Familja kryeministrore si rrallë herë më parë në një foto-selfie

October 20, 2018 22:14

Familja kryeministrore si rrallë herë më parë në një foto-selfie

Pas një jave të tensionuar të debatit politik, kryeministri Edi Rama po e kalon fundjavën me familjen. Ato janë të gjithë bashkë dhe të qeshur, siç shihet në foton që vetë Rama ka postuar në Instagram.

Përpara një gote vere, selfien e bën vetë Rama që është në krah të bashkëshortes, dhe përballë 3 fëmijët e tyre, Greg, Zaho dhe Rea. Duhet thënë se ky është ndër rastet e rralla, kur Rama zgjedh të nxjerrë Zahon me fytyrë si dhe të pozojë me të gjithë anëtarët e familjes.

Siç shihet qartësisht Rama ka bllokuar komentet në këtë postim. Ndryshe nga rrjeti social facebook, ku pasqyron aktivitetet e punës dhe shkëmben komente me qytetarët në Instagram Rama nxjerr foto të karakterit privat (jo zyrtar) dhe as nuk pranon ta komentojnë!

v.l/Dita

October 20, 2018 22:14
Komento

16 Komente

 1. Adih October 20, 23:35

  Ishalla vazhdon buzeqeshja mbasi te veproje SPAK ..Nuk i dihet ???

  Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku October 21, 01:54

  Edhe hajdutet jane te lumtur.

  Reply to this comment
 3. intelektuali October 21, 09:38

  Une per vete do te thosha per kete foto te gezuar me familjare te lumtur:

  SI DUKET SOT FAMILJA E KOMISARIT TE POLICISE DRITAN ZAGANI QE EDVINI I LUMTURUAR NE KETE FOTO FAMILJARE E MASAKROI SI NJE PERBINDESH I VERTETE?

  Sa per sqarim:

  “…Historia e Zaganit me italianët e anti-drogës:

  Pas dështimit të policisë për të kryer operacionin blic që ishte përcaktuar në janar të 2014-ës, operacion që e kreu i vetëm zyrtari i arrestuar, mësohet se dy personat që transportonin sasinë prej 100 kg, gjatë bisedave kanë përftuar emrin e Emiliano Brahimit. Ndërkohë përgjimet e këtij të fundit kanë zbuluar edhe mënyrën se si funksiononte Dritan Zagani. Gjatë përgjimeve është mësuar se Zagani i raportonte me detaje një shtetasi qe rezulton se eshte nje nga shefat e anti droges italaiane. Prokuroria mbante sekret emrin dhe pozicionin e policit italian në këtë histori trafiku me Italinë, por bëhet me dije se ai gjendet në Shqipëri. Prokuroria saktësonte se Dritan Zagani i raportonte për operacionin policit të huaj duke u folur për detaje të cilat nuk i ka bërë prezent as tek eprorët e tij. Nga komunikimi, në vijim, me këtë shef te anti droges, është zbuluar se ai merrte informacione për aktivitete të ndryshme kriminale të zhvilluara brenda dhe jashtë Shqipërisë nga shtetas shqiptarë dhe të huaj dhe i raportonte ato tek ky shtetas pa qenë i autorizuar për një veprimtari të tillë. Njëkohësisht u tha se në gjurmët e Dritan Zaganit kishte rënë edhe gjatë një transferte të një shumë të madhe valute, nga Italia në drejtim të vendit tonë lidhur me pagesat e blerjes se kanabisit. Aso kohe u bë me dije se ekzistonin dyshime të forta që paratë ishin pikërisht për shkak të trafikimit të lëndëve narkotike ne Itali nga bandat, edhe pse bëhej me dije se gjithçka për të cilën akuzohej shkodrani Dritan Zagani, zyrtar i Policisë se Shtetit ne krye te detyres, sipas Prokurorise shqyptare kjo veprimtari e tij ne krye te detuyres ne luften me bandat e droges ishte:

  SHPERDORIM DETYRE!!!!!!

  /shekulli/…”

  prandaj:

  GEZOHU DHE LUMTUROHU O EDI RAMA NE SURREL KUR TE TJERET QAJNE DHE VAJTOJNE NE DHE TE HUAJ

  Aferim!

