Faksimile: Rama tërheq zyrtarisht padinë ndaj Ramush Haradinajt

July 1, 2020 18:48

Faksimile: Rama tërheq zyrtarisht padinë ndaj Ramush Haradinajt

Kryeministri Edi Rama ka tërhequr zyrtarisht padinë ndaj kreut të AAK, Ramush Haradinaj.

Rama, e lajmeroi nje dite me parë se do të tërhiqte padinë ndaj ish-kryeministrit, njëherësh kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

“Do ta tërheq padinë jo se ajo është e vogël për mua por sepse është shumë më e madhe ajo që sot duhet të bashkojë të gjithë”, tha Rama në një konferencë për media në Prishtinë, në përfundim të vizitës së tij dyditore në Kosovë.

 

l.h/ dita
July 1, 2020 18:48
Komento

7 Komente

 1. xxx July 1, 18:59

  Rama eshte karte e djegur, mos ju afro ketij o Ramush

  dhe pse europa beri te njejtin marifet me Ramushin si me Thacin, ia dergoi akuzen kur nuk ju bind te hiqte taksen e 100%.
  Dikush atje ne evrope duhet ta heqe zakonin per te lozur me butonat e drejtesise per kosoven

  Reply to this comment
 2. juristi i plepave July 1, 19:03

  Si te mbyllim nje padi, kto jane kazuse per studentat r juridikut, psh. rama vs BILD, Rama vs Haradinaj

  Reply to this comment
 3. Zigur Qarri July 1, 20:03

  E megjithate…ti ke bërë pazare me Thaçin dhe Vuçiçin per ndarjen e Kosoves.Nese terheq padinë ke pranuar fajin,tradheti ndaj kombit.
  Nuk eshte vetem Haradinaj qe ka akuzuar Ramen,por me ate e kishte inatin,sepse,nese fitonte gjyqin,kishte mundur nje nga luftetaret me te njohur.
  Edita Tahiri: Idenë për shkëmbim territoresh e solli Edi Rama te Thaçi nga Beogradi.Ish- kryenegociatorja në bisedimet
  Kosovë- Serbi, Edita Tahiri, ka thënë se idenë për shkëmbimin e territoreve të cilën e ka shpalosur Presidenti Thaçi gjatë
  vitit të kaluar, e ka sjellë nga Beogradi në Prishtinë kryeministri shqiptar, Edi Rama. Këtë ajo thotë të ketë zbuluar gjatë
  kohës sa ishte ende në detyrë për dialogun në mes Kosovës dhe Serisë.Emërimi i Gent Cakajt është një veprim djallëzor
  i kryeministrit Edi Rama. Nuk është problemi te individi, por te qëndrimet e Z. Rama. Ai është duke kërkuar persona, me
  gjasa, me prirje për dakordësi në ndryshimin e kufijve të Kosovës”, tha Tahiri.

  Reply to this comment
 4. Vjosani July 2, 00:45

  Kush pjerdh se cfare tha Tahiri? Ci kini keto folklorizma o Dita?

  Reply to this comment
 5. Adih July 2, 01:31

  Ore ju ,koleget e Rames ne partine socialiste ,ose ripjellja ,mblidhjani ketij Rames se ju felliqi .Ky e beri mode ,,tamam si u cfry ,si ne kete rast ,tamam si tullumbace ,me gazetarin e gazetes gjermane BILD.

  Mos ja var ketij z Hajredinaj .

  Reply to this comment
 6. lam kapshtica July 2, 12:46

  U terhoq ashtu si nga denoncimi i gazetarit te Bild. Sa frikacak e bythec eshte rama, e tyregojne shume fakte.Keshtu do te terhiqet dhe brekezbathur nuk do te dije ku te fuse koken ne bunkerin e Surrelit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim