here Gomari i Vucidolit o Mark.Greqine e shkaterroi Kali i trojes,Shqiperine e shkaterroi Gomari i tropojes.

   Reply to this comment
  • nyc March 8, 00:02

   @Mark uk…po perse more Mark te digjet kaq shume xhani? Tek e fundit nuk jane fjalet apo deshirat e komentuesve qe do e denojne, por eshte ligji dhe gjykatat. Permbahu mor djale se jeta do te vazhdoje njesoj edhe me Salin ne kafaz. Tung dhe beju I forte.

   Reply to this comment
 4. Agim Hamiti March 7, 20:09

  Sa Kënaqësi të Lexosh Edi Ramën e vitit 1991:

  « Denoncimi pa kompromis i veprimtarisë kriminale të PPSH-së deri në nxjerrjen e saj jashtë ligjit është i vetmi shteg nga duhet të kalojë PSSH-ja për të fituar të drejtën e qytetarisë në shoqërinë e ardhshme shqiptare dhe e vetmja mundësi për opozitën që atdheun e mbetur në duart e rrugaçëve të qosheve të errëta të nomenklaturës apo kriminelëve ordinerë t’ua kthejë miliona njerëzve të ndershëm që kanë humbur besimin. Për sa kohë PS-ja nuk ka bërë denoncimin e plotë të origjinës dhe historisë së saj, ajo s’mund ta ketë të drejtën për të qenë një parti e ligjshme».
  [ Fragment nga shkrimi i Edi Ramës dhe Ardian Klosit me titull «Kundër ngushtimit të nocionit opozitë»: libri «Refleksione», botimet Albania, Tiranë 1991, faqe 184].

  Mirëpo lexuesi i këtij fragmenti të shkëlqyer provon zhgënjim të hidhur kur mendon:
  – Pse nuk e denoncon sot kryeministri shqiptar veprimtarinë kriminale të PPSH, gjersa e ka pohuar me gojën e tij se ai është i vetmi shteg nga duhet të kalojë PS-ja për të qenë një parti e ligjshme? Si pranon ai të kryesojë aktualisht një parti të paligjshme dhe, për më tepër, t’iu premtojë «Rilindje» shqiptarëve? Nëse e ka fjalën për rilindjen e plotë të enverizmit, duhet pranuar se Rama po ndjek rrugën e duhur bashkë me rrugaçët e qosheve të errëta të nomenklaturës, për të cilët ka folur më sipër.
  – See more at: http://gazetadielli.com/berisha-keshilli-i-vrasjeve-po-manipulon-deshmite/#sthash.wcKHtrKj.dpuf

  Reply to this comment
 5. M'hill Zefi. March 7, 20:19

  O Mark . uk Shurdhi :
  Salia nuk asht Kristian ,
  por asht Muslim qe e shtini Shqipnin ne LIDHJEN ISLAMIKE .,
  Ma Bardhoken munesh me u Dashnu , se e ke ne Baçen Tane ,
  Po me Salen ç’ka po T’vyn me u Dashnu ?
  Ene feja s’po ta lejon me u Dashnu me nje musliman .

  po ta percjell kangen nga
  maja e K’epit , me çifteli
  Hejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj , o ne maje T’kepit ,
  ooooooooo Ku e kam pase K’sollen ,
  E Vorba ne oxhak po Zin Fasulin me purri ,
  Me derra e me Dhi
  po zbres nga Mali
  per me Ba tregti ,
  e me protestu Me Salen per demokraci .

  Hajt shnetja o Mark ,
  kismet me u taku tek Tajvani

  Reply to this comment
 6. i ri March 7, 20:32

  Tonit ,,,,! Urimit tend i bashkohen mijera emigrante ane e kend botes urojme te thyeje qafen e i marte me vehte edhe ata bedela si ky uku mark uk muti,,,,,,,,,! si ithtaret e krimit,,,,,!

  Reply to this comment
 7. M A R K O March 7, 21:15

  Pusht burre, rren ne mes te dites.

  Reply to this comment
 8. Toni March 7, 21:16

  hehe more fshataroserb i neveritshem+brekdhjere,ke 25-vjet qe genjen more qenef i komunizmit duke ju hequr ketij mileti demokrat gjoja,ore gjo e shpifur qe nuk ke lene gje pa vjedhur dhe njeri pa vrare mer skizo-psiqik me kartele tek-5-sa ku shiku famekeq i gazidedes ta zhduku kartelen,,,yyyytttt SERB..

