Falsifikon dokumentet dhe për tre muaj merr kempin e babait, në pranga 39-vjeçari

March 2, 2018 19:48

Falsifikon dokumentet dhe për tre muaj merr kempin e babait, në pranga 39-vjeçari

 

Një 39-vjeçar në Lushnjë është arrestuar nga policia, pasi ka falsifikuar dokumentet dhe për tre muaj ka marrë kempin e babait.

Sipas policisë materialet janë referuar në prokurori dhe pritet hetimet të mëtejshme për ngjarje.

Njoftim i policisë

Më datë 01.03.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lushnjë, për  shtetasen A.K, vjeç 39, banues në Kolonjë Lushnjë, pasi duke falsifikuar dokumentet, për tre muaj, ka marrë pagesën e kempit të babait, shtetasit H.K, banues në fshatin Ardenicë. Nenet 135 e 186 të Kodit Penal.

March 2, 2018 19:48
Komento

3 Komente

 1. Olti March 2, 20:39

  Mbase e ka bere prej hallit, por sa persona kan ndryshuar datelindjen dhe po i marin pension shtetit prej vitesh? Sa persona (ne vecanti femije politikanesh e ish politikanesh ) kane marre me vite kemp per semundje e jane shendosh e mire qe kur kan lindur? Sa persona qe skan punuar anje dite ne miniera marrin pensione minierash.? Atehere ti futet kontrolli i shtetit te gjithave sepse kan marre edhe karta identiteti me datelindje te rreme e do gjeni xhevahire. Ne burg jo vetem ata qe mashtruan por edhe ata nepunes qe i kan ndihmuar ne madhtrime

  Reply to this comment
 2. mirel March 2, 22:52

  Me vrap e rrasen brenda kete.
  Keta shesin detin, si Berisha, si Ramuti, japin tokat per greket, lene detin pa kufij qe ne 2008en, nuk i gjen gje,
  Popull legen

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*