Dinë të vrasin, por jo të gënjejnë

May 18, 2018 12:20

Dinë të vrasin, por jo të gënjejnë

Rasti i vëllait Xhafaj, përgjimi dhe vetëregjistrimi më pas i atij që kërkon të marrë mbi vete përgjegjësinë, të gjitha në një hark të shkurtër kohor, komentet dhe përplasjet që do të vazhdojnë edhe disa kohë, intervistat dhe bllokimet, dorëzimi i vëllait të ministrit Xhafaj tek autoritetet italiane, të gjitha janë temë e ditës.

Opozita e ka lidhur këtu kalin e betejës, shumica qeverisëse e ka ngritur këtu flamurin e fitores.

Si kanë ndryshuar gjërat në fare pak ditë: përse nga një opozitë këmbëngulëse se ajo, pikërisht ajo, qëndronte pas publikimit dhe se vetëm ajo kishte meritën e zbardhjes së të vërtetës, gjërat janë shtyrë drejt të tjerëve.

Opozita i dha rëndësinë më të madhe të mundshme përgjimit mjedisor, dhe nxorri në përballjen me publikun dy deputetë dhe një ish-ministër, pa harruar se nga dy deputetët, njëri kishte qenë ministër.

Secili prej tyre rrahu gjoksin se të dhënat e tyre, e theksoj, të tyre, ishin të sigurta, dhe se opozita mbante përgjegjësinë për të gjitha.

Në natën e publikimit, ish-shefi i qeverisë, në studion e Eni Vasilit, deklaroi se: “Vëllain e Xhafës e kemi përgjuar me kujdes, por nuk e nxjerrim dëshmitarin se e vrasin. Absolutisht, ai është, Agron Xhafa, i regjistruar me kujdes të plotë. Tregon se ai meritonte 100 herë atë regjistrim. Burimi nuk nxirret”.

Më poshtë, në fund të intervistës, Berisha deklaroi se: “Kush është personi X, personi X vinte nga Italia”.

Tashmë, të gjithë e dinë se personi X, jo vetëm që nuk vinte nga Italia, por ishte një ish-trafikant dhe hajdut, i dënuar në Itali, edhe për dënimin e tij gënjeu; i dënuar në Shqipëri, si hajdut, për këtë nuk tregoi; i papunë, njeri i veseve, mashtrues, pasi herë shfaqej si biznesmen dhe herë tjetër si fukara etj.

Mbrëmë, në emisionin “Të paekspozuarit”, Alibeaj, njëri ndër tre musketierët që shpalli përgjimin, duke u tërhequr nga deklarimet gjithë bujë se, opozita qëndronte pas zbulimit të skandalit, duke hedhur poshtë edhe ata që kishte deklaruar pak ditë më parë shefi i tij real, Berisha, pikërisht se “vëllain e Xhafës e kemi përgjuar me kujdes”, deklaroi se “përgjimet janë bërë nga gazetarët”.

Të paktën të merren vesh e njëri tjetrin: i kanë përgjuar me kujdes të plotë apo i kanë përgjuar gazetarët dhe, këto të fundit, duke parë se prokuroria është e kapur, policia, po ashtu, shefi i qeverisë kuptohet, i paskan dërguar pikërisht tek opozita, si njësi e besueshme. Po këto gazetarë, megjithëse jam i bindur se është vetëm një me ndihmën e ndonjë deputeti, për cilën media punojnë, nuk kanë ato liri në mediat e tyre për të bërë publik një “skandal” të tillë?

Fali Zot, këto dinë fare mirë të vrasin kur janë në pushtet, të të hedhin në erë, si ndodhi me Gërdecin, të të palosin në mes të livadhit si me Trebickën, të të gjejnë në një cep rruge si me Olldashin, të dëgjohen me zë e me figurë “se atë e dua, me sillni, e dua ose gjallë ose vdekur”, por, kur janë në ngutje e sipër, nuk dinë as të gënjejnë, të gjejnë një njeri pak më të besuar, jo një langaraq, i cili në fakt, kështu si kanë ardhur punët, është shëmbëlltyrë se ku e kanë lidhur kalin opozitarët.

Dita

May 18, 2018 12:20
Komento

17 Komente

 1. langaraqi anonim May 18, 12:44

  KAM NJE PYETJE :
  A QENDROJNE FJALET E KETIJ LANGARAQIT APO JO?
  NESE PO ATEHERE NUK QENKA LANGARAQ KY!!
  NESE NUK GENJEN DHE THOTE TE VERTETEN ATEHERE JU TAKON JUVE LANGARAQEVE QE SHKRUANI KETU TE MBYLLNI GOJEN.
  NUK SHAHET TJETRI LANGARAQ SE NA I NXORRI TE PALARAT RILINDJES.
  (ishalla nuk niset dhe ky per gjah!!)

  Reply to this comment
  • ... May 18, 13:08

   Langaraqi anonim po ti si i beson ketij deshmitari kur ai ato qe thot i dalin genjeshtra dhe te gjitha ato qe thot pd i ndrron ore e minut cfar thot njeri se thot tjetri apo ska problem mjafton qe te sulmohet qeverria se genjeshtrat e ketyre te pd mbase dalin dhe te verteta se nuk i dihet shpif shpif se dicka do mbetet

   Reply to this comment
  • AM May 18, 13:52

   Po besoji ti po deshe. Je i lire. Votoj edhe mbaje ne shtepi se eshte burre i nderçem.

   Reply to this comment
  • Franci May 19, 06:57

   Harrove qe nese nuk jane te verteta fjalet qe thote ai atehere super langaraq je ti qe komenton !

   Reply to this comment
  • raqi May 19, 13:10

   ARTIKULL SHKRUESIN NUK E PASKE KUPTUAR SE LEXUARI E ME LIND DETYRIMI QE TE TE SQAROJ SE KY ARTIKULL NUK ESHTE PER LANGARAQIN POR PER LANGARAQET KU MUND TE FUTESH EDHE ZOTROTE NE MENYRE KOMODE SE SI TE TILLE JU LINDI E JU RITI BISHA QE JU POLLI E SOT ESHTE BERE MBUROJE PER JU LANGARAQET E KETIJ VENDI QE VAZHDONI TA MBANI PENG!

   Reply to this comment
 2. Antonimi i langaraqit Sali May 18, 13:05

  Te vjen keq qe akkoma ka njerez si ky langaraqi anonim! Jane mbledhur tere qelbesirat e PD dhe po kakarisin si pulat dhe laraskat bashke me korbat e zeza te PD-LSI. Berisha i varu i vodhi i tradhetoi i akuzoi dhe deri tani asgje! Meta doli me ze dhe figure dhe doli qe ishte “fallco”? Tani kukuvajkat jane hedhur ne sulm me Xin! Sa poshte qe bie njeriu? Sa poshte ka rene Shqiperia? Perderisa Saliu nuk futet tek 302 dhe Meta bashke me te Shqiperia e shkrete do te ……

  Reply to this comment
 3. Glaukias May 18, 13:21

  Terma të tillë si langaraq është gabim që i përdorin, se të njëjtën gjë bëri edhe Ilir Meta kur quajti protestuesit e viktimat e 21 Janarit : kokëpalarë. Mund ta quanin ashtu sic është në të vërtet : mashtrues, hajdut, kriminel, meqë ka vjedhur makina, ka shkelur ligjin e në këtë rast ka mashtruar.
  Për “langaraqin anonim”, po mundohem të të shpjegoj pse ka mashtruar :
  1- Thotë që është i varfër por blen me lekë borxh 20 kg Kanabis, dhe këtë e bën vetëm se ka qejfmbetje me të akuzuarin ? Nëse nuk i shet ky ato 20 kg, si do mundet ta shlyej borxhin ? Ku shkuan ato 20 kg Kanabis ?
  2- Thotë që nuk do e trafikonte por e bleu për të provuar ndershmërinë e të akuzuarit kundrejt tij. Atëherë pse thotë që u nis ta trafikonte, por e ndaloi vetëm koha e keqe ? Do e trafikonte sikur koha të ishte e mirë ?
  3- Thotë që ka rënë në burg në 2005 se u kap me 10 kg kokainë. Italianët thonë që është arrestuar në 24 mars 2009 me 12 kg heroinë dhe një pistoletë. Kush gënjen në këtë rast, italianët apo ky?
  4- PD-ja në fillim tha se përgjimet i kishin kryer vetë, pastaj se i kishte kryer ky (bashkëpunëtori X), më pas ky thotë se përgjimet nuk i kam bërë unë po i ka bërë vet i akuzuari, më pas PD-ja tha se përgjimet janë kryer nga gazetarët. Duhet të besojmë se përgjimet janë kryer nga i akuzuari për t’i bërë presion këtij që e akuzon ? Ka llogjikë këtu ? Apo duhet të besojmë një nga tre versionet e PD-së ?
  Besoj se jam përgjigjur sado pak pyetjes tënde nëse qëndrojnë fjalët e këtij ‘langaraqi’ apo jo.