  Reply to this comment
 9. lavdosh March 7, 21:18

  Kete here miti i paprekshemerise se Berishes do bjeri.
  Pas kesaj me siguri do ta shikoje gjithmone e me shpesh deren e prokurorise deri sa te perfundoj ne nje biruce te burgut te sigurise se larte

  Reply to this comment
 10. caci March 7, 21:18

  Erdhi momenti qe zoti Berisha te provoj se eshte burre, apo deklarimin se mue me qujn Sli Berisha, e perdor per te frikesuar kundershtaret politik dhe demokratet e Sh.Q.U.P-it te cilet i nxerr sa here i duhen nga dosjet e mashtrimeve te tija shume vjecare. Dicka po leviz per mire. Me te drejte populli thote:-Me mire vone se kurre!’apo:-E Drejta vonon, por nuk Harron!-

  Reply to this comment
 11. ... March 7, 21:19

  I mungon kallauzi I UDB perballe prokurorit,prandaj nuk shkon,,,,por ligji e siguron terheqjen per zhelesh te dr.tritolit ne kete furtune ,qe e projektoi vete.
  Pune te mbare per prokurorinr,ne sherbim te Shqiperise dhe shtetit te se drejtes.

  Reply to this comment
 12. Gjergj March 7, 21:19

  Sali “trimi” nga Vicidoli, do shkoje “me deshire” ne prokurori. E ben kete, sepse eshte i informuar mire per emrat e atyre komisareve te policise, qe jane te angazhuar sot ne strukturat vendimmarrese te saj. Rastesisht, njeri prej tyre eshte ai qe e ka marre njehere zvarre, bashke me ata dordolecat qe mban me vete per trima. Ishte koha e komisareve Bilbil Mema dhe Niko Brahimaj.
  Te jeni te sigurte, se ftesa e prokurorise, “do merret seriozisht ne konsiderate” nga ana e cubit te therrave.
  Laku ne qafen e Sali Berishes, sa vjen e po ngushtohet. Koha e hijenave dhe e cakejve qe shiten per luane, ka mbaruar njehere e pergjithmone.

  Reply to this comment
 13. Lomi March 7, 21:20

  DERI TANI NE SHTEPI KAM NJE QEN DHE JA KAM VU EMRIN SAL.KUR E MORA ISHTE SHUME PA DISIPLINUAR POR ME PAK DAJAK JU PERSHTAT KUSHTEVE VETEM SE KA NJE ZAKON QE LEH SHUME KUR SHEH QENIN E KOMSHIUT QE ME DUKET SE ESHTE BUC (FEMER),ME PAK FJALE PUTANE DHE KOMSHIU I THERRET ILI.MUTI.DO.VETE TI THEM TOM KODOSHIT QE ESHTE SHERIFI LAGJES TE MARRI MASA NDAJ TE DYVE KETYRE DHE QENEVE TE TJETE TE PERPILOJE NDONJE SKKENAR TJETER QE TI BEJ QENTE E LAGJES TIME DIKUR SHUME MIKPRITESE DHE TE QETE TE PUSHKATOHEN TE GJITHE OSE FUTEN NEPER BURGJE KU TI PERDHINOJNE TRE HERE NE DITE PARA BUKE

  Reply to this comment
 14. petja March 7, 21:20

  PROKURORIA ME QE E THERET DHE AI KA BYTHE TE SHKOJE ,BEN MIRE TI HAPI PROCESIN E LENE PERGJYSEM PER 21 JANARIN DHE TA MBAJE ATY BRENDA ,KESHTU DO SHPETOJME NGA TERE KETO GJERA QE KURTDISEN VRASJE,TRITOL VJEDHJE ETJ.
  SEPSE AI QEN I KURDISE TE GJITHA.

  Reply to this comment
 15. ... March 7, 21:21

  Shko shko, do Zoti ta fusin nje te krefme atje!

  Reply to this comment
 16. PTU March 7, 21:21

  KRIMINEL
  ISHALLAH TE VEN BYZYLYKET E MOS DALESH ME KURRE QELBESIRE E NEVERITSHME

  Reply to this comment
 17. KREMILLA March 7, 21:22

  Po te kete bythe prokuroria ,i ka te gjitha arsyet ti hedh hekurat ketij felliqesire.Po kush ta bej Llalla!!!!!!!!!!!!!???

