Falsifikimi diplomave/ Mosha shpëton Muçën, vetëm detyrim paraqitje

March 8, 2018 12:16

Falsifikimi diplomave/ Mosha shpëton Muçën, vetëm detyrim paraqitje

 

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sot detyrim paraqitje për ish pronarin e Univeristetit të mbyllur “Kristal” Ahmet Muça, lidhur me lëshimin e diplomave false, pas mbylljes së aktivitetit të universitetit në fjalë.

Prokuroria ka kërkuar këtë masë dhe jo arrestin me burg për shkak të moshës 70-vjeçare të Muçës.

Për 70 vjeçarët nuk aplikohet më arresti me burg për vepra penale, si mashtrimi, apo falsifikimi.

Ahmet Muça u arrestua tre ditë më parë në flagrancë duke shitur një diplomë.

Muça jepte diploma nën logon e Kristalit për 2500 euro edhe pse Universiteti ishte mbyllur me vendim qeverie prej 3 vitesh.

l.h/ dita

March 8, 2018 12:16
Komento

4 Komente

 1. Tirona March 8, 16:24

  Nje 69 vjecar denohet me 10 vjet burg se ka mashtruar dhe fallsifikuar ne dem te shoqerise ,cfare behet me kete te denuar kur mbush moshen 70 vjec, del apo qendron ne burg

  Reply to this comment
 2. alketi March 8, 17:26

  Duhet t’i ndalohet edhe mbajtja e bustit te Skenderbeut ne tavoline!

  Reply to this comment
 3. Lili March 8, 17:29

  Hajde ,mulle te gjithe 70 vjecaret ne bizness se falsifikimi e mashtrimi per ta nuk denohet…
  Debilitetete e Drejtesise shqiptare nuk kane kufi
  Po ky me ndihmen e kujt i ka registruar ne ministri diplomat? Di gje Zoja nikolla …kristal diplomashja jone.

  Reply to this comment
 4. !!!!! March 8, 19:51

  Shikoni dhe kontrolloni se ky i ka dhene me lek edhe deputeteve diplloma fallco ,si rastin ne fjale ,DEPUTETI I PS FATE VELAJ ,ku gjate viteve te universitetit Velaj ka punuar ne Austri dhe ka mare roge ,nen stop ,eshte e thjeshte per tu verifikuar.E pastaj ne presim nga keta deputete te kene fatet e popullit ne dore . Ah moj nene ??!!Por fain e ka Rama ,ky i di te gjitha dhe do ti laje borxhin Fate Velajt dhe ci q.i temen popullit e Shqiperise .Jo ne kete menyre zoti kryeminister ,te lutem . Ju drejtohem juve z Rama se OPOZITA KA VDEKUR ,ose jeni bythe e breke bashke . Mjere shqiptaret .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*