  Reply to this comment
 4. Genti May 18, 14:44

  Ky lloj i ketij deshmitari besoj se eshte tipiku i nje njeriu te deshtuar ne jeten e tij dhe ne plan te pare nuk duket njeri normal ,dhe nje histori paksa e krijuar nga nje tjeter dhe i eshte dhen ta lexoj dhe ta thot me pas ,per te treguar historin e ndodhur te jetes se vet çdo njeri e ka te ngulitur ne tru dhe e tregon pa u ngaterruar dhe me kryesorja e ndjen kur tregon dhe mimika e fytyres korispondon me zerin ,ky X kishte mos korispondim gje qe te le pershtypjen qe ajo histori eshte e sajuar dhe e nderthurur pak me jeten e ketij ne te kaluar .

  Reply to this comment
 5. Pushti i UDB-se May 18, 19:06

  C`je bere keshtu more kerma serbe e Vicidolit ?! duket qarte se , je dhjere nga frika e gjakut qe derdhe !

  Reply to this comment
 6. langaraqi anonim May 18, 21:46

  Kam pershtypjen se ky zoti Veliu do semuret ditet qe vjine,!!se foli shume teper per nje shoqeri te kalbur si kjo e jona.
  Ky nxorri plot detaje te punes dhe te djerses me te cilen e kane formuar pasurine plot e plot njerez ne Shqiperi!!
  Kjo nuk falet !!
  Dhe asgje nuk behet pa perkrahjen e politikes, asgje fare.
  Me perpara keshtu ishte por per fat te keq edhe tani megjithe mburrjet e Rilindjes.
  Te ndryshojme gjithshka per te mos ndryshuar asgje !!

  Reply to this comment
 7. Shqiptari May 19, 11:52

  Per te vrare dijne te gjithe se shqiptare jane te dy palet.
  Demokratet nuk dijne te genjejne. Socialistet nuk dijne te thone te verteten.

  Reply to this comment
 8. Alban May 19, 16:50

  From: Alban Dega [email protected]
  Date: April 2, 2012 at 11:31:

  Opinione

  VRASESI SERIAL ….

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sot mbushen plot 21 vjet nga vrasjet makaber te 2 prillit 1991 ne Shkoder.
  Nder e lavdi heronjve te 2 prillit! U qofte i lehte dheu i Shkoderloces!
  Drite u paste shpirti heronjve te 2 prillit !
  U vrane me arme serbe!
  U vrane me plumba serbe!
  Vrasja e tyre u urdherua e u pagua nga mercenare shqipfoles te Beogradit qe synonin ta fusnin Shqiperine e raskapitur e drobitur nga katrahura komuniste ne nje kasaphane e gjakderdhje.
  Pse…. Vetem qe te ngrinin karriken e tyre, poltronat e tyre neokomuniste mbi shkulmet e gjakut te paster e te dlire shqiptar te Arben Brocit, Nazmi Kryeziut, Bujar Bishanakut dhe Besnik Cekes e dhjetra te tjereve.
  A nuk jane po ata mercenare te Beogradit qe e deklaruan ashiqare para shqiptareve ne janar te vitit te kaluar se jo kater e katerdhjete por edhe mijera do te vriteshin prej tyre per te mbrojtur karriken e poltronat e tyre te ngritura mbi gjak.
  A nuk e pat thene vete babai i tyre Lenini se pushteti eshte me veshtire te mbrohet se te ftohet!
  E kush eshte vrasesi!?
  … Jo dorasi! Urdheruesi!
  … Jo Ekzekutori ! Kryekzekutori!?
  Vrasesi i 4 heronjve te Shkodres eshte vrasesi i Remzi Hoxhes, qe i zhduken edhe kufomen…
  Eshte vrasesi i mbi 4000 shqiptareve ne 1997-en…
  Eshte vrasesi i Otrantos…
  Eshte vrasesi i Azem Hajdarit …
  Eshte vrasesi i Gerdecit!
  Eshte vrasesi i 4 protestuesve te 21 janarit 2011…!
  …. Eshte vrases serial…
  Drejtesia vonon… Drejtesia nuk harron as vrasesin serial dhe as bashkepunetoret e tij !
  Vrasesi serial eshte vrases i Shqiperise!
  Jo vetem i saj, por edhe i enderrave te shqiptareve, i aspiratave te tyre ” e Duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” ” E duam Shqiperine si Amerika demokratike!”
  Eshte ai qe ne vend te Evropes dhe Amerikes po i con shqiptaret e Shqiperine drejt Azerbajxhanit e drejt Butanit!
  Vrasesi serial eshte ai qe mos qofte !

  Reply to this comment
 9. ALBAN DEGA May 19, 18:50

  KETA AS TE VRASIN NUK DINE. !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Hipen ne helikopter qe nuk ishte ishte i llogaritur dhe pajisur per te fluturuar naten dhe vrane Gramoz Pashkon e vdekur…
  Per te shpetuar nje te vdekur vrane edhe gjashte te gjalle, perfshi edhe djalin e vetem te tij 19 a 20 vjec! E shuan trashegitmtarin e vetem dhe si fis me urdherin e mikut armik te tij
  Sali Berishes !
  Pata shkruar nje artikull me titull “ Urdheri makaber qe per te shpetuar nje te vdekur vrau gjashte te gjalle “ tek “ Koha Jone “!
  Nxori per gjah dhe vrau Kosta Trebicken .
  “Nje vrasje e marre !” qe tituli i shkrimit tim ne diss gazeta te Shqiperise dhe Kosoves !
  Pse !?
  Kosta Trevicks pat deshmuar e pat informuar Ambasaden amerikane ne Tirane, edhe Deprtamentin amerikan te Mbrojtjes, edhe FBI-be edhe dy relatore te Kongresit amerikan per Gerdecin!
  Cfare kishte mbetur per te denoncuar me !?
  Asgje ! Te gjitha deshmite e tij ruhen per jete ne arshivat perkatese dhe nuk kane afat skadimi !
  Ne cdo moment mund te merren kopjet origjinale te noterizuara me nje FOIA me tarifé zero nga cdo institucion Drejtesise apo qeverie shqiptare ose edhe nga familja per aresye juridike apo personale!
  E vetmja gje qe beri urdheruesi i ekzekutimit te tij ishte dyshimi i bazaar dhe llogjik ne te gjithe mediat amerikane dhe shqiptare per vrasjen e tij qe vune gishtin tek Kryepeshku Berisha, tek Sypeshkaqeni i tij Xeni dhe nje bodigard i familjes se tyre qe bente ligjin ne krye te policise shqiptare!
  Dha urdher per ekzekutimin e kater protestuesve krejt te pafajshem pa asnje rol udheheqes ose peshe ne protesten e 21 janarit 2011, kur protesta kishte filluar te shperndahej dhe nuk perbente asnje rrezik as per Berishen as per qeverine e tij !
  Nje vetvrasje e persosur jo vetem per Berishen e qeahajane e cigligut te tij politiko- familjar PDSH, qe e beri Sali Berishen e Lulezim Bashen kryelajmin boteror nga Wellingtoni ne Alaska, nga Buenos Airesi ne Tokio per ekzekutimin pa vendime gjyqi e ne kundershtim me Kushtetuten e Shqiperise qe e ka ndaluar denomin me vdekje edhe me gjyq e aq ne teper pa gjyq !
  Nje krim i rende i kategorise se krimeve kunder njerezimit qe i ben si njerin edhe tjetrit e krejt kupolen politike te “ Bandes se Gangstereve” subjekt te Gjyqit te Drejtesise Nderkombetare ne Hage pa afat skadimi, unlimited !
  Keta as te vrasin nuk dine!
  Gjuajne kuturu, kodra mbas bregut edhe me plumba edhe me fjale !
  E si gjithnje ne raste te tilla u dalin plumbat prej verteti e fjalet plumba nga qyta e jo nga tyta.
  Me vend te vrasin kundershtarin vrasin veten me plumba e fjalet rrena e rrenat fjale, si me plumba si me fjale !
  Keta as te vrasin nuk dijne!

  Reply to this comment
 10. për mëmëdhenë May 19, 20:26

  Dalja dje e Donald Lulit me Devilulin ne media duke u zgerdhire..E PERSERIS DUKE U ZGERDHIRE eshte nje DIRTY JOB qe asnje diplomat nuk e ben as ne vendet e pushtuara dhe as ne koloni te pjerdhura ..por e ben Donald Lu-ja ne Shqiperi qe eshte kthyer jo vetem ne hale por dhe bordello dipllomatesh…C’ne ky Donaldlu te bytha e Lulit ….si ushkur brekesh ?
  .

  Nje shembull klasik :
  .
  Me kujtohet se kur u kap Xhelil Shukriu me nje video gjasme seksi me breke te grisura I ziu ….te realizuar nga Bjodia e Eduart Selamit ( e njihni kete whore bjonde MATA HARI) qe jo vetem PD e ktheu ne festa por dhe ambasadori amerikan kaloi ne ORGAZEM duke thene se ky akt eshte krim I rende dhe I shkreti u denua sikur te kishte vrare njeri…ne nje kohe qe ne Ameriken e Donald Luse kane dale aq skandale te pabesueshme seksi sa duhet futur ne burg shumica e zyrtareve amerikane duke filluar nga presidenti e deri te pastruesi I haleve te tyre.
  .
  .Pra PSE SHUKRI XHELILI I PS kapet dhe denohet si terrorist kurse YLLI PANGO I PD i berishes se arvizuse dhe luse I mori dhe 400 mije dollare per prishje imazhi edhe pse akti I tij ishte shume me I ndyre…
  .
  PRA PSE DONALD LULI I RRADHES ( SI GOVERNORI-MBRETI ILEGAL) BEN DIFERENCIM MIDIS KRIMEVE TE PD ME GABIMET E PS-se duke penalizuar gjithmone kete te fundit..
  .
  PRA PSE DONALD LULI I RRADHES ( SI GOVERNORI-MBRETI ILEGAL) BEN DIFERENCIM DERI TE ORGANET GJENITALE KU I PRITET “MIKU” SHUKRI XHELILIT DHE PALLOSHI I YLLI PANGOS BEHET SI SHKOP FLAMURI NGA KETO TE FLAMOSUR
  .
  Pse Donald luja I rradhes
  duhet te dorzoje koken e Berishes
  qe eshte bere me keq se J
  AKOMONI NE KOHEN E FASHIZMIT ?
  .

  Duhet filluar me faktet se kush e krijoi dhe kush e mbron sot me cdo cmim devilin berishe dhe debilin lul?
  Te gjithe e mbajne mend se pas deshtimit spektakular te Berishes ne votimet e 31 marsit 1991 “komptentet” organizuan gjakderdhjen e 2 prillit 1991 per ti hapur rruge ardhjes ne pushtet te tij mbi kafkat e 4 protestuesve te vrare pas shpine.Marrja pjese e ambasadorit amerikan William Rajerson ne votimet e 1992 automatikisht jurdikisht quhet humnbe e sovraniteti te shqiptareve cilat do qofshin aresyet.
  .
  Pra qe berisha te denohet sot per 21 ,22,23..24…… janarin duhet me filluar nga ambasada amerikane qe te kerkoje falje per gradimin e berishes duke shkelur sovranitetin e shtetit shqiptar.

  Rasti I dyte me flagarant
  .
  Pas grushtit te shtetit te 14 shtatorit 1998 ne vend qe administratoret amerikane qe merreshin me shqiperine ti benin presion PS te arrestonin Bershen si kriminel bene te kunderten qe ne as republikat e bananave nuk do guxonin ta benin.Dhe ja cfare bene:
  .
  Sali Berisha, asnjëherë nuk ka dëshmuar çfarë ai di mbi ekzekutimin e deputetit Azem Hajdari, paçka se pak kohë pas ngjarjes ai publikisht ka treguar se cilët ishin autorët e vrasjes.

  .
  Megjithë fletë thirrjet nga trupi gjykues, Berisha kurrë nuk ka shkelur në dyert e gjykatës ku e vetmja dëshmi e tij mbi këtë ngjarje është ajo e dhënë në Ambasadën Amerikane në korrik të vitit 1999 me ndërmjetësimin e ish-ambasadorit amerikan Frouik. Në fakt më shumë se sa një dëshmi, është një rrëfim se si e ka parë, ose më mirë si e ka treguar, kreu i PD Berisha vrasjen e Azem Hajdarit.

  .
  Deponimi i Sali Berishës është bërë përpara ish -ambasadorit të SHBA në Tiranë Robert Frouik. Në fakt, ky ka qenë dhe misioni kyesor i ish- ambasadorit amerikan në Tiranë duke qënë se aso kohe Partia Demokratike kishtë kushtëzuar futjen e saj në Parlament me zbulimin e vrasjes së deputetit Azem Hajdari.
  .

  Dhe ish- ambasadori e ka filluar prej këtej punën e tij. Pas shumë përpjekjesh ai ka arritur të bindë Berishën të deponojë. Në këmbim ai ka ofruar se qeveria amerikane do të ushtrojë presion pranë autoriteteve shqiptare për zbardhjen e enigmës. E kështu palët kanë rënë dakord. Më 19 korrik të vitit 1999 ish- ambasadori amerikan dhe kreu i PD kanë nënshkruar dokumentin ..hajde gallate hajde
  ..
  Pra qe berisha te denohet sot per 21 ,22,23..24…… janarin duhet me filluar nga ambasada amerikane qe te kerkoje falje per mbrojtjen hapu fare te krimit berishes duke shkelur mbi organet e drejtesise te shtetit shqiptar

  Rasti I trete me flagrant
  .
  Pas krimit te 21 janarit perbindeshi berishe “nen hundet” e arvizuse beri super pucin me te madh te rruzullin toksor duke:

  1- akuzoi PS per vrasje nga mbrapa
  2-manipuloi mjeket e spitalit ushtarak
  3-ktheu k/m ne spital fushor
  4-refuzoi dorzimin e gardisteve
  5-terrorizoi presidentin si horr bulevardi
  6-perdhosi k/prokuroren di lavire
  7-ofendoi k/shikasin si pucist
  8-kercenoi ramen me egzekutim
  9-akuzoi dhe kercenoi 4 gazetare
  9-u fshine filmimet
  10-u ndrruan tytat e armeve
  11-u dekorua burri shtetit
  12-u dekorua ylli ne ngjitje
  13-u menderosen ekpertizat e FBI
  14-u zevendesua presidenti
  15-u zevendesua k/prokurri
  16-u zevendesua k/bashkiaku
  17-u zevendesua k/shiku
  18-u terrorizuan gazetare
  19-u tha se do ja u bej prape si ne 21 janar
  20-liroi vrasesit nga burgu ne shkurt 2012
  21-demshperble te gjithe vrasesit
  22-poshtroi Arvizune e Obames
  23-perdhosi familjet e jetimeve disa here
  24- akuzoi ramen si vrases te 21 janarit
  25.deklarata e fundit qe do ta vrisja edi ramen sipas kanunit dhe perdhosja e te derguarit personal te Obames tregon se Berisha eshte nje KUISLING I tyre nga me te dhjerit fare

  Pra qe berisha te denohet sot per 21 ,22,23..24…… janarin duhet qe per keto 25 pikat e mesiperme te pyesim zoterinjte Tramp & Merkel perse nuk veprojne me perbindeshin berishe si me kadafin,bin ladenin,sadamin,terroristet e bostonit dhe islamiket e e parisit ? apo ci qi temen se shqiptare jane ?

  Pra qe berisha te denohet sot 21 ,22,23..24……janarin duhet te kuptojme qe Saliu eshte super-kriminel delirantshume I sinqerte se te gjitha krimet I ka bere “live” pra nuk ka aresye ta fajesojme ate kur ai I pranon ato si burrat.
  .
  Fajtore jane tradhetia kriminale e ps me edi ramen ne krye dhe hipokrizia criminal e euroatllantikeve qe me tolerimine krimeve te berishes po e kryqzojne ate vend.

  Prandaj me ze te larte
  .
  duhet ti themi udheheqesve perendimore
  (posacrisht atyre amerikane)
  .
  stop hipokrizese 27 vjecare me shqiptaret ……
  …mos e dhisni punen

  ..
  TITULLI ME I SAKTE DO ISHTE
  PER AMBASADORET E AKREDITUAR NE TIRANE ;
  .

  Dinë të mbrojnë Salulin e tyre, por dhe të gënjejnë…

  Reply to this comment
 11. lalai May 20, 00:10

  ATA……(ps lsi ps)DO VRASIN SËRISHT!!!!