  Reply to this comment
 4. intelektuali October 21, 09:39

  Une per vete do te thosha per kete foto te gezuar me familjare te lumtur:

  SI DUKET SOT FAMILJA E KOMISARIT TE POLICISE DRITAN ZAGANI QE EDVINI I LUMTURUAR NE KETE FOTO FAMILJARE E MASAKROI SI NJE PERBINDESH I VERTETE?

  Sa per sqarim:

  “…Historia e Zaganit me italianët e anti-drogës:

  Pas dështimit të policisë për të kryer operacionin blic që ishte përcaktuar në janar të 2014-ës, operacion që e kreu i vetëm zyrtari i arrestuar, mësohet se dy personat që transportonin sasinë prej 100 kg, gjatë bisedave kanë përftuar emrin e Emiliano Brahimit. Ndërkohë përgjimet e këtij të fundit kanë zbuluar edhe mënyrën se si funksiononte Dritan Zagani. Gjatë përgjimeve është mësuar se Zagani i raportonte me detaje një shtetasi qe rezulton se eshte nje nga shefat e anti droges italaiane. Prokuroria mbante sekret emrin dhe pozicionin e policit italian në këtë histori trafiku me Italinë, por bëhet me dije se ai gjendet në Shqipëri. Prokuroria saktësonte se Dritan Zagani i raportonte për operacionin policit të huaj duke u folur për detaje të cilat nuk i ka bërë prezent as tek eprorët e tij. Nga komunikimi, në vijim, me këtë shef te anti droges, është zbuluar se ai merrte informacione për aktivitete të ndryshme kriminale të zhvilluara brenda dhe jashtë Shqipërisë nga shtetas shqiptarë dhe të huaj dhe i raportonte ato tek ky shtetas pa qenë i autorizuar për një veprimtari të tillë. Njëkohësisht u tha se në gjurmët e Dritan Zaganit kishte rënë edhe gjatë një transferte të një shumë të madhe valute, nga Italia në drejtim të vendit tonë lidhur me pagesat e blerjes se kanabisit. Aso kohe u bë me dije se ekzistonin dyshime të forta që paratë ishin pikërisht për shkak të trafikimit të lëndëve narkotike ne Itali nga bandat, edhe pse bëhej me dije se gjithçka për të cilën akuzohej shkodrani Dritan Zagani, zyrtar i Policisë se Shtetit ne krye te detyres, sipas Prokurorise shqyptare kjo veprimtari e tij ne krye te detyres ne luften me bandat e droges ishte:

  SHPERDORIM DETYRE!!!!!!

  /shekulli/…”

  prandaj:

  GEZOHU DHE LUMTUROHU O EDI RAMA NE SURREL KUR TE TJERET QAJNE DHE VAJTOJNE NE DHE TE HUAJ

  Aferim!

  Reply to this comment
 5. Ai qe di ti October 21, 10:15

  Mbas shume kohesh ne leximin e “komenteve” te shumta te nje fare “INTELEKTHALE” sot dal me konkluzionin se Ai eshte nje “Gore kazani xheloze” qe i leh individeve qe shkruajne mendimet e tyre sipas sferave te ndryshme..ndersa me duket sikur eshte “nje bashkepuntor” spiun i DITA s se komentet i ka te pergatitura dhe te rrjeshtuara si “specialistet komuniste” qe persekutoheshin duke perkthyer veprat e Partise sa me mire dhe bukur,keshtu pra ky “Intelekthale” ka propaganduar bukur Veprat ….deri tek 18…E kuptoni vete se kush eshte ky individ provokator i perditshem qe ne oret e para te mengjesit…

  Reply to this comment
  • intelektuali October 21, 13:47

   Po mire o BOLE e Edvin Droges,

   PO GAZETEN DITA ME SIGURIMIN E ENVERIT E NGATERRON TI?

   sepse:

   Spiunet e Sigurimit i ka strehuar Rilindja e Edvinit dhe Taulanti, por qe nuk jane kaqe besnike dhe ja cojne “sekretet” nga pergjimet papushim Saliut qe ja qit te palarat me skandale njeri pas tjetrit, me pallues deputete nga Kruja dhe drogaxhinj e burgaxhinj, vellezer te Ministirt te Rendit, si nje REZIL i Shqypnise qe po kerkon te antarsohet ne BE.

   KUSH ESHTE PROVOKATORI KETU?

   sepse:

   Ki kujdes se do te coj ne Prokurorine e Arta Markut per SHPIFJE ne baze te ligjit te ri te Edvin Droges.

   Reply to this comment
   • Ai qe di ti October 21, 15:46

    Ti dhe ndonje mbeturine – shoku jot, me rruani Bolen ,meqe e thua vete.>Meso te pranosh ate u ben te tjereve more kriptokomunist i pjedhur qe te dhembin syte kur sheh qe po behet dicka e mire dhe e bukur..Phu rrace e mutit..

    Reply to this comment
    • intelektuali October 21, 16:33

     Prape u pergjigje me HALE dhe me MUT, une po te pergjigjem si intelektual,

     O BOLE FANATIKE:

     Ceshtja qe po debatojme nuk eshte intelektuali kriptokomunist sic e quan ti pa e njohur fare,

     por:

     A KA TE DREJTE EDI RAMA TE BEJE PUBLIKE FOTOGRAFI PER LUMTURINE E TIJ E TIJ FAMILJARE KUR JA KA HEQUR KETE TE DREJTE TE TJEREVE ME NJE EGERSI PUSHTETI TE PAPARE?

     Une dhashe si shembell Komisarin ne detyre Dritan Zagani, sepse e njoh fare mire historine e tij ne detaje, jo nga Prokuroria e Arta Markut, por nga nderkombetaret,

     por:

     Edi Rama nuk ka vetem kete “GJYNAH” ne biografine e tij, ato fillojne me artisten Matilda Makoci dhe ka qene pikerisht gazetari Mero Baze ne vitin 1991 qe publikoi i pari masakren morale qe i beri Edi Rama gruas se tij, keto masakra ndaj personave te ndryshem te Edi Rames vazhdojne nder vite me te njejten fuqi bile edhe ne Bashki edhe ne Parlament duke ofenduar grate me fjale rrugaci ordiner, ne vitin 2016 Edi Rama masakroi si asnje tjeter ne Bote Presidentin amerikan Donald Trump direkt nga CNN dhe u justifikua ne vitin 2017 me argumentin tejet qesharakt dhe idiot:

     “UNE NUK E DIJA SE TRUMPI DO TE ZGJIDHEJ PRESIDENT!”

     Qe te dalim tek Komisari Nuhu, i cili zbuloi se Shteti i Edi Rames dhe i Taulant Balles kishte rene totalisht ne kthetrat e banditeve deputete te Krujes si Pirate Mesjetare me nje sy dhe se Prokuroria e Arta Markut per 6 muaj me radhe kishte fshehur kallezimin per perdhunim dhe pallim sadist te nje vajze nga djali i Piratit te Taulantit qe Edvini e ka per zemer fort, njesoj si nipin e Enverit qe Taulanti e kishte emeruar administrator te kokaines ne Xibrake. Kur Komisari i Policise Nuhu vendosi ta beje publike kete skandal te shtetit Mafioz te Edvinit, ky Kryeminister qe sot lumturohet me familjen e tij ne Surrel, e quajti Komisarin Nuhu HORR, e shpalli ARMIK dhe gjeti sebep qe gjithe historine e kishte sajuar per te emigruar ne Zvicer, por nuk i beri pyetjen vetes:

     PSE KOMISARET E POLICISE PREFEROJNE AZILIN NE DHE TE HUAJ SI PJATALARES NE VEND TE PUNOJNE NE ATDHE SI KOMISARE POLICIE?

     Xhisielen, vajzen qe banditet e Edvinit nga Kruja e perdhunuan dhe e palluan duke ja djegur organet intime me cigare sikur te ishin tavell duhani, Edi Rama e perdori si “Leter Bythe” duke e detyruar te shkoje nga studio ne studio per te pergenjeshtruar ate qe kishte kallezuar me pare tek Nuhu, qe policet e tjere nuk deshen t’ja pranonin, por i thonin vetem: “Kush te pallon te do fort”. Po keshtu e perdori Edi Rama Matilda Makocin dhe familjen e saj dhe ja mbathi ne Gjermani si Pilati i Pontit kur urdheroi gozhdimin e Kishtit ne kryq. Po keshtu veproi Edi Rama me Dritan Zagani, me Emiliano Nuhun, te dy Komisare Policie me shume medalje dhe cime nga Agjensi nderkombetare. Po keshtu veproi Edi Rama me Presidentin amerikan Donald Trump me shpifje halabakesh si nje rrugac ordiner, po keshtu Edi Rama fyen dhe ofendon grate ne Kuvend me nje fjalor rrugaci ordiner,

     PSE DUHET TE NA PELQEJE FOTOGRAFIA FAMILJARE QE TE KUJTON ESCOBARIN E KOLUMBISE?

     Reply to this comment
 6. Lek Torviolli October 21, 12:17

  Gèzojuni kèsajè foto miq. Jo vetèm pèr faktin qè aty èshtè Ed Rama, por mè shumè si njè familje e veçantè qè shpreh barazi dhe unitet, njè familje e zgjeruar dhe moderne. Natyrisht merita èshtè jo pak dhe e zonjès Linda. Shqipètarève do t’ju vlejè shumè ky shembull. Pasi Shqipèria ka njè shoqèri civile tè sèmurè e cila shprehet mè sè miri me komentet e mèsipèrme tè disa elementève me mendime tè kufizuara….qè nè fund tè fundit janè si ajo uthulla e fortè qè do tè thyej enèn e vet. Qè si pèr paradoks mbahet e etiketuar me emèr ‘Vere’ tè kantinave tè ‘intelektit’ por, qè jeton nè bodrume.

  Reply to this comment
  • Artemisa October 21, 13:07

   Perpara se t’i “gezohemi” kesaj fotoje ( qe ty te paska shashtisur fare) dhe para se te shohim “barazine” dhe “unitetin” duhet te mesojme si eshte krijuar kjo familje.
   I eshte marre dikujt gruaja , ke nje djale qe ka lene ne trishtim nje nene, ke nje vajze qe ka lene te deshperuar nje baba dhe ke nje femije qe ka ardhur si frut i nje tradhetie te dyanshme te te rriturve.
   A thua ky eshte modeli qe Lumturon, Gezon dhe Entusiazmon ?

   Reply to this comment
  • intelektuali October 21, 14:16

   Edhe Pablo Escobar keshtu si Edvin Droga i dergonte medias papaushim fotografi te lumturuara te familjes se tij te madhe ne nje kohe qe kishte mbushur lumenj me gjak njeriu ne Kolumbi,

   njashtu:

   SI ENVERI NE SHQYPNI

   qe:

   Edvini i mbron me nje fanatizem te papare Piramiden Famkeqe te Kolanecit ne mes te Tiranes.

   Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku October 21, 14:35

   O Lek Torviolli, sa her t’kam thone, kujdes me ato tymset, po e kalove masen shef derra duke fluturu,

   Reply to this comment
 7. intelektuali October 21, 14:12

  Pse fanatiket e Rilindjes nuk hane pyka llogjika por nje komenti normal i pergjigjen me mllefin qe kane per komentuesin duke fyer dhe ofenduar vetem ne planin personal?

  NUK KANE CFARE TE THONE DICKA LLOGJIKE KETA DEBILA FANATIKE

  Ne te gjitha debatet normale ku jo vetem intelektuali mundohet te zbuloje hipokrizine e BOSAVE te pushtetit me fakte dhe pyetje etike dhe totalisht llogjike, sapo gazeta DITA publikon komentin ne fjale nga brimat e mut dalin si me porosi “besnike” te pushtetit “gjithmone gadi” qe nuk flasin per temen e debatit, por fillojne te shajne dhe te fyejne personalisht njesoj sic bente Enveri ne Kohen e Qepes te Partise se Punes.

  prandaj:

  Ketyre BOLEVE fanatike dua t’u pergjigjem me nje etike evropiane dhe demokratike:

  A MUND TE GEZOHET DHE TE LUMTUROHET EDI RAMA NE FAMILJEN E TIJ NE SURREL KUR FAMILJA E KOMISARIT TE SHTETIT, DRITAN ZAGANI QAN DHE VAJTON NE DHE TE HUAJ, PAS MASAKRIMIT QE I BERI KRYEMINISTRI ME PUSHTETIN E TIJ ENVERIST?

  He mo BOLE te Edvinit a keni pergjigje per kete pyetje?

  apo:

  Do te konsultoheni me Gerdallen e Sigurimit, Spartak Baraho se si te pergjigjeni?

  Reply to this comment
 8. mirel October 21, 16:14

  Ja dhe kjo qe vishet si Befana e Hallowinit.
  Ju q.fsha lumturine qelbesira.
  Ne vend te hetohet tradhetia merremi me fotot e tradhetarit.
  Ndyresira gazetare, plera te shitur jeni

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim