Faleminderit zoti Fyle për përpjekjet

December 19, 2013 14:37

Faleminderit zoti Fyle për përpjekjet

SMS në DITA

në 0689073730

 

-Faleminderit, zoti Fyle, paçka se…! -e prisnim bujarinë “e derës hapur” të Europës, këtë rradhë. Shqiptarët e kanë parë historinë e vet të njëjtë, të lidhur e të përbashkët me kahjet europiane që nga koha e Skënderbeut në shek.15, pavarësisht ndasive të padrejta të mëvonshme që historia vetë i ka dënuar, Europa e re moderne ka qenë ëndrra dhe aspirata e popullit shqiptar ndër shekuj. E tillë mbetet ajo e pashuar te çdo shqiptar.

Realizimi i kësaj dëshire të madhe u shty në kohë edhe ca, kësaj here kur mendonim “se ishim fare pranë”. Megjithatë na duhet e na takon të themi faleminderit zoti Fyle për vlerësimin dhe përpjekjet tuaja të palodhura. Shqiptarët do t’u jenë mirënjohës! Po përcjellim në gazetën Dita këtë opinion nga Kruja për ju dhe BE-në. Përparim Shullazi.

December 19, 2013 14:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*