Falsifikonin kartmonedha euro, 3 të arrestuar në Berat

April 27, 2016 21:36

Falsifikonin kartmonedha euro, 3 të arrestuar në Berat

Tre persona ranë në prangat e Policisë së Beratit, në kuadër të operacionit të koduar “Money”.

Hetimi disa mujor arriti në përfundimin se shtetasit në fjalë në bashkëpunim me njëri­-tjetrin ushtronin aktivitetin kriminal të falsifikimit të kartmonedhës euro prerje 50-tëshe dhe 100-ëshe.

Të arrestuarit janë Ilir Zere, 46 vjeç, Briken Gëri 29 vjeç, si dhe Bledar Zogani 40 vjeç. Mësohet se ata i tregtonin paratë e falsifikuara në tregun vendas.

“Gjithashtu gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit Ilir Zere, në cilësinë e provave materiale iu gjetën dhe sekuestruan: 5 thika antike të dyshuar të trafikuara, 1 pushkë sportive pneumatike. 4 bimë narkotike të dyshuara Cannabis Sattiva”, thuhet në deklaratën e policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Falsifikimi i monedhave”, “Trafikimi i veprave të artit dhe kulturës” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”.

April 27, 2016 21:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim