Falsifikoi dokumentet, arrestohet ish-noteri

July 28, 2016 10:07

Falsifikoi dokumentet, arrestohet ish-noteri

Një ish-noter është arrestuar nga policia e Delvinës. Në pranga ka përfunduar Shkëlqim Haxhi, 56 vjeç. Policia ka bërë arrestimin e 56-vjeçarit në bazë të një procedimi penal të filluar 1 vit më parë.

Pas denoncimit ka rezultuar se Shkëlqim Haxhi, në kohën kur punonte si noter, pranë një zyre noteriale në qytetin e Delvinës, dyshohet se ka shpërdoruar detyrën.

Nga hetimet ka rezultuar se  ai falsifikuar dokumente me qëllim përfitimi vetjak. Vepër penale për të cilën është dënuar dhe me 4 muaj burg./tvklan.al

July 28, 2016 10:07
Komento

1 Koment

  1. sapa July 28, 17:24

    Shikoni Noteret Kriminele te Lezhes qe skane lene gje pa bere bashkepunetore te gjykatesve dhe prokuroreve.Si eshte e mundur qe nje noter e din qe nje prone e ka pronarin dhe prapeseprape i ben dokumentat per mbivendosje te te njejtes prone.Kulmi.Asgje nuk ju ndodh ketyre plehrave.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*