  SALIU,META,BASHA,RAMA…….janë Katundarë,zorrëtharë në GEN,dhe i VARFËRI të VRET!!!
  KËTA…..nuk duhen futur në BURG,JO,këtyre u duhet sekuestruar pasuria e duhet të lihen rrugëve që SHQIPTARËT ti PËRDHUNOJNË si KËTA kanë 70 vjet që përdhunojnë SHQIPTARËT!!!
  KËTA FSHATARË ZORRËTHARË NË GEN,kanë një TURMË nën hyqëm që kanë 70 vjet pa ujë,rrugë,rregulla,kulturë,mbrojtje…etj dhe kjo TURMË është në gjumë,ATA e dinë këtë dhe do krijojnë rrëmujëra në ditët në vazhdim sepse e dinë fare mirë që dita e QAMETIT po vjen për ATA!!
  ATA,pas 50 vjetesh në 1992-1997 RIVRANË Turmat sërisht.
  ATA,TURMAT i quajnë skllevër të tyret i vrasin apo i lirojnë sipas midesë së tyre.
  ATA,katundarë janë bërë 1 rreth tyre duke marrë rreth vetes KATUNDARË të tjerë PA MORAL për të bërë lavazhin e trurit për TURMAT,dhe pretendojnë që kësaj rradhe jo ti VRASIN më TURMAT,po ti GROPOSIN KUFOMAT e Turmës Popull.

  Kudo sot në Shqipërinë e harruar nga Zoti,të hedhësh një vështrim shikon që është e njëta SKEMË si 50 vjet rrjesht.
  Ish Byroja…..Fshatarë
  Saliu fshatar,Meta & Monika fshatarë,Basha Rama fshatarë,Alibeja & Balla Fshatarë,Frangaj fshatar,Kuliq,Noka,Ndoka,Braçe,…..të gjithe fshatarë.
  Shqipëria ka 80 vjet që është nën Hyqmin e Injorancës më të thellë Fshatare.

  FSHATARIT jepi tokën dhe lëre të tretet bashkë më TË (Bismark).
  Nqs se Daj Sami dhe EU ka vendosur që në BALLKANIN Fshatresk të vihen rregulla Ok,në të kundërt…….?

  A do ta lëshojnë PUSHTETIN ATA,…?Normalisht JO!!!
  A duhen të zgjohen TURMAT POPULL …sigurisht PO,se po nuk u zgjuan Fati i keq i pret sërisht.
  Kësaj rradhe,SOT,këtë Vit,…….

  … Zoti i Ndihmoftë Vërtet Shqiptarët!!!!

  Reply to this comment
 12. I.Troplini May 21, 07:28

  E dini se ku èshtè ndryshimi midis Fatmir Xhafès si vèlla i Agron Xhafès dhe Saliut, babait tè Shkèlzenit dhe Argitès?
  Ai i pari, i kèshillon tè vèllait, tè shkojè atje ku duhet vuajtur dènimi (edhe pse vite mè vonè).
  Ky i dyti, na dogji Shqipèrinè pèr tè mbrojtur tè birin, i ka duart tè zhytura nè gjak shqiptarèsh, vetèm e vetèm nga frika e tij pèr tu pèrballur me drejtèsinè.
  Ndaj kjo opozitè èshtè KOT.
  Ndaj BABALET e saj, nuk ngjisin.
  Fatmir Xhafaj, jo vetèm qè èshtè njè nga ministrat dhe figurat mè kompetente tè PS, njè specialist nè fushèn e tij por askush nuk mund ta akuzojè atè personalisht se èshtè pjesè e aktivitetit tè tè vèllait.
  Ajo qè bie nè sy dhe tè bèn tè dyshosh, èshtè loja me dy porta e PS. Tè krijohet pèrshtypja, se dikush nè ato radhè, kèrkonte tè digjte, tè njomin me tè thatin,,,, vetèm e vetèm ta hiqte qafe.
  Ky Fatmir Xhafaj, nè ditèn e sotme, iu prish shumè punè Zotèrinjve, majtas e djathtas, qè patèn menduar shumè gjèra por sigurisht nuk menduan tè bèhej ajo qè u bè. Vetèdorèzimi tek autoritetet italiane.
  Tani u ka mbetur BABALJA dhe SALIU me LULIN, apo ata tè PS qè kanè si axhendè personale, ruajtjen e statussquosè apo tregimin e pèrrallave pa fund.
  Gropa e bollave dhe gjarpèrinjve nè politikèn turkoshake shqiptare, nuk ndihet e sigurtè mè. Dikush, ka hedhur njè pishtar tè ndezur brènda gropès.

  Reply to this comment
 13. Alban May 21, 09:19

  BABALJA APO HAVALJA E PDSH-SE DHE SALI BERISHES !?

  – KU… KU SA POSHTE KA RENE SALIKRACIA !?
  – MOZOMAKEQ !

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  NARKOTRAFIKANTI….
  HUMANTRAFIKANTI….
  PIJANECI KRONIK….
  HAJDUTI I MAKINAVE…
  KUMARXHIU I FAMILJES DHE FEMIJEVE TE VET … BABALJA ESHTE BERE TASH PESE DITE JO VETEM KALI I BETEJES PER KARRIKE E PUSHTET POR EDHE EMBLEMA DHE SIMBOLI
  I PDSH-SE DHE LSI-SE , I OPOZITES SE PALLUAR E SHPARTALLUAR ME KEQ SE GJERMANET NE STALINGRAD !
  “ BANDA E GANGSTEREVE” DHE KRYPESHQVE TE SAJ SALI LUL MUL MONA CIZME XEN ENKELED SALIANJIN EDI PALOKARIT …. ESHTE KATANDISUR SI MOS ME KEQ !
  BABALJA I TYRE, SIC E TREGOJNE DESHMI E PROVA E FAKTE TE PADISKUTUESHME ME ZE E ME FIGURE ESHTE KTHYER E DO TE JETE HAVALJA E KRYPESHQVE POLITIKE, JURIDIKE, MEDIATIKE, BIOLOGJIKE TE “ KESAJ MAFIA QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT” NGA PANIKU DHE TMERRI I REFORMES NE DREJTESI DHE VETINGUT NE DREJTESI E POLICÍ, NE ADMINISTRATE E
  POLITIKE !!!
  SHQIPTARE KUDO QE JENI!
  SHIHNI SA POSHTE KA RENE KARTAGJENA E SALIKRACISE !
  SHIHNI KE KANE KTHYER NE SIMBOL, EMBLEME E TOPUZ TE TYRE PER ARDHJEN NE PUSHTET ME KOMPLOTE, INTRIGA , MASHTRIME, POSHTERSI IDIOTESKE, QESHARAKE, TE NEVERITSHME DERI NE KRUPE !?
  NESE KINI DYSHIM HIDHNI NJE SY VETEM FOTOGRAFISE SE TIJ SY E FYTYRE KUQE NGA ALKOLI E STRESI I KRIMEVE TEPER TE RENDA TE TIJ TE PERMENDURA NE FILLIM TE
  SHKRIMIT
  CFARE NUK PRITET NGA NJE “BANDE GANGSTERESH “ QE PERDORI ARKIVOLIN DHE KUFOMEN E AZEM HSJDARIT, NJE VIKTIME E SALI BERISHES QE E NXORI NE PRITE, SI TOPUZ PER TE SHQYER DYERT E KRYEMINISTRISE DHE PET TE ORGANIZUAR GRUSHTIN FASHIST TE SHTETIT TE 14 SHTATORIT 1998 NE BASHKEPUNIM ME UDB-EN E SLLOBODAN MILLOSHEVICIT E STANISHICIT DUKE IA FUTUR FLAKEN SHQIPERISE DHE THIKEN MBAS SHPINE VELLEZERVE E MOTRAVE SHQIPTARE TE KOSOVES, MAQEDONISE, MALIT TE ZI DHE LUGINES SE PRESHEVES NE CASTET ME TE RENDA, NE KULMIN E HAZEPIT DHE GENOCIDIT ANTISHQIPTAR SETBOMADH NE KOSOVE TE VITEVE 1997-1999 !
  BABALJA I KESAJ BANDE GANGSTERESH NUK ESHTE GJE TJETER VECSE NJE KRIJESE MJERANE NJE DRU ME PRE I HAVALES SE SHQIPERISE I KRYPESHKUT E KAPOBANDES SE KESAJ MAFIE TE KORRUPSIONIT E KRIMIT TE ORGANIZUAR NE SHQIPERi ME EMRIN SALI RAM BERISHA E CO !
  SI I TILLE BABALJA PO DHE DO TE KTHEHET EDHE NE HAVALEN E HAVALES SE SHQIPERISE SALI BERISHA!
  KU… KU SA POSHTE KA RA SALIKRACIA !?
  JANE BERE PER TI MESHIRUAR E PER TI VAJTUAR PER SE GJALLI !
  ZOT FALUA MEKATET ! NUK DINE CFARE BEJNE TE GJORET, DO TE THOSHTE MARK ANTONI PO TE RINGJALLEJ !
  MOZOMAKEQ ( MOS ZOT MA
  KEQ ) THEMI NE MALESINE E GJAKOVES !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*