  Reply to this comment
 18. kalushi March 7, 21:23

  Respekte per prokuroret qe kane firmosuar thirrjen.
  do ngelen ne histori si prokuroret qe thirren per here te pare zgjeben shqiptare ne Prokurori.
  Qe kur e pashe kete drejtusin e ri te Prokurorise me pelqeu qendrimi burreror.
  Edhe zonja dhe zoteria qe do merren direkt me Sali menderen, respekte.
  Folini ne emer te popullit shqiptar kriminelit!
  Foli dhe do tju dale nga shpirti e Zoti qe meshiron viktimat e tij do tju jete prane

  Reply to this comment
 19. shqiptar sharri. March 8, 00:16

  Per,agimin dhe,per gjith komentusit pa mar parasyshe,se a jan antikomunist apo antidemokrat.
  Ju,te gjith jeniper mue,te paditur dhe injorante.
  Ju,nuke dinu se,demokracia eshte poashtu njifjal abstrakte,dhe njiamalgan siqe ishte dhe parulla-GJITH PROLETARET E BOTES BASHKOHUNI KUNDER TIRANIS DHE BORGJEZIS KAPITALISTE.Edhe DEMOKRACIA SI NJI FJALI ESHTE PO E NJEJT,E PERDORUR SI UPIUM,PER POPUJT.Demokraci kan vetem borgjezet,kapitalistet,klasat politike,partit politike as qe flitet perdemokraci,por vetemper lufte brylave,per grupet e interesit dhe vetem ktogrupinjeridelhumbes tjetrifitimtar,dhe fitimtaridihetkush del.Delai grupqe bertetme temadhe per demokraci,por i mbrin klasen borgjeze dhe te oligarkve e pasunikve,ata fitoin se parat i marin nga kta borgjez,dhe ineresi lidhet mes ktyre klasave or shiptarella.Pra agimi po miret me shkrimet e edi rames dhe te nji rahmetliu qe nuk jeton ma,kur kta kan kerkuar qe psh,te dal jashte ligjit.Po,une i them agimit,ore agimo,po ku e keni more ju te pasy qora p.p.sh?Po,ashtu po ta them se ju nuk i njihni dhe politikanet tuaj more agim gjali.Po,ne shqipri nuk kene politikan te majte apo te djathte ore agimo,ju i keni vetem matrapaz,dhe kriminel,dhe vetem mafioz dhe grupe e klientela te vrasesve,por jua kan vere emrat.p,sh-partia demokratike por ajo eshte fashiste.Partia socialiste,por ajo ska asgje te perbashket me socialiste,kur ka milioner ne parllament apo ne ministri,pra kjo eshte e djathte dhe jo socialiste,per qerat particka nuk ja vlen te shkruaj se i keni nja njiqinde te regjistruara bilem i keni nga 3,me te njejtin emer per shembul,partit e ballit jan 3.Tani,ta hy tek ceshtja e sali serbit.Mos u beni merak as ju qe deshironi qe ai tradhtar te denohet per te zezat qe ka bere dhe krimet,por ai nuk dote denohet as te henen e as nji here nuk dote denohet,se nuk ka shtet dhe ligje ne shqipri,ne shqipri eshte ligji e xhunglles qe ne vitin e mbrapshte te dhjer,te dhjetorit te dhjer,1990.pra kjo gangren dota haje shqiprin dhe sali serbi dote vdese ne shtrat e jo ne burg kete dine ji te gjithe.

  Reply to this comment
 20. DRENICA E KUQE March 8, 07:38

  Kur do ta shohim Prokurorine e “Republikes se Kosoves” ta beje nje gjest te tille duke i xjerre disa tradhtare edhe nga vorri i qyqarllekut “shqiptar”? Kur do t’i thrrase Prokuroria e Kosoves hajnat ordinere te popullit shqiptar, kriminelet si Isa Mustafa e Bujar Bukoshi me shoke e me shoqe? Kur do t’i beje e krijoi dosjet e atyre qe e shane luften per liri dhe bashkim kombetar? Kur do t’i thrrase Prokuroria Shqiptare ata qe e shane dhe shantazhuan luften e UÇK dhe ata qe po i neperkembin vlerat e saj?… Kur dhe kur?